verze pro tisk

Jak se vyrovnat s nevěrou?

24. listopad 2014

Máte pocit, že váš vztah nemůže nic ohrozit. Žijete celkem spokojený život a najednou rána. Dozvíte se o tom, že je vám partnerka či partner delší dobu nevěrný. A co teď?  Začít znova od začátku, spálit mosty, anebo před tím zavřít oči? Jak se vyrovnat s nevěrou?

Reklama

Dostaňte vztek ven!

Právě jste se dozvěděli o nevěře partnera a máte chuť nevěrníkovi nejdřív fyzicky ublížit a potom i s kufry vyhodit z bytu? Zadržte, toto unáhlené rozhodnutí by vás mohlo později hodně mrzet.  Je ale třeba se dostat přes fázi vzteku.

Vyjděte ven, do přírody, za opravdu dobrou kamarádkou. Křičte, vyplakejte se, pokud potřebujete něco rozbít, běžte do posilovny a tam si pohrajte s boxovacím pytlem. Vybijte ze sebe všechen vztek, ponížení a bolest, kterou v sobě máte. Když tohle dostanete ven, bude se vám lépe uvažovat a získáte lepší pohled na věc.

Promluvte si s  chladnou hlavou

I přesto, že to jde velice těžko, s partnerem si promluvte. Má cenu o vztah bojovat? Nebo to pro vás znamená konec soužití?

S partnerem v klidu pohovořte, dejte mu prostor, aby se k tomu vyjádřil. Nejčastější příčinou nevěry je dlouhodobá vztahová nespokojenost a žárlivost jednoho partnera, neberte to tedy jen jako selhání protějšku, ale i jako pochybení své! Co k tomu vedlo vašeho partnera? Lze to napravit?

Druhá šance

Rozhodli jste se, že to spolu ještě zkusíte? V tom případě je nutné, aby nevěrník ukončil veškeré své zálety a věnoval se znovubudování důvěry.

Jestliže jste se shodli na tom, aby se na nevěru ,,zapomnělo“ a šlo dál, musíte na tom pracovat oba. Podváděný se musí smířit s tím, co se stalo a odpustit a snažit se opět najít v partnerovi důvěru, nepodezírat a věřit.

Je to velmi těžké a chce to trpělivost. Není však nic horšího, než když partner neustále při hádkách vytahuje starou záležitost s nevěrou. Nesmíte nevěru používat jako argument při hádkách!

Respektujte soukromí

Dohodli jste se, že začnete znova a vy stále partnerovi nevěříte a nemůžete se s jeho nevěrou vypořádat? Začnete jeho soukromí respektovat a nehledejte zbytečně něco, co vlastně není. Neustálé kontrolování telefonů, mailů, smsek, diáře a šacování kapes je nejen pod vaši úroveň, ale rozhodně vám nepomáhá k tomu se s tím vším vyrovnat.

Takže už žádné neohlášené návraty domů, telefonování každých 5 minut ani trapné výjezdy za partnerem na služební cesty! Když věřit, tak věřit!

Návštěva poradny

Chcete na vztahu pracovat a napravit nevěru, ale bohužel toho doma nejste schopni a potřebujete pomoct? Co takhle navštívit manželskou poradnu?

Definitivní rozchod!

Pokud jste se přece jen shodli na tom, že konec vašeho vztahu je nevyhnutelný, udělejte to tak, aby byl pro vás, co nejméně bolestný a o to víc se snažte, pokud jsou ve vztahu děti. Usilujte o to, aby veškeré domluvy probíhaly v klidu a bez emocí. Smiřte se s představou, že zde končí jedna etapa vaší existence a začíná ta nová.

Začněte znovu žít!

Cítíte se po rozchodu s nevěrným partnerem jako kus hadru, který nemá význam a žádnou cenu? Nevíte, jak zvládnout rozchod? Uvažujete dokonce nad tím, že si něco uděláte? Zadržte! Přestaňte se shazovat a najděte znovu své ztracené sebevědomí.

Začněte dělat opět to, co vás baví, a na co jste v době vztahu neměli čas, vydejte se na dovolenou, přestavte bytŽivot přece nekončí!  Možná vám svět, díky rozchodu s nevěrným partnerem, otevře nové a zajímavé obzory. Ukáže vám nový směr  a kdo ví….třeba nakonec zjistíte, že rozchod byl to nejlepší rozhodnutí ve vašem životě..

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se vyrovnat s neúspěchem?

Jak se vyrovnat s neúspěchem?

Málokdo může říct, že se mu celý život všechno daří. Většinou každý alespoň jednou zažil takový neúspěch, který opravdu bolel. A jak z toho ven? Co nám pomůže postavit se znovu na nohy a jít dál?

5 rad, jak zachránit vztah?

5 rad, jak zachránit vztah?

Máte dlouhodobější vztah a občas cítíte, že je na pokraji záhuby? Přitom svého partnera milujete, ale tak nějak vašemu vztahu došla šťáva. Co udělat pro to, aby to bylo zase jako na začátku? Jak zachránit skomírající vztah?


Jak napravit nevěru?

Jak napravit nevěru?

Nevěra je dnes nejčastější příčinou rozvodů a rozchodů. Mnoho manželských či partnerských dvojic ji dokáže překonat, jiní se ji naučí tolerovat, někdo zkrátka není schopen hodit za hlavu to velké zklamání a ztrátu důvěry. Jestliže vám ale stále není všechno úplně jedno a chcete o váš vztah bojovat,…

Jaké potraviny jsou zdrojem vitamínu B

Jaké potraviny jsou zdrojem vitamínu B

Víte, že když se řekne vitamín B, tak nejde jen o jeden vitamín, ale že jich existuje celá řada? Pojďme se podívat k čemu jsou nám tyto vitamíny prospěšné a v jakých potravinách je najdeme.
Vložit komentář

Komentáře

Pavel

úterý, 12. duben 2016
11:49

Dobrý den, co když s ním přítelkyně pracuje ? Jak jí mám věřit, když mi celé léto lhala do očí a když jsem na to přišel mi lhala stále a stále se sním stýkala ? Jak mám ted věřit že už je vše v pořádku...je fakt že se náš vztah i její chovaní ke mně hodně zlepšilo ale ta nejistota je stále, stále po půl roce mám problémy to dostat z hlavy co udělala i když vím že na tom mám vinu, stále mám pocit že vše se dá řešit lepším způsobem než nevěrou. snažím se na to nemyslet, ale jsou chvíle kdy si na to vzpomenu a myslím na to že jí měl "ON" a to mě přímo drtí....ještě když s ním pracuje a já ho potkávám...ještě se o ní stále snaží a nikdy nepřestane....co mám dělat v mém případě ? Děkuji za odpověd


Napsal: Pavel [Odpovědět]

Tory

středa, 27. duben 2016
18:49

to Pavel: to Pavlína Havlíková: napichni mu telefon i pc


Napsal: Tory [Odpovědět]

Pavlína Havlíková

středa, 29. červenec 2015
12:48

Dobry den. Muj partner mi byl neverny ale dohodli jsme se na tom ze to ukonci. Mam broblem s tim mu verit.Porad ho podeziram a kontroluju e-mail. Chtela bych mu verit ale je to dost tezke. Muzete mi prosim poradit? Dekuji.


Napsal: Pavlína Havlíková [Odpovědět]

Tory

středa, 27. duben 2016
18:50

to Pavel: to Pavlína Havlíková: napichni mu telefon i pcto Pavlína Havlíková:


Napsal: Tory [Odpovědět] [Skrýt]