verze pro tisk

Jak najít přátele?

15. duben 2014

Máte kolem sebe spoustu lidí, ale žádný z nich není opravdový přítel? Přátelství hraje v životě člověka  veliký význam. Přátelé nás mohou podržet, můžeme se s nimi zasmát, nebo se jim vyplakat na rameni. Jak ale najít opravdu skutečné přátelé?

Reklama

Kde je chyba?

Zapřemýšleli jste někdy nad tím, proč nemáte přátelé? Jde o to, že jste moc stydliví, neprůbojní a většinu času trávíte doma? Nebo je to tím, že neudržíte tajemství, jste hádaví, ostatní pomlouváte a urážíte? Pokud je to tak, zaměřte se na sebe a své chování. Je potřeba s tím něco udělat. Když to nezměníte, těžko si přátelé nejen najdete, ale hlavně udržíte!

Vyndejte hlavu z písku

Jsou typy lidí, kteří jsou doslova obklopeni přáteli. Kamkoliv přijdou, hned se k nim někdo hlásí, zdraví je, mává. Je to tím, jak vystupují, jak chodí a mluví, zkrátka je to o tom, jaké vysílají neverbální signály.

Pokud přijdete do společnosti shrbení, zamračení a budete postávat v rohu, nikdo si vás nevšimne. Když se ale narovnáte, usmějete a vstoupíte se zdravým sebevědomím, hned oslovíte okolí a vaše dobrá nálada bude ostatní přitahovat ke konverzaci.

Rozhlédněte se kolem sebe!

Máte v práci nového kolegu, který vypadá celkem sympaticky, ale zatím jste s ním kromě pozdravu neprohodil jediné slovo? Zkuste s ním vyrazit na pivo, třeba si padnete do oka, najdete společnou řeč a stanou se z vás po čase dobří přátelé.

Možná, že i  mezi partnerkami manželových kamarádů byste mohla najít spřízněnou duši. Navíc třeba zjistíte, že vás spojuje to, že jste obě pracovaly ve stejném oboru a tak budete mít o čem si vyprávět.

Třeba i návštěva mateřského klubu může být šancí pro vás, pokud jste na rodičovské dovolené. Stačí se jen kolem sebe rozhlédnout, možností, jak se setkávat s lidmi, je nepřeberné množství.

Kino, posilovna , knihovna?

Běžte mezi lidi, doma žádné přátelé nenajdete. Dávají v kině dlouho očekávanou premiéru, na kterou se těšíte celé měsíce? Nemáte s kým jít? Běžte sami, třeba vedle vás bude sedět člověk, který miluje stejný film jako vy a hned budete mít možnost získat nového přítele.

Pokud jste sportovní typ, zkuste posilovnu, plavání, jógu či zumbu, cokoliv vás bude bavit a naplňovat.

A co třeba zkusit pracovat jako dobrovolník v nějaké organizaci pro seniory či jiné sociálně potřebné? Nejenže vás zahřeje na srdci, že pomáháte, ale dostanete se mezi lidi a kdo ví, třeba přátelé najdete nejen mezi personálem.

Nebuďte nároční!

Často jsme velice kritičtí. Máte výbornou kamarádku, se kterou si vždy dobře poklábosíte, dokážete řešit problémy, vždy vám výborně poradí. Když ji ale chcete vytáhnout na nějakou párty, nejde.

Pak máte další kamarádku. Ta je zase pro změnu pro každou špatnost, chodí snad na každý večírek, je oblíbená. Ví o všem, co se kde šustne. A to je právě ten problém. Je fajn si s ní zajít za zábavou, ale upřímně jí moc nevěříte a bojíte se, že vaše problémy bude řešit s někým třetím.

Je ale přece jen lepší, mít dvě kamarádky, které nejsou úplně dokonalé, než žádné, nemyslíte? A tak je berte, takové jaké jsou!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak najít práci?

Jak najít práci?

Přijít o práci není nic příjemného. Nezaměstnanost je poměrně vysoká a najít dobré zaměstnání není vůbec jednoduché. Navíc v dnešní době se často musíme přizpůsobit tomu, co nám trh přináší, bez ohledu na naše vzdělání, či praxi. Jak tedy najít práci?

Jak si najít informace o bydlení a zahradě

Jak si najít informace o bydlení a zahradě

Pohodové bydlení a krásně upravená zahrada jsou bezesporu velkým lákadlem pro všechny. Mnohým z nás se ale o všem pouze zdá, jelikož nemáte jednak dostatek finančních prostředků na vlastní bydlení a jednak také dostatečné množství invence k tomu, abychom si vše udělali podle svých představ.


Jak najít registr dlužníků k nahlédnutí zdarma?

Jak najít registr dlužníků k nahlédnutí zdarma?

Potřebujete vědět, zda nejste evidováni jako dlužníci, případně totéž chcete znát o někom jiném? Pak za informace nemusíte platit, na internetu se dají najít i různé volně dostupné registry dlužníků.

Jak funguje Facebook?

Jak funguje Facebook?

Facebook je největší sociální sítí na světě. Vznikl již v roce 2004 a za tuto dobu si získal více jak miliardu aktivních uživatelů. Máte chuť si také užívat všeho, co Facebook nabízí? A jak vlastně funguje?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!