verze pro tisk

8 tipů, jak předejít jarní únavě?

4. březen 2014

Každý rok přichází s koncem zimy i jarní únava. Někdo se s ní vůbec nesetká, a jiný se cítí bez nálady, vyčerpaný a stále unavený. Naše tělo je po celé zimě unavené, rezervy z loňského léta jsou vyčerpané. Nedostatek denního světla a málo sluníčka se podepsal i na naší psychice. Jak předejít jarní únavě, lze to vůbec?

Reklama

Co platí na jarní únavu?

Přináším vám několik tipů, které pomůžou jarní únavě předejít nebo alespoň zmírnit její příznaky. Je třeba se jimi řídit ještě před příchodem jara.

1. Změna jídelníčku

Odlehčete svůj jídelníček od těžkých zimních jídel. V obchodech se nabízí spousta čerstvého ovoce a zeleniny, tak si dopřejte salát a doplňte vitamíny.

Omezte kávu a alkohol, které vám neprospívají ani po zbytek roku. Alespoň dvakrát týdně zařaďte do svého jídelníčku ryby - obsahují vitamín D, který nemůžete čerpat ze sluníčka.

2. Pohyb

Vydejte se na lyže nebo si zabruslit. Jděte do fitka, na spinning nebo do bazénu. Pohyb vám udělá dobře i po psychické stránce. A pokud nechcete sportovat, vydejte se na procházku nebo řádit s dětmi do sněhu, protože pobyt na čerstvém vzduchu vám určitě prospěje.

3. Otužování

Pokud nechcete chodit přímo do sauny, je dobré se otužovat alespoň doma. Choďte na pravidelné procházky i v zimě, sprchujte se studenou vodou, nemějte doma přetopeno - na spaní vám bude v ložnici stačit 18°C.

4. Více vitamínů

Jezte hodně ovoce, zeleniny a potravin bohatých na vitamíny – doplňte především vitamín C. Nebojte se sáhnout po vitamínových přípravcích, které obsahují optimální denní dávky důležitých vitamínů a minerálů.

5. Dostatek spánku

Dopřejte si alespoň 8 hodin spánku denně. Ve spánku vaše tělo regeneruje a nabírá sílu na další den, aby mohlo v pořádku fungovat.

6. Vystavte se sluníčku

Jak vysvitne sluníčko, nastavte mu svoji tvář. Nejen že vám zlepší náladu, ale člověk získává z ultrafialového záření důležitý vitamín D.

7. Vyhněte se stresu a nekuřte

I když je to těžké, snažte se eliminovat stres, který vás vyčerpává.

8. Buďte pozitivní

Myslete pozitivně, těšte se na krásné počasí, vždyť zima netrvá věčně. Radujte se z maličkostí a nebojte, brzy přijde jaro a to už je jen krůček k létu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

7 tipů, jak posílit imunitu

7 tipů, jak posílit imunitu

Jste pořád nastydlí, chytíte každou virozu, stačí vám projít kolem někoho s rýmou a hned smrkáte také? Pak máte oslabenou imunitu a potřebujete ji posílit. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.

5 tipů, jak na domácí perník!

5 tipů, jak na domácí perník!

Honí vás mlsná a vy nemáte napečeno? Jestli vaše spíž ukrývá základní potraviny, určitě dokážete za malou chvilku vykouzlit úžasný a jednoduchý moučník. Řeč je samozřejmě o domácím perníku. Jak ho připravit, upéct a třeba i vylepšit?


7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

Spousta z nás se zhrozí pokaždé, když přijde účet za elektřinu. Na měsíčních splátkách dáváte už tak vysoké částky a pak se na pravidelném vyúčtování objeví nedoplatek dalších několik stovek až tisíců. Potom se vždy ptáte, jak ušetřit za elektřinu. V tomto článku najdete několik tipů jak na to.

7 tipů, jak vybrat vysavač

7 tipů, jak vybrat vysavač

Vysavač patří k běžnému vybavení domácnosti a je nenahraditelným pomocníkem. Když vysavač nefunguje jak má, je na čase pořídit nový. Na trhu se nabízí veliké množství vysavačů a nebývá lehké vybrat ten pravý. Přinášíme vám 7 tipů, jak vybrat vysavač.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!