verze pro tisk

Jak začít se zdravým životním stylem?

10. březen 2014

Necítíte se v nejlepší kondici, jste často unavení a ve stresu? Je načase začít se zdravějším životním stylem.

Reklama

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl zahrnuje dostatek pohybu, pestrý a vyvážený jídelníček, dostatek spánku. Samozřejmostí je nekouřit, nepít alkohol nebo pít jen v omezeném množství.

Co vám změna přinese?

Díky zdravému životnímu stylu nebudete mít nadváhu, budete se cítit fyzicky silní a odolnější vůči stresu.

 

Pohyb

Pravidelným pohybem zlepšíte svoji fyzickou kondici a snížíte riziko nadváhy. Díky sportu se budete cítit uvolněnější. Proto si vyberte sport, který vás bude bavit a bude vám přinášet radost.

 

Vyvážený jídelníček

I vyvážený jídelníček zamezí nadváze a pomůže vám předcházet vzniku některých onemocnění.

 

Dostatek spánku

Průměrný dospělý člověk by měl spát 7-8 hodin. Ve spánku dochází k regeneraci vašeho těla, dochází k posilování imunitního systému. Pokud máte dostatek spánku, budete se cítit odpočatí a připravení na nový den, budete odolnější vůči stresu.

Jak začít

Pokud se rozhodnete změnit svůj styl života k lepšímu, provádějte změny postupně a pomalu. Změníte-li vše najednou, budete se cítit zaskočeni a za pár dní budete nervózní a bude se vám stýskat po starém stylu života a rychle vrátíte se na začátek.

Chcete-li změnit styl stravování, přidat pohyb i změnit spánkový režim, vyberte si jedno z toho a začněte. Až si na změnu zvyknete, přidejte další.

Změna na celý život

Uvědomte si proč chcete měnit svůj styl života - chcete se přeci cítit zdravěji a v pohodě. A to napořád. Proto je třeba přejít na zdravý styl života nastálo. Je to změna hlavně ve vaší hlavě, v pohledu na život – musíte se pro změnu rozhodnout vy sami, protože když vás ke změně někdo donutí, tak to většinou není na dlouho a postupně sklouznete zpátky k vašim starým návykům.

Není čas na výmluvy

Začít můžete kdykoliv, proto se nevymlouvejte a změnu neodsouvejte na později. Kolikrát jste si řekli, že od zítřka začnete cvičit nebo jíst zdravěji a pak vám do toho něco vlezlo, tak jste změnu odsunuli na další týden atd. Pamatujte si, že není čas na výmluvy. Pro změnu budete potřebovat pevnou vůli a odhodlání.

Informujte o změně své okolí

Podpora rodiny a vašeho okolí je důležitá, proto všechny s vaším rozhodnutím změnit svůj životní styl obeznamte. Je těžké přijet na návštěvu k příbuzným a muset před každým obhajovat změny ve svém jídelníčku nebo proč najednou půjdete běhat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Strollering - co to je a jak začít?

Strollering - co to je a jak začít?

Máte malé miminko, které vyžaduje spoustu vaší pozornosti, ale zároveň byste ráda začala s nějakým sportem, abyste se vrátila do kondice jako před těhotenstvím? Pak máte možnost sehnat si hlídání a začít chodit cvičit třeba do fitka nebo vyzkoušejte strollering. A o co se jedná?

Jak a proč začít s poledance?

Jak a proč začít s poledance?

Přemýšlíte o tom, že zkusíte nějaký nový druh pohybu a narazili jste na kurzy poledance? Nemůžete se rozhodnout, jestli to bude to pravé právě pro vás? Co od kurzů očekávat a proč vlastně začít?


Jak začít s korálkováním?

Jak začít s korálkováním?

Líbí se vám šperky z drobných korálků? Jestli jste alespoň trošičku zruční, můžete si takový šperk zkusit vyrobit sami. Pro začátek budete potřebovat především trpělivost a pevné nervy. A pokud přijdete korálkování na chuť, pak budete časem schopni si vyrobit i složitější šperky. A jak s korálkování…

Jak začít s příkrmy?

Jak začít s příkrmy?

Prvních několik měsíců života je pro vaše miminko jediným zdrojem potravy mléko. Ale jednou přijde doba, kdy už mu nebude stačit a pak přichází na řadu příkrmy. Kdy a jak s nimi začít?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!