verze pro tisk

Jak si správně nalakovat nehty?

6. srpen 2014

Již v dětství nejedna holčička vyzkouší maminčin oblíbený lak, a i když nehty nejsou dokonale nalakované, cítí se jak veliká dáma. V dospělosti máme dvě možnosti. Buď si zaplatit dobrou manikérku, která nám nehty dokonala nejen nalakuje, ale i ošetří, a nebo to všechno zvládneme doma. Volíte raději druhou variantu? A víte, jak si správně nehty nalakovat?

Reklama

Nehty jsou naší vizitkou!

Krásný lak nanesený na otřepené, špinavé a neupravené nehty nepůsobí příliš vábně, a proto myslete na to, že před nalakováním musíte své ruce ošetřit.

Jak nehty upravit?

Nejdříve své ruce dokonale umyjte, odlakujte starý lak a to i v tom případě, že se vám zdá, že se zbytky starého laku pod nánosem nového ,,ztratí“. Právě naopak, zkrátili byste životnost nové vrstvy laku a navíc by to nevypadalo moc přitažlivě.

Po odlakování nehty vyčistěte a zarovnejte na stejnou délku. Nehty raději pilujte, než stříhejte. Vhodné jsou skleněné nebo papírové pilníky, díky nim se vaše nehty nebudou tolik třepit. Kůžičku okolo zatlačte speciálními dřívky nebo dalšími pomůckami k tomu určenými, které jsou k sehnání v drogerii. Nyní jsou vaše nehty připraveny na všechno!

Jaký lak použít?

K dokonalé úpravě nehtů vám dopomůže podkladová báze, barevný lak a závěrečná vrchní vrstva.

Podkladový lak většina z nás podceňuje, ale jedině on zaručí, že nehet bude krásně hladký, zbaven nerovností, prohlubní a bude tak skvěle připraven na nové lakování.

Barevných laků je na trhu obrovské množství a je jen na vás, jaké barvě a kvalitě dáte přednost. Vyberte takový odstín, který se bude hodit k vašemu vzhledu, stylu a podtrhne tak image celé vaší osoby.

Závěrečná vrchní vrstva dodá barevnému laku lesk a navíc i pojistí, že nalakované nehty budou zářit delší dobu. Jedná se vlastně o bezbarevný lak nebo lak přímo určený jako horní vrstva laku.

Jak tedy postupovat?

 1. Na důkladně očištěné a připravené nehty naneste podkladový lak a nechte důkladně proschnout.
 2. Je základ dostatečně suchý? Pokud ano, naneste barevný lak. Lak otevřete, otřete do stran lahvičky, abyste nenanášela mnoho laku, potom udělejte plynulý tah uprostřed nehtu, na jedné straně a druhé. Díky třem tahům by měl být váš nehet téměř hotov.
 3. Po pár minutách ještě nehet přelakujte vrchním lakem. A jste ve finále!

Pár rad k tomu nejlepšímu výsledku!

  • Nikdy nepoužívejte laky staré! Většinou jsou husté, nepomůže ani protřepání a na nehtech nevypadají hezky.
  • Dostal se vám lak na prsty a kůžičku kolem nehtů? Mějte u sebe při lakování vatovou tyčinku a lak hned odstraňte.
  • Vybírejte takové laky, které vaše nehty posílí, vyživí nebo vám pomůžou přestat s okusováním nehtů.
  • Nebojte se barev, ale vždy se upravte tak, aby celkový dojem stál za to!

 

Udělejte si z lakování nehtů relaxační chvilku a nenechte se ničím rušit!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Proč se vyplatí vyzkoušet startovací sadu na gelové nehty?

Proč se vyplatí vyzkoušet startovací sadu na gelové nehty?

Držíte se při modeláži nehtů tradičních postupů, kdy využíváte výhradně klasické laky? Proč nezkusit něco trochu jiného, inovativního? Velmi atraktivně vypadají například gelové nehty. Ve chvíli, kdy s nimi nemáte žádné zkušenosti, je dobré si pořídit startovací sadu.

Jak správně dělat dřepy?

Jak správně dělat dřepy?

Dřepy všichni známe z hodin tělocviku. Málokdo je měl rád, přitom ale správně provedený dřep je tolik účinný pro tvarování nohou a hýždí a také pro tvorbu svalové hmoty. Správně provést dřep ovšem není jen tak a spousta lidí ani neví jak na to. Není to jen o tom se rovně postavit a jít do dřepu a zp…


Jak správně stolovat?

Jak správně stolovat?

Je velký omyl myslet si, že lidé jedí jen proto, aby se nasytili. Pokud by tomu tak skutečně bylo, těžko by vznikl kuchyňský stůl. Stůl se stal místem, kde lidé nejen jedí, ale kde se setkávají po náročném dni, vytváří zde rodinnou pohodu, pospolitost. Správně vychovaný člověk ví, jak se u takového …

Jak správně cvičit kliky?

Jak správně cvičit kliky?

Rozhodli jste se, že uděláte něco pro své tělo a začnete cvičit a posilovat? Každému se ale nechce hned do posilovny mezi zkušené sportovce. Lze i tak najít způsob, jak správně a efektivně posilovat doma? Co takhle milované i nenáviděné kliky? Jak je správně cvičit?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!