verze pro tisk

Jak se zbavit celulitidy?

6. srpen 2014

Celulitida trápí spoustu žen. Nezáleží na tom, jestli jste boubelka nebo máte tělo modelky, celulitida může postihnout i vás. Pokud vás nevzhledné dolíčky na kůži již trápí a chcete se jich zbavit, můžete zkusit některou z níže uvedených metod.

Reklama

Co je celulitida?

Celulitida, jinak známá jako pomerančová kůže, se projevuje především na stehnech a v oblasti hýždí jako dolíčky na kůži, které svým vzhledem připomínají právě slupku od pomeranče. Jde o podkožní tukové buňky, které se zvětšují a vytvářejí na kůži tuto nevzhlednou strukturu. V místě, kde se celulitida objevuje, je omezen průtok krve a lymfy. Ta při správném fungování odvádí z těla odpadní látky a toxiny. Celulitidou trpí ve většině případů ženy, což je dáno způsobem jakým se ukládá tuk v těle.

Kdo je celulitidou nejvíce ohrožen?

Větší pravděpodobnost vzniku celulitidy mají lidé se špatnými stravovacími návyky, trpící nedostatkem pohybu a lidé s nadváhou. Svůj podíl na vzniku celulitidy mají také hormonální změny, genetické vlohy, zadržování vody v těle, špatný lymfatický systém nebo to, zda žena užívá hormonální antikoncepci. S rostoucím věkem bývá pokožka tenčí a méně pružná, proto také věk hraje svou roli.

Jak se zbavit celulitidy?

Pro boj s celulitidou bohužel neexistuje žádná spolehlivá metoda, která bude fungovat na každého. Ve většině případů je třeba vyzkoušet několik metod naráz a pokud budete dostatečně trpěliví, vaše celulitida se časem může výrazně zmenšit nebo dokonce vymizet.

Máte na výběr z těchto možností.

Cvičení

Pravidelným cvičením podpoříte spalování tuků a podpoříte průtok krve a lymfy, zpevníte pojivovou tkáň a tukové buňky se postupně začnou zmenšovat. Začněte běhat, jezdit na kole nebo si jděte zaplavat. Pomohou také cviky na posilování problematických partií.

Strava

Zdravá strava bohatá na bílkoviny, s dostatkem ovoce a zeleniny je základem zdravého životního stylu, ale také může pomoci při boji s celulitidou. Podpoříte spalování tuků, bílkoviny také přispějí ke zpevnění pojivové tkáně.

Vynechte ze svého jídelníčku sladkosti, cukry a nadměrné množství tuků, zařaďte hodně ovoce, zeleninu nebo celozrnné výrobky bohaté na vlákninu.

Pitný režim

Součástí zdravého jídelníčku je také dostatečný pitný režim. Pití 2-3 litrů tekutin denně (nejlépe pramenité vody) pomůže odplavit odpadní látky z těla ven a tím pomoci zmenšit celulitidu.

Masáže nebo lymfatická drenáž

Správně provedená masáž pomůže rozproudit lymfu a zvýšit prokrvení pokožky. Velmi účinná je lymfatická drenáž, která se zaměřuje právě na lymfu, proto je velmi dobrým pomocníkem proti celulitidě.

Krémy proti celulitidě

Po masáži je vhodné použít krém proti celulitidě, který působí nejen na pokožku, ale i na hlubší vrstvy kůže. Krémy pomohou zlepšit vzhled kůže, která vypadá hladší a stává se pružnější. Je třeba volit kvalitní krémy od osvědčených výrobců.

Liposukce

Úplně poslední možností při boji s celulitidou by měla být liposukce. Jde o chirurgický zákrok, při kterém vám bude operativně odsát tuk z problematických partií. Nese sebou však některá rizika a je finančně velmi nákladná.

Prevence proti celulitidě

Vzhledem k tomu, že boj s celulitidou je tak náročný a výsledky jsou nejisté, je výhodnější svým chováním a životním stylem celulitidě předcházet. Základem je dostatek pohybu a zdravý jídelníček, který vám zajistí optimální tělesnou hmotnost. Na celulitidu platí také otužování a saunování. Dopřávejte si dostatek kvalitního spánku, nepijte alkohol, omezte kávu a nekuřte. Nenoste často příliš těsné oblečení, které může zhoršovat prokrvení pokožky a proudění lymfy.

Pokud jste proti celulitidě vyzkoušeli snad úplně všechno a nic nezabírá, zkuste se s ní naučit žít. Vždyť i některé velmi hubené modelky mají celulitidu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?

Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…


Jak se zbavit zahlenění?

Jak se zbavit zahlenění?

S podzimem přicházejí různé virózy, chřipky a nachlazení a s tím věčný boj s rýmou, kašlem a zahleněním. Co dělat když zahlenění postihne i vás? Jak si pomoci, abyste se cítili lépe? Pojďte si přečíst následující rady a tipy.

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Když na procházce lesem narazíte na mraveniště, jste schopni tyto malé pracovité tvory pozorovat třeba celou hodinu. Fascinuje vás, jakou mají sílu, jak se rychle pohybují, jací jsou houževnatí a vytrvalí. Pokud vám ale přejdou přes práh vašeho bytu a usadí se zde, už z nich tolik nadšení nejste! Ne…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!