verze pro tisk

Jak na nás působí úplněk?

29. duben 2014

Již od pradávna lidé přisuzovali měsíci magickou moc. Fascinoval je svými proměnami a svou září za jasné noční oblohy. Naše babičky za svitu měsíce sbíraly bylinky, protože věřily, že  mají největší sílu a toho se někteří bylinkáři drží i dnes. Opravdu na nás měsíc tolik působí, ovlivňuje naše zdraví a chování, nebo to jsou pouze domněnky?

Reklama

Názory se různí!

Působení úplňku na některé přírodní jevy je vědecky dokázané. Cyklus měsíce ovlivňuje příliv a odliv, působí na páření a přesuny živočichů. O tom,jak měsíc působí na člověka se vedou dlouhé diskuse a rozdělují odborníky na dva tábory. Jedna skupina tvrdí, že vliv měsíce se silně přeceňuje, druhé seskupení přičítají měsíci velkou moc. Je jen na vás, ke které skupině se přidáte.

Úplněk a zdravotní problémy

Celá řada lidí a převážně žen, svádí na úplněk téměř každý zdravotní problém, který v této době přijde. Špatný spánek či bolesti hlavy – za to všechno může ten prokletý měsíc. Jaký vliv na nás tedy může mít?

  • Narušený spánek a ošklivé sny
  • Zvýšené riziko infarktu myokardu
  • Bolesti hlavy a páteře
  • Nervozita
  • Rodí se více dětí
  • Údajně se stává více zločinů a dopravních nehod
  • Pooperační problémy
  • Úzkost, plačtivost, popudlivost
  • Náměsíčnost

 

Mějme ale na pamětí, že nás neustále ovlivňuje celá řádka věcí,a tak nemůžeme vše přičítat  právě úplňku.

Přátelství a odpuštění!

Během úplňku je vhodná doba navazovat nová přátelství. Takové vztahy jsou totiž pevné a stálé. Máte dobrého přítele, ale momentálně jste rozhádaní a několik dní či týdnů spolu  nemluvíte? Zakopejte válečnou sekeru, úplněk přeje odpuštění.

Na tuto dobu však neplánujte důležitá jednání a schůzky a nedělejte žádné unáhlené rozhodnutí.

Zkuste se postit!

Více než jindy si hleďte sami sebe a vlastního jednání. Můžete v den úplňku zkusit jednodenní půst, který vám posílí látkovou výměnu, krevní oběh i nervový systém.

Zvolte jeden druh ovoce nebo zeleniny a ten jezte po celý den, zvyšte příjem tekutin a už jen relaxujte, určitě budete cítit příliv nové energie.

A ať už v sílu Měsíce věříte nebo ne, jedno je jisté, očistný den každému jedině prospěje.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Hlíva ústřičná a její účinky

Hlíva ústřičná a její účinky

Možná jste si v obchodě všimli, že kromě žampionů můžete koupit i hlívu ústřičnou. Nikdy jste se neodvážili ji koupit? To byste měli rychle napravit, protože tato houba nejen dobře chutná, ale má i léčivé účinky.

Jak je prospěšný rooibos?

Jak je prospěšný rooibos?

Možná jste již slyšeli, že pití čaje rooibos působí pozitivně na tělo i na duši. Ale víte, jaké přesně má účinky, a že to ve skutečnosti není čaj? Podívejme se na tento nápoj podrobněji.


Jak je prospěšné pití červeného vína?

Jak je prospěšné pití červeného vína?

O účincích červeného vína na lidský organismus bylo provedeno mnoho vědeckých studií, které dokazují jeho pozitivní vliv na člověka. Máte-li tento lahodný mok rádi, jistě vás potěší, že zejména kardiologové doporučují pití červeného vína, nejlépe každý den. Čím je nám červené víno tak prospěšné?

Jak často odčervovat psa?

Jak často odčervovat psa?

Jestli máte doma psa, jistě s ním chodíte k veterináři na pravidelné očkování. Mezi základní péči o psa patří také pravidelné odčervení, které má psa chránit proti parazitům. Víte, jak často psa odčervovat a jaké prostředky k tomu můžete využít?




Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!