verze pro tisk

Jak si každý den udělat radost?

17. únor 2014

Dnešní svět je tak trochu zvláštní. Honíme se za postavením, uznáním, chceme být úspěšnými za každou cenu a vydělat hodně peněz. Kupujeme drahé dárky, auta, domy, nepotřebné věci a myslíme si, že nás nebo naše blízké udělají šťastnými.

Reklama

Ale vzpomenete si, kdy jste měli naposled čistou a nefalšovanou radost? A co nám takovou radost způsobilo?

Neberme vše jako samozřejmost!

Každý má radost z něčeho jiného. Je jisté, že nároky se zvětšují. Našim prarodičům tehdy stačilo málo, ale my jsme náročnější a náročnější. Věcí si nevážíme, často máme radost jen z ,,velkých“ gest, či  hodnotných darů. Je to ale ta správná cesta, po které jít? A jak ji změnit?

Dobré je podívat se kolem sebe. Z čeho by mohla mít radost mladá žena nemocná rakovinou? Myslíte, že z nejnovějšího parfému od Calvina Kleina? Asi těžko, všechny parfémy světa by vyměnila za zdraví. A co dítě z dětského domova? Pohlazení je pro něj víc, než auto na ovládání.

Chlapec z rozvojové země by určitě volil jinak, než naše dítě, kdyby si mělo vybrat mezi značkovým tričkem a bochníkem chleba. Hladovému dítěti by stačil krajíc na to, aby mělo neskutečnou radost. A teď ruku na srdce, nebereme všechno tak trochu jako samozřejmost?

Díky za každé nové ráno!

Pokaždé, když se ráno probudíme, měli bychom mít radost. Vstupujeme do nového, krásného dne, jsme zdraví, máme co jíst a kde bydlet. Nepřipadá vám to jako dobrý důvod se radovat? Zeptejte se člověka, kterému všechno vzal oheň nebo voda, co by mu udělalo radost. Uvědomíte si, že máte obrovské štěstí.

Člověk by měl být vděčný. To je cesta ke štěstí a radosti. Pokud si budeme vážit toho, co máme, můžeme se radovat opravdu z drobností. Naučte své děti, aby se radovaly z maličkostí. Je špatné, aby vaše dítě mělo radost jen, když dostane nejnovější lego.

Radujte se z toho, že vyšlo slunce, ale mějte radost, že prší! Při skákání do kaluží si užijete s dětmi spoustu legrace. Pamatujte: ,,Každý den prožijte tak, jako by to byl váš poslední!“

Co je pro nás důležité?

Každý máme určitý žebříček hodnot a je třeba se na něj objektivně podívat a zhodnotit, jestli bychom ho neměli přehodnotit. Manažer, mající na prvním místě práci, by se měl zamyslet, jestli se dostatečně věnuje své rodině, dětem. Vyměňte alespoň jeden pracovní den za výlet do zoo a uvidíte, že budou mít radost nejen děti, ale i vy.

Možná někdy nemáte sílu podívat se na svět pozitivně a tak svou náladu zvedněte něčím jiným. Běžte si zacvičit, do odpolední kávičky si přidejte kostičku čokolády, nebo zasedněte ke knížce, kterou jste tak rádi četli v dětství. Dělejte si radost obyčejnými věcmi.

 

Nečekejte, že radost ze života a štěstí přijde, až vyhrajete ve sportce, najdete životní lásku nebo najdete lépe placenou práci! Radost musí vzejít z nás, z našeho srdce. Láska k sobě samému je podmínkou k tomu, aby to fungovalo.

Zapomeňte na svoje pochybení, malé hříchy z mládí, na svoje bolesti a užívejte života, který nám byl dán. S úsměvem a radostí ve tváři se žije přece krásně!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak udělat kvásek?

Jak udělat kvásek?

Na pultech je v dnešní době nepřeberné množství různých druhů chleba, rohlíků, bulek, slaného i sladkého kynutého pečiva. Stále častěji ale pečeme doma. Co takhle křupavý chléb právě vytažený z trouby s bylinkovým máslem vlastní výroby? Kdo by odolal? Základem celého chlebu je kvásek, který byl v do…

5 rad, jak udělat ten nejlepší dojem!

5 rad, jak udělat ten nejlepší dojem!

Už je to tady. Vaše přítelkyně vás chce dnes poprvé představit rodičům a vy se už teď strachujete, že se rodičům nebudete líbit? Nebo snad nastupujete do nové práce a bojíte se, co na vás řeknou kolegové? Důležité je udělat dobrý dojem hned na první schůzce. Ale jak toho dosáhnout?


Jak udělat pečený čaj?

Jak udělat pečený čaj?

Také milujete chvilky pohody v křesle se šálkem dobrého čaje? Takové okamžiky dodávají člověku energii, uvolnění, zklidnění či nabuzení, podle toho, jaký čaj si dopřáváme. Velice oblíbený je čaj pečený, který si pohodlně zvládnete udělat sami doma. Ale jak?

Jak udělat špekové knedlíky?

Jak udělat špekové knedlíky?

Kdo má rád českou kuchyni, určitě rád jí i knedlíky. Nejoblíbenější jsou knedlíky houskové, i když v létě musejí o své prvenství tvrdě bojovat s ovocnými. Každého napadnou i bramborové knedlíky nebo známý karlovarský knedlík. Ale co si takhle udělat výborné špekové knedlíky?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!