verze pro tisk

Jak relaxovat?

17. únor 2014

Cítíte se přepracovaní a unavení? Potřebujete nabrat nové síly, zregenerovat tělo a očistit hlavu od problémů a stresu? Je na čase dopřát si trochu relaxu. Máte spoustu možností, jak to uděláte.

Reklama

Obecně platí, že po fyzické námaze si potřebujete odpočinout a pokud se cítíte ve stresu a psychicky vyčerpaní, bude pro vás příjemným relaxem pohyb. Nejdůležitější je najít si čas pro sebe.

Nechte se hýčkat

Na internetu se nabízí nepřeberné množství relaxačních a wellness pobytů, tak vezměte  kamarádku či partnera a vyrazte třeba na prodloužený víkend do lázní.

Pokud nemáte volný celý víkend, zajděte na masáž, bahenní zábal nebo do sauny, kde vyplavíte z těla škodlivé látky. Masáž si můžete dopřát třeba lávovými kameny,  relaxační, thajskou nebo třeba i tantrickou masáž.

Dejte si dobrý oběd nebo večeři v nějaké příjemné restauraci v příjemné společnosti partnera nebo kamarádky.

Hýbejte se

Vyrazte na kolo, na brusle, zaplavat si, zapotit se do fitka nebo na kurzy tance. Pokud potřebujete vyčistit hlavu, není nic lepšího než trocha sportu.

Vyrazte do přírody

Nasajte klid a vůni čerstvého vzduchu v lese nebo v parku. Zaposlouchejte se do zpěvu ptáků a ševelení listů na stromech. Udělejte si piknik na louce nebo vyrazte na horskou túru.

Vytvořte něco svýma rukama

Můžete háčkovat, plést, malovat nebo paličkovat, vyrobit něco z keramiky nebo papíru. Existuje velké množství kreativních technik a jste-li šikovní a ruční práce vás baví, přinese výsledné dílo radost a potěšení nejen vám. Pokud vás baví zahradničení, zaryjte své ruce do hlíny.

Poslouchejte hudbu

Pusťte si svoji oblíbenou muziku nebo vyrazte na koncert. Nejspíš neodoláte a dojde i na tanec.

Dopřejte si kulturní zážitek

Zajděte se podívat na zajímavou výstavu, divadelní představení nebo jen tak do kina.

Začtěte se

Vezměte do rukou knížku od svého oblíbeného autora, zalezte si do tichého koutku nebo rovnou do postele a popusťte uzdu svoji fantazii při četbě knížek.

Dělejte cokoliv chcete, co vám udělá radost

Nebo si prostě jen napusťte vanu plnou pěny. Dělejte to, co máte rádi a co vám umožní vypnout a nemyslet na starosti běžného života.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak si opravdu užít dovolenou?

Jak si opravdu užít dovolenou?

Těšíte se celý rok, že opět vyrazíte na dovolenou? Někdo za sluníčkem, někdo na hory, každý tak jak má rád a po svém. Jedno máme ale všichni společné. O dovolené si chceme odpočinout od práce, každodenních starostí, zažít něco nového. Jak na to, abychom si dovolenou opravdu užili?

Jak se naučit hrát na hudební nástroj?

Jak se naučit hrát na hudební nástroj?

Každý máme své sny. Jedním z nich může být i to, že se naučíme hrát na klavír, kytaru, housle, nebo saxofon. Je to i vaše touha? Nebo chce začít s hudbou vaše dítě? Chybí vám dobrý hudební sluch a třeba se stydíte, že jste nezačali dřív?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!