verze pro tisk

Jak vyměnit strunu u sekačky?

19. srpen 2014

Máte velkou zahradu a rádi na ní udržujete anglický trávník? Sekačka trávy patří k základní výbavě každého majitele zahrady, ale co s místy, kam se klasická sekačka nedostane? Řešením je sekačka strunová! A víte, jak u ní strunu vyměnit?

Reklama

Výhody strunové sekačky

Strunová sekačka je jedním z praktických pomocníků při údržbě trávníků. Nehodí se na sekání větších ploch, ale využijete ji na travnatá, špatně dostupná místa kolem laviček, chodníků, altánků, stromů a keřů. Tyto prostory upravíte ,díky vhodné strunové sekačce, dokonale.

A jaké jsou další výhody?

 • Je lehká
 • Snadno ovladatelná
 • Cenově dostupná
 • Má nízkou hladinu vibrací
 • Vyžaduje pouze drobnou údržbu

Podle čeho strunovou sekačku vybrat?

 • Podle výkonu motoru a šíře záběru
 • Podle zdroje energie
 • Podle žacího systému
 • Podle dalších doplňků

Vyzkoušejte již v obchodě!

Nejlepší je, když si sekačku před zakoupením vyzkoušíte v obchodě. Ověříte si, zda vám padne do oka i do ruky, její váhu a držení, v některých obchodech dokonce i to, jak se s ní pracuje. Pokud to prodejce umožňuje, nebojte se využít možnosti, nástroj si vyzkoušet. Při výběru se neunáhlete,zeptejte se na vše, co vás zajímá. Třeba i na výměnu struny!

Jak tedy začít s výměnou struny?

Strunu u sekačky nevyměňujeme mnohokrát za sezónu, i přesto je třeba, naučit se tuto dovednost perfektně zvládat. Pro co nejlepší výkon sekačky je nutné udržovat délku nylonové struny takovou, aby dosáhla kovového nože.

Jak postupovat při výměně struny?

Před jakoukoliv úpravou sekačku vypněte, u elektrických vyjměte zástrčku ze zásuvky a počkejte, než se struna domotá. Očistěte sekačku měkčím kartáček.

A co dál?

 1. Otočte strunovou sekačku čelem nahoru.
 2. Jednou rukou držte rotor struny a do druhé vezměte cívku s nylonovou strunou. Stlačte dovnitř a otočte proti směru hodinových ručiček, dokud se zámek bodáku neuvolní.
 3. Opatrně sejměte měkký kroužek cívky.
 4. Odstraňte starou strunu a připravte si 5 – 8 metrů struny nové.
 5. Veďte novou strunu přes vodící otvor měkkého kroužku, zvenku dovnitř, zajistěte strunu do výřezu pro zajištění konce struny.
 6. Znovu nasaďte měkký kroužek a namotejte novou strunu na cívku proti směru hodinových ručiček. Na konci nechte asi 30 cm struny volně.
 7. Nasaďte cívku na rotor struny , stlačte dovnitř a točte po směru hodinových ručiček, dokud zámek bodáku nebude zajištěný.
 8. Zkontrolujte, zda konec struny vede skrz rotor struny a potáhněte strunu nahoru.

A teď už jen zbývá, dát se do práce. S dobrým strojem a novou strunou to jistě zvládnete levou zadní.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.32 hvězdiček / Hodnoceno: 19x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vyměnit písek ve filtraci od bazénu?

Jak vyměnit písek ve filtraci od bazénu?

Každý vlastník bazénu, touží po tom, aby v něm po celou dobu byla jen křišťálově čistá voda. Kdo si ale myslí, že napuštěním vody do bazénu veškerá péče končí, je na velké omylu. K udržování čistého bazénu i vody je nutné používat filtraci. A víte, jak vyměnit písek ve filtraci?

Jak a kdy vyměnit občanský průkaz?

Jak a kdy vyměnit občanský průkaz?

Povinnost vlastnit tento doklad má každý občan trvale žijící v České republice a je starší 15 let. Během života nám ale může nastat mnoho změn v údajích zapsaných v dokladu, skončí doba splatnosti nebo nám je průkaz odcizen. V tu dobu se musíme postarat o výměnu občanského průkazu. Ale jak?


Kde poptávat plynové kotle online?

Kde poptávat plynové kotle online?

PR. I přesto, že žijeme v době zateplovací, stavíme ze stále úspornějších materiálů a v novostavbách nechybí rekuperační systém, co se výměny kotle týče, je řada majitelů nemovitostí značně pozadu. Přitom důvodů, proč vyměnit starý plynový kotel za ten moderní, je hned několik. Ať už zvažujete koupi…

Jak si rychle a snadno zajistit rezervaci ve vaší oblíbené restauraci?

Jak si rychle a snadno zajistit rezervaci ve vaší oblíbené restauraci?

Určitě jste už někdy zažili situaci, kdy jste se společně s přáteli či partnerem chystali navštívit některou z restaurací ve vašem městě, ale po příchodu do ní jste zjistili, že jsou všechny stoly obsazené a museli jste buď dlouho čekat, nebo odejít. Dnes už si ale vše můžete pojistit, a to velmi sn…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!