verze pro tisk

Jak zatočit se suchými vlasy?

13. leden 2014

Téměř každý druhý člověk se potýká s problémem suchých vlasů. Také mezi ně patříte? Zatím vám nic nepomohlo a vy už nevíte, co s nimi? Podívejte se, jak zatočit se suchými vlasy.

Reklama

Příčina suchých vlasů

V první řadě je potřeba si uvědomit, co je příčinou suchých vlasů. Obvykle tento stav způsobuje dehydratace vlasových vláken, která následně vyúsťuje v přelamování, třepení a krepatění vlasů. Výsledkem jsou tedy nevzhledné a nezdravé vlasy.

Méně je více

Každý chce dobře vypadat a líbit se okolí. V důsledku tohoto se ale mnohdy péče o vlasy přehání. Pokud používáte příliš mnoho přípravků, mohou vašim vlasům spíše škodit, než pomáhat.

Časté mytí, fénování, žehlení, natáčení, neodborné barvení či dokonce genetické předpoklady po předcích a stresové zatížení, to vše má vliv na kvalitu vašich vlasů.

Co na suché vlasy pomáhá?

Existuje nějaké řešení, které nás suchých vlasů zbaví? Je potřeba uměle doplnit tzv. keratin, který je nutný pro regeneraci a hydrataci vašich vlasových vláken.

Téměř každá firma produkující kosmetické výrobky, dokáže nabídnout nepřeberné množství kvalitních a účinných šamponů, kondicionérů, masek, kůr či různých podpůrných prostředků obsahující hlavně křemík a zinek, které jsou nejčastěji k dostání přímo v lékárnách. Stačí si pouze vybrat ten správný.

Jenže, který je ten správný? Poraďte se s odborníkem, navštivte kadeřníka, lékárnu či specializovaného prodejce vlasové kosmetiky. Vždy se dá najít ten správný výrobek, který bude vyhovovat právě vám.

Výrobky hledejte pečlivě

Je důležité sledovat na výrobcích, zda jsou opravdu určeny pro suché vlasy. Mělo by se nejlépe jednat o různé keratinové kůry, arganové oleje nebo výtažky z hedvábí.

Právě tyto produkty totiž dokáží dostatečně hydratovat a regenerovat vlasová vlákna a dodávají vlasům krásný lesklý a zdravý vzhled. A navíc napomůžou snazšímu rozčesávání a celkové úpravě do vytoužených účesů.

Výsledky nechtějte okamžitě

Za kvalitní výrobky si sice budete muset trochu více připlatit, ale účinek je jistý. Nezapomínejte však, že výsledky se nemusí vždy dostavit ihned, protože záleží i na tom, jak moc jsou již vaše vlasy poškozeny a jaké faktory se podílely na současném stavu kvality vlasů.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Webmaster

Autor: Webmaster


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zatočit s horečkou u dětí?

Jak zatočit s horečkou u dětí?

Vysoké teploty u dětí jsou děsivou noční můrou každého rodiče. Proto je velmi důležité nejprve tuto horečku rychle srazit, a pak se teprve pídit po příčině, jež ji způsobila. Jak u dětí zatočit s horečkou?

Jak vyrobit domácí šampon?

Jak vyrobit domácí šampon?

Dáváte přednost bio produktům, ať už v jídle nebo v kosmetice? Zkuste si vyrobit svůj vlastní domácí šampon z bylinek. Budete překvapeni jak jednoduché to je.


Jak se obléci k soudu?

Jak se obléci k soudu?

Každá příležitost si žádá to své, a tak pokud vás v dohledné době čeká soud, je lepší se nad oblečením, v kterém půjdete, zamyslet už teď. Najdete v šatníku něco vhodného pro soudní jednání? Určitě ano, jen je třeba důkladně promyslet, co se hodí a co ne. Jak se tedy obléci k soudu?

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Hledáte už delší dobu práci, ale pokaždé, když slyšíte o pracovním pohovoru, vstávají vám vlasy hrůzou? Bojíte se, že se u pohovoru totálně znemožníte? Nemějte strach, stačí dodržet několik zásad a příští měsíc možná nastoupíte na vysněné pracovní místo!
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!