verze pro tisk

Jak se líčit v létě?

30. červen 2014

Která žena by nechtěla být stále krásně nalíčená? V létě se ovšem hodně potíme a pokud chcete vyrazit třeba k vodě, je třeba tomu uzpůsobit i líčení, aby vypadalo dobře a neroztékalo se po obličeji. Jak se tedy v létě líčit?

Reklama

Letní líčení

Letní líčení bývá problematičtější kvůli horku a nadměrnému pocení se. Je třeba se líčit s rozmyslem, aby nedocházelo k roztékání make-upu, což nevypadá zrovna hezky. Právě v létě, kdy jste krásně opálená, je nejlepší vsadit na přirozenost a líčit se co nejméně a je důležité nezapomínat na ochranu pleti před sluncem.

Pleť

V létě by měla vaše pleť co nejvíce dýchat. Použijete-li silnou vrstvu hutného krému nebo make-upu, budete se více potit a líčení se bude roztékat. Pokud jste krásně opálená a jdete k vodě, je lepší se nelíčit vůbec nebo použít jen voděodolnou řasenku. Ve městě byste se ale bez nalíčení nemusela cítit dobře.

Lehké líčení

Make-up není v létě vhodný, protože ucpává póry a v horku se roztéká. Ideální je použití tónovacího hydratačního krému, který má lehčí složení a sjednotí tón pleti, a následné použití lehkého pudru. Pudr dokáže vsáknout mastnostu i vlhkost, proto déle vydrží.

Problematická pleť

Máte-li problematickou pleť, jejíž nedostatky tónující krém nezakryje, použijte na nejhorších místech matující korektor a následně pudr. U vody můžete použít voděodolný korektor či make-up.

Nezapomeňte se večer odlíčit

Při použití voděodolných přípravků je důležité se večer odlíčit speciálním přípravkem a také použít hydratační krém, aby mohla vaše pleť regenerovat.

Oči

V létě je nepostradatelná voděodolná řasenka, která by měla řasy spíš prodloužit než zahustit. Velký nános řasenky nebude vypadat hezky. Silné černé oční linky také nebudou působit přirozeně, proto raději zvolte lehké stíny. Přednost dejte sypkým stínům, které budou lépe držet a odolávat vlhku. Zvolte světlé, neutrální nebo klidně i lehce třpytivé odstíny.

Rty

Pro rty se nejlépe hodí lesky na rty nebo balzámy. Výrazné a syté rtěnky raději odložte na zimní sezónu. Pokud budete celý den u vody, vhodný bude balzám na rty s UV filtrem, který udrží rty jemné a hydratované.

Opalovací krémy

Za slunného dne u vody nezapomeňte na opalovací krém s vhodným ochranným faktorem. Spálený obličej by vám rozhodně neslušel. Namažte si obličej, ale i krk a dekolt, a nezapomínejte si obličej občas znovu namazat.

Nehty

V létě, kdy nosíte otevřené boty, věnujte pozornost nehtům na rukách, ale i na nohou. Na nohách můžete použít výraznější lak na nehty, který by měl ladit s vaším oblečením i líčením.

Parfém

Nezapomeňte ani na vůni. K létu se příliš nehodí těžké a kořeněné vůně, proto dejte přednost svěží ovocné nebo květinové vůni.

Hlavní je, abyste se nalíčená cítila dobře a potom už nezbývá nic jiného než vyrazit ven a užívat si léta.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak obléci novorozence v létě?

Jak obléci novorozence v létě?

Narození miminka je veliká událost ve vašem životě. Jistě se těšíte, jak po propuštění z porodnice budete chodit s kočárkem na procházky a trávit dny na čerstvém vzduchu. Jde-li o vaše první miminko, určitě řešíte, jak vše zvládnete, jestli budete umět o váš poklad správně pečovat, jak ho obléci, ab…

Jak se líčit na běžný den?

Jak se líčit na běžný den?

Snad každá z nás se chce líbit, cítit se dobře a upraveně. K tomu nám dopomáhá líčení. Některá žena spoléhá jen na řasenku a lesk na rty, za to další by mohla zdatně konkurovat klaunovi v cirkusu. Jak se tedy nalíčit tak, abychom působily upraveně a vyzdvihly naši přirozenou krásu?


Jak se správně nalíčit pod brýle?

Jak se správně nalíčit pod brýle?

Nošení brýlí v dnešní době není nic neobvyklého. Není to věc, která by ženám ubírala na kráse. Ba naopak, brýle jsou vkusným doplňkem. A přidáme-li ještě perfektní líčení? Dokonalost sama!

V čem jít svědčit na svatbu?

V čem jít svědčit na svatbu?

Dostalo se vám té pocty a vaše kamarádka, sourozenec či jiný příbuzný vás požádal o svědčení na svatbě? Jste nadšení, ale zároveň máte obavy, co vzít na sebe. Co je vhodné a nevhodné? V čem jít svědčit?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!