verze pro tisk

Jak požádat o ruku?

8. říjen 2014

Mohlo by to probíhat jako v americkém romantickém filmu. Krásná žena, pohledný mladý muž, romantická hudba a večeře při svíčkách. Najednou muž poklekne, vyzná své drahé lásku, otevře krabičku.  V ní je samozřejmě prsten, na kterém se blýská diamant velikosti pingpongového míčku. Se slzou v oku se své vyvolené táže, zda si ho chce vzít. Budoucí nevěsta mu padne do náruče a je ruka v rukávě. Co to takhle zkusit jinak a originálněji? Jak tedy požádat o ruku?

Reklama

Jaká je vaše budoucí nevěsta?

Tuto otázku je třeba si položit ještě před žádostí o ruku. Odpověď vám pomůže s tím, jak připravit tu nejlepší atmosféru k velkému životnímu kroku, který vás právě čeká. Jaká je? Co má ráda? O co se zajímá a jaký je její sen?

Má vaše budoucí ráda zamilované filmy?  Pak jí tedy připravte scénu jako z romantické telenovely. Má vaše vyvolená bláznivou povahu a je pro každou špatnost? Ráda se směje? Miluje koně, květiny nebo hudbu?  Pokud si ji chcete vzít, určitě o ní mnoho věcí víte, a proto zúročte každou informaci k tomu, aby žádost proběhla stylově a vaše přítelkyně na ni nikdy nezapomněla!

Výročí  a  Štědrý den

Tyto dny často vybízejí k tomu, že se muž rozhoupe a ženu požádá o ruku. Jak to ale udělat tak, aby to nebylo úplně obyčejné a všední?

Již tradičně se prstýnek vkládá do různých pokrmů, či nápojů. V šampaňském prstýnek určitě najdete, ale v krémovém dortu ho budete hledat hůře a navíc po vyndání nebude vypadat zrovna ukázkově. Proto je důležité, dobře promyslet, do kterého jídla či pití se hodí a vybírat takový prsten, který tyto experimenty vydrží bez porušení.

Chcete přítelkyni udělat radost pod stromečkem? Vymyslete takový úkryt pro dárek, který vaše milá nebude rozhodně čekat. Co prstýnek navléci na špičku stromku a do balíčku pod stromek přiložit pouze malou nápovědu?

Miluje adrenalin? Skočte si padákem!

Jestliže máte přítelkyni, která má ráda kolem sebe neustálý vzruch, pohyb, akci a nebojí se výšek, zkuste seskok padákem, nebo jiný adrenalinový sport. Po seskoku, kdy budete oba nabití hormony štěstí,  položte otázku:  ,,Spolu v dobrém i zlém?“ a určitě na ní získáte kladnou odpověď!

Vydejte se za hranice!

Romantický západ slunce, prázdná pláž a vy dva vedoucí se za ruce. Chvíle jako stvořená pro žádost o ruku. Nemusí se ale jednat jen o zásnuby u moře, můžete vyrazit do evropských měst, kde se to zamilovanými páry jen hemží. Co takhle Paříž, nebo město Romea a Julie?

Stydíte se? Napište to!

Rád byste přítelkyni požádal o ruku, ale o klasickém pokleknutí  a ,,vezmeš si mě za muže?“ nechcete ani slyšet? Stydíte se, bojíte? Zkuste si vzít na pomoc květiny, balónky, a nebo třeba křídy na chodník.

Na oblíbené květiny navažte provázkem písmena, která otázku položí za vás. Stejným způsobem můžete použít i nafukovací balónky a pomalovat je hesly, písmeny a na provázek přivázat krabičku s prstýnkem. Jen dávejte pozor, ať vám neuletí.

Vzkaz psaný na chodník obyčejnými barevnými křídami taky není úplně od věci, co říkáte?

Zahrajte si spolu hru!

Každý z dětství určitě zná šipkovanou, nebo jinou stopovací hru. Pokuste se vytvořit trasu cesty, která budoucí nevěstu povede po místech, kde jste se seznámili, kam jste chodili na rande, nebo na místa, která má ráda.

Poslední zastavení bude vaše srdce na dlani…věřte, že ho určitě neodmítne..

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak požádat o příspěvek na bydlení?

Jak požádat o příspěvek na bydlení?

Příspěvek na bydlení je jednou z dávek státní sociální podpory. Pomáhá rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy a s náklady na bydlení. Jak o tuto dávku požádat a máte na ni vlastně nárok?

Jak správně zdravit?

Jak správně zdravit?

Nejčastější formou komunikace ve společnosti je pozdrav. Zdravíme členy rodiny, přátele, kolegy, známé i neznámé lidi, se kterými se potkáváme. Pozdrav je důležitou součástí prvního dojmu a tak bychom na něj měli pamatovat.


Jak na podání ruky? Kdo ji podává první?

Jak na podání ruky? Kdo ji podává první?

Kdo si myslí, že způsob jakým podáme ruku druhému člověku, nic neznamená, je na velkém omylu. Podání ruky není jen pouhý pozdrav, význam je mnohem hlubší. Kdysi podání ruky dokazovalo, že v ruce nedržíme zbraň, proto musí být symbolika podávání ruky tak čistá. Jak tedy na správné podání ruky a kdo j…

Co o nás prozradí řeč těla?

Co o nás prozradí řeč těla?

Řečí těla komunikujeme už od narození. Ukazuje na naše city, postoje, sympatii, pevné odhodlání či úzkost a strach. Někdo svoji řeč těla dokáže velice slušně ovládat a pracovat s ní. Co o nás tedy prozradí řeč těla?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!