verze pro tisk

Jak se zbavit špatné nálady?

24. duben 2014

Jsou dny, kdy máme už od rána špatnou náladu, nic nás netěší, nebaví. Často jsme protivní sami sobě a nepříjemní na lidi ve svém okolí, kteří vlastně za nic nemůžou. Jak se tedy rychle a úspěšně zbavit špatné nálady?

Reklama

Důvod ke špatné náladě

Dobré je si uvědomit, jestli vaše špatné rozpoložení nemá souvislost s nějakou událostí, nebo člověkem. Naštval vás manžel? Pohádala jste se s dcerou? V práci vás dusí šéf? Najděte to břemeno, které vám stojí v tom, aby jste byli spokojení a vyřešte to. Občas stačí něco si v rodině vyříkat, nebo v práci vyřešit a je hned po mrzuté náladě!

Běžte si zaběhat!

Rozpohybujte své tělo! Při sportu se do těla vyplavují hormony štěstí endorfiny, díky nim se budete cítit skvěle.  Běžte na dlouhou procházku do přírody, na brusle, tenis nebo jen tak běhat. Uvidíte, že vám bude o poznání lépe!

Štípejte dřevo!

Zdá se vám tento nápad podivný? Pokud máte možnost, jděte do toho! Opravdu to funguje a navíc i uděláte zásoby dřeva na další zimu. Vždyť i Svěrák a Uhlíř věděli, že: ,,dělání, dělání, všechny smutky zahání“ a o špatné náladě to platí dvojnásob!

Vyspěte se!

Pokud vás špatná nálada přepadne v době, kdy nemusíme do práce a nemáme žádné jiné povinnosti, běžte se z toho vyspat. Naberete sílu a po probuzení uvidíte všechno zase růžověji.

Jídlo jako lék!

Uvařte si vaše oblíbené jídlo a pokud nechcete jíst sami a máte chuť na návštěvy, pozvěte svou rodinu a přátelé. Dejte si záležet a připravte takové menu, o kterém se bude mluvit ve vašem okolí ještě dlouho. A komu by chvála nazvedla náladu?

Zajděte za kamarádkou!

Navštivte svojí dobrou kamarádku, nebo jděte s kamarádem na jedno do hospody. Dejte ale pozor na alkohol, když má člověk špatnou náladu, snadněji sklouzne k tomu, že se opije do němoty a to většinou nebývá úplně nejlepší způsob vylepšení nálady.

Vrhněte se na úklid!

Vygruntujte celý dům nebo se klidně pusťte do malování! Pokud jste již dříve chtěli vymalovat barevnými odstíny, teď je proto ta nejlepší příležitost. Večer, až se ohlídnete za prožitým dnem,už si ani nevzpomenete, že jste ráno měli náladu pod psa.

Buďte pokorní!

Pokora je zárukou spokojeného života. Vzpomeňte si na lidi, co nemají takové štěstí, jako máte vy. Máte kde bydlet, co jíst, vodu vždy po ruce. Ráno jste se probudili do nového dne a celý je před vámi. Tak si ho pojďte užít a vaši špatnou náladu hoďte za hlavu! Nikdy přece nevíte, jak dlouho na světe budete a tak proč marnit čas!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se zbavit zahlenění?

Jak se zbavit zahlenění?

S podzimem přicházejí různé virózy, chřipky a nachlazení a s tím věčný boj s rýmou, kašlem a zahleněním. Co dělat když zahlenění postihne i vás? Jak si pomoci, abyste se cítili lépe? Pojďte si přečíst následující rady a tipy.

Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?


Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…

Jak se zbavit celulitidy?

Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida trápí spoustu žen. Nezáleží na tom, jestli jste boubelka nebo máte tělo modelky, celulitida může postihnout i vás. Pokud vás nevzhledné dolíčky na kůži již trápí a chcete se jich zbavit, můžete zkusit některou z níže uvedených metod.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!