verze pro tisk

Jak se vyrovnat s neúspěchem?

8. duben 2014

Málokdo může říct, že se mu celý život všechno daří. Většinou každý alespoň jednou zažil takový neúspěch, který opravdu bolel. A jak z toho ven? Co nám pomůže postavit se znovu na nohy a jít dál?

Reklama

Udělejte tlustou čáru!

K tomu, aby jste za tím vším mohli udělat tlustou čáru, musíte svůj neúspěch přijmout, pochopit a už se tím dále nezabývat! Máte chuť brečet, křičet, poprat se s boxovacím pytlem? Proč ne?

Udělejte to, uleví se vám. Vyplavíte z těla vztek a ten někdy kalí mysl. Teprve potom můžete znovu probrat to, co se nepovedlo. Řekněte si, co jste mohli udělat lépe a jinak, ale berte to tak, že některé věci a události zkrátka nezměníte a nemůžete již ovlivnit.

Pokud se stále dokola obviňujete, zkuste si odpustit. Jen odpuštění vám pomůže k tomu, aby jste mohli jít dál! Pokud máte pocit, že to sami nezvládnete, obraťte se na dobrého přítele, ale není ostudou, když navštívíte psychologa. Lepší, když to vyřešíte v sobě jednou provždy, než se tím trápit po dlouhá léta.

Neúspěch jako šance!

Každý neúspěch má svůj význam. Najděte ho a pracujte s ním. Udělali jste chybu, víte o ní a můžete s ní pracovat.  Poučte se ze svého neúspěchu. To, že jste neuspěli, ještě neznamená, že jste k ničemu a zbyteční. Nechte se tímto negativním zážitkem posílit.

Charles John Huffam Dickens jednou řekl: ,, Každý neúspěch člověka něčemu naučí, pokud se chce nechat poučit.“ A proto neházejte flintu do žita, seberte se a začněte znova, jedině tak, můžete opět dosáhnout požadovaného úspěchu.

Myslete pozitivně!

Zvládli jste to a jdete dál, bohužel pokaždé, když se vyskytne nějaká překážka, nebo problém, najednou cítíte svíravý pocit, že opět dojde k vašemu selhání, k vašemu neúspěchu?Zakažte si takové myšlenky a začnete myslet, mluvit a jednat pozitivně!

Neutápějte se v sebelítosti, nenechte se strachem z neúspěchu pohltit. Věřte si a postavte se strachu čelem. Nedovolte, aby vás odradil od dalších aktivit, nebo stýkání se s přáteli. Leckdy přátelé a rodina pomohou nejvíce jen tím, že jsou s vámi, že vás podpoří a povzbudí. Tak se odrazte ode dna a žijte svůj život naplno!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se vyrovnat s nevěrou?

Jak se vyrovnat s nevěrou?

Máte pocit, že váš vztah nemůže nic ohrozit. Žijete celkem spokojený život a najednou rána. Dozvíte se o tom, že je vám partnerka či partner delší dobu nevěrný. A co teď? Začít znova od začátku, spálit mosty, anebo před tím zavřít oči? Jak se vyrovnat s nevěrou?

5 rad, jak zachránit vztah?

5 rad, jak zachránit vztah?

Máte dlouhodobější vztah a občas cítíte, že je na pokraji záhuby? Přitom svého partnera milujete, ale tak nějak vašemu vztahu došla šťáva. Co udělat pro to, aby to bylo zase jako na začátku? Jak zachránit skomírající vztah?


Jaké potraviny jsou zdrojem vitamínu B

Jaké potraviny jsou zdrojem vitamínu B

Víte, že když se řekne vitamín B, tak nejde jen o jeden vitamín, ale že jich existuje celá řada? Pojďme se podívat k čemu jsou nám tyto vitamíny prospěšné a v jakých potravinách je najdeme.

Proč a kdy navštívit psychologa?

Proč a kdy navštívit psychologa?

V životě někdy nastane chvíle, kdy si nevíme rady. Nemáme sílu dál se prát se životem, utíkáme před ním a nabalují se na nás další a další problémy. Cesta za psychologem je až tou poslední, která by nás napadla. ,,Přeci nejsem žádný blázen, který si neporadí!“
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!