verze pro tisk

Jak bojovat s nespavostí?

4. únor 2014

S nespavostí bojují po celém světě v dnešní době asi tak čtyři lidé z deseti. Právě díky problémům s nespavostí se cítíme bez energie, jsme roztěkaní a hrozí vyšší riziko srdečních onemocnění. Jak na to, abychom se konečně vyspali dorůžova?

Reklama

Kvalitní postel

Aby se vám dobře spalo, je důležité mít kvalitní postel. Na proleželé matraci, na které pod sebou cítíte každou pružinku, se budete převalovat a kvalitní spánek rozhodně nepřijde. Stejně tak vrzající konstrukce postele mnoho klidu nedopřeje. Proto zauvažujte nad pořízením nového vybavení do ložnice.

Klid

Rušivé elementy (hlavně v panelákových domech) dokáží probudit i toho největšího spáče. Hlasitě puštěná televize, bujarý večírek u sousedů, rozsvícené světlo či skotačící děti jsou pro někoho velmi rušivými faktory. Někdy to však bývá i hlasité chrápání vašeho partnera. Pokud vás okolní zvuky ruší, pořiďte si špunty do uší.

Relaxace

Stresové situace, s nimiž se denně setkáváme v běžném životě, mohou ovlivňovat kvalitu spánku. Snažte se před spaním se k těmto situacím nevracet, naopak, vyzkoušejte nějakou z forem relaxace. Ať už se bude jednat o poslech oblíbené hudby, čtení nebo klasický autogenní trénink, uvolníte se a nebudou vás v noci budit noční můry.

Chladné a větrané místnosti

Příliš přetopené místnosti mohou vést k přerušovanému spánku. Proto raději před spaním vyvětrejte a příliš netopte.

Spánkový režim

Pokud je to jen trochu možné, choďte spát přibližně ve stejnou dobu. Předtím se vyvarujte nápojů s kofeinem a nejezte těžká jídla.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak bojovat proti plísni v bytě?

Jak bojovat proti plísni v bytě?

Plíseň straší mnoho domácností a to především od podzimu do jara. Každý byt nebo dům má svá riziková místa, kde se plíseň může tvořit, jedná se většinou o rohy, prostory u oken a za nábytkem. Jakmile se tam plíseň jednou objeví, je nutné proti ní použít veškeré zbraně. Ale jak na to? Jak postupovat …

5 tipů, jak chytit krtka na zahrádce

5 tipů, jak chytit krtka na zahrádce

Jakmile se objeví na vaší zahrádce krtek, nadšeni jistě nebudete. Krtek je hmyzožravec a sám o sobě není nijak škodlivý, ale při shánění potravy hloubí pod zemí chodby a na povrchu vytváří nechvalně známé krtince. Hned jak se vám na zahradě začnou tyto kopečky hlíny objevovat, začnete přemýšlet nad …


Jak se zbavit bradavic

Jak se zbavit bradavic

Snad každý z nás měl někdy ve svém životě bradavici. Jde o jeden z nejčastějších kožních problémů, který nijak neohrožuje naše zdraví, ale jde o velmi neestetickou a někdy i bolestivou záležitost. V tomto článku se dozvíte, jaké máte možnosti, když se chcete bradavic zbavit.

Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Bazalka pravá je hojně pěstovanou rostlinou. Výhodou je, že ji můžete pěstovat nejen na zahrádce před domem, ale také v květináčích v bytě, který vám příjemně provoní.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!