verze pro tisk

Jak na detoxikaci organismu?

4. březen 2014

S příchodem jara se často mluví o detoxikaci organismu. Po náročné zimě, kdy vaše tělo nahromadilo spoustu škodlivých látek, je čas se očistit. Detox ale není jen jarní záležitostí a pročistit své tělo od škodlivin můžete v podstatě kdykoliv v průběhu roku. Jak na něj?

Reklama

Proč detoxikovat

S toxickými látkami se setkáváme každý den, vstřebáváme je ze vzduchu, vody a potravin, které jíme. Tím, že vaše tělo očistíte třeba od cholesterolu nebo volných radikálů, ulevíte svému organismu a budete se cítit lépe fyzicky i psychicky.

Detoxikace těla pomůže nastartovat hubnutí, pomáhá při zažívacích potížích, alergiích i zácpě, prospějete svým střevům, játrům a ledvinám.

Jak na to

Můžete se rozhodnout pro detoxikaci, která bude trvat jen několik dnů nebo bude dlouhodobější. Při jedno až dvoudenním detoxu počítejte s úplným půstem.

Týdenní detox

Pro týdenní detox existuje řada doporučených diet. Některé jsou založeny na konzumaci ovoce, zeleniny a zeleninových šťáv, při jiné jíte převážně jogurty. Pokud chcete takovou dietu vyzkoušet, stačí zadat do internetového vyhledavače "sedmidenní detoxikační dieta" a můžete začít.

Dlouhodobý detox

Při dlouhodobé detoxikaci je základem správné stravování - omezte všechna jídla, po kterých se cítíte těžko, nepijte alkohol a kávu, nekuřte, nejezte smažená jídla, uzeniny, cukrovinky, pšeničné pečivo a těstoviny.


Odkyselte svůj organismus - k tomu vám pomůžou zásadotvorné potraviny, jako je zelenina, čerstvé ovocné šťávy, pohanka, jáhly nebo brambory.

Tekutiny základem

Vždy pijte dostatek vody, která vám pomůže odplavit toxiny z těla. Denně byste měli při detoxikaci vypít 2,5-3l vody.

Nabízí se i různé prostředky pro detoxikaci organismu, které zakoupíte v lékárně.

Kdy nezačínat s detoxem

Detoxikace není vhodná pro těhotné a kojící ženy, pro děti a nemocné lidi. Detoxikujte jen, když nejste pod psychickým tlakem.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Odvodnění organismu - jak na něj?

Odvodnění organismu - jak na něj?

Cítíte se nafouklí, trápí vás otoky nohou nebo se příliš potíte? Možnou příčinou může být přílišné zavodnění vašeho organismu. Potom je třeba tělo odvodnit. A jak na to?

Překyselení organismu - jak ho poznat a jak ho řešit?

Překyselení organismu - jak ho poznat a jak ho řešit?

Překyselením organismu vystavujeme naše tělo veliké zátěži a způsobujeme si tím mnoho zdravotních obtíží. Jak poznat, že jsme překyselení a co můžeme udělat pro to, abychom nebyli?


Kombucha - jak ji připravit?

Kombucha - jak ji připravit?

Taky vám připadá název kombucha vtipný a nevíte co si pod ním vlastně představit? Jde o houbu, ze které se připravuje velmi zdravý nápoj, který chutná podobně jako burčák. Má blahodárné účinky na lidské tělo a proto ho pravidelně užívá spousta lidí. Navíc si tento nápoj můžete připravit sami doma. A…

Jak a kde dopřát svému tělu odpočinek a uvolnění pomocí masážních procedur?

Jak a kde dopřát svému tělu odpočinek a uvolnění pomocí masážních procedur?

V dnešní době plné stresu a velké psychické i fyzické zátěže je stále důležitější dbát o to, abyste svému tělu dopřáli dostatek odpočinku a relaxace. Kromě vydatného spánku k tomu mohou posloužit i různé procedury v lázeňských komplexech. Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, navštivte Lázně Jupi…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!