verze pro tisk

Jak přiznat svou chybu?

27. duben 2014

Každý z nás určitě někdy v životě udělal chybu. Možná se jednalo jen o chybičku, kterou každý přehlédne, ale třeba to byla chyba osudová, která nám změnila život. Umíte ale svoji chybu přiznat?

Reklama

Chyby děláme všichni!

Nikdo není dokonalý a ani nikdy nebude, proto je dobré, naučit se chybu přiznat nejen okolí, ale hlavně sobě. Máte pocit, že to jen vy jste Ti špatní, co neustále chybují? Rozhlédněte se kolem sebe, není na světe jediný člověk, který by ani jednou v životě neselhal.

Chybovat je lidské!

Už své děti bychom měli učit, že není nic špatného na tom přiznat chybu. Klademe na ně čím dál větší nároky, chceme, aby se dobře učily, uměly hrát na hudební nástroj, chovaly se slušně a samozřejmě vynikaly ještě v nějakém sportu. A není toho trochu moc? Co když dítě udělá chybu? Dokážeme mu ji odpustit? Nebo po něm neustále chceme perfektní špičkový výkon?

Naučte své děti, že chybování patří k životu a díky chybám se učíme, udělat to znovu a správně.

Zatloukat se nevyplácí!

Udělali jste chybu, která se dotkla více lidí, ale zatím nikdo nepřišel na to, že v tom máte prsty. Honí se vám v hlavě spousta myšlenek, mezi nimi i ta, že se zkrátka nepřiznáte. To si ale zaděláváte na několik problémů.

V první řadě se budete cítit dost mizerně, pokud tedy chyby neděláte a nezapíráte několikrát denně. Také se připravte na to, že až se přijde na vaše chybování a vy se i přesto budete tvářit jakoby nic, bude to pro vás daleko trapnější situace, než kdyby jste se přiznali hned. Pro ostatní budete lhář, podvodník a nikdo vám už po tomhle výstupu nebude věřit.

Přiznejte se!

Přiznat chybu je opravdu těžké, obzvlášť, pokud nás naše chybování velmi zranilo a sami se s tím těžko vyrovnáváme. Ale zkuste si odpustit a začít znova, jedině tak za tím dokážete udělat tlustou čáru.

Když člověk ukáže, že je schopný před ostatními přiznat svoji chybu, jen málo kdo se posmívá, možná jen člověk s nízkým sebevědomím. Většina lidí bere přiznání jako projev vnitřní síly, toho, že si dotyčný na nic nehraje a je sám se sebou srovnaný. A pokud svoji chybu přizná třeba i šéf nebo živitel rodiny, nebudete si takového člověka vážit ještě daleko více?

Jak se omluvit?

Chcete už za svou chybou udělat tečku jednou provždy? Omluvte se těm, kterých se vaše chyba dotkla. Nemusíte si neustále sypat popel na hlavu, stačí jedna upřímná jednoznačná omluva. Postavte se čelem k dotyčnému a podívejte se mu do očí, tak jedině vám vaši omluvu bude stoprocentně věřit.

Až příště budete chybovat, mějte na paměti slova, které řekl François de La Rochefoucauld:

,, Chyby lze vždy prominout, pokud máš sílu se k nim přiznat.“

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se vyrovnat s neúspěchem?

Jak se vyrovnat s neúspěchem?

Málokdo může říct, že se mu celý život všechno daří. Většinou každý alespoň jednou zažil takový neúspěch, který opravdu bolel. A jak z toho ven? Co nám pomůže postavit se znovu na nohy a jít dál?

Jak meditovat?

Jak meditovat?

V dnešní uspěchané době je těžké najít si chvilku pro sebe a alespoň trochu si zarelaxovat a oprostit se od starostí běžného dne. Spousta lidí neumí správně odpočívat a život v neustálém stresu není dobrý pro duši, ale ani pro tělo. Pokud chcete s relaxací jít ještě dál, zkuste meditaci. A jak na to…


Jak se naučit cizí jazyk?

Jak se naučit cizí jazyk?

Je to už několik let, co jste si nakoupili hromadu slovníků a učebnic cizího jazyka s touhou vzdělat se a naučit se jiné řeči? Přestali jste chodit na hodiny angličtiny již po dvou lekcích z důvodu lenosti? A zatímco na stůl s knihami padá další vrstva prachu, vaše touha a odhodlání je na bodu mrazu…

Proč je důležité snídat?

Proč je důležité snídat?

Snídaně by měla být ráno stejně samozřejmá jako ranní hygiena. Je důležitá pro správný start do nového dne. Pokud tvrdíte, že ráno nemáte čas, přečtěte si tento článek. Třeba vás přesvědčí k tomu, že ráno vstanete o 10 minut dřív a na snídani si čas uděláte. Nebo si můžete snídani připravit už večer…




Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!