verze pro tisk

Jak zhubnout po porodu?

19. březen 2014

Narození miminka je šťastou událostí, která se sebou přináší mnoho změn v životě ženy. Několik dní po porodu většinou nemáte čas na nic jiného než na miminko, ale jakmile se trochu sžijete s novou rolí matky, může vás nemile překvapit pohled do zrcadla. Většina žen nemá to štěstí, že kilogramy získané těhotenstvím zůstanou v porodnici a připadá si po porodu neatraktivní a tlustá. Jak zhubnout přebytečná kila po porodu?

Reklama

Pomalu a postupně

Jistě byste chtěla vypadat dobře co nejdříve, ale nespěchejte. Tělu trvalo 9 měsíců, aby kila nabralo, tak mu dejte čas, aby je zase mohlo shodit. Obzvlášť jestli kojíte, nehubněte víc jak 1-2 kilogramy za měsíc.

Až po šestinedělí

V období šestinedělí se vaše tělo dostává zpět do stavu jako před těhotenstvím. S cvičením a hubnutím začněte až po tomto období. Dopřejte vašemu tělu čas vyrovnat se s porodem a změnami, které těhotenství způsobilo. Pokud jste rodila císařským řezem, počkejte ještě o něco déle. Než začněte s cvičením, poraďte se s vašim lékařem, protože on zhodnotí jak se hojí jizva a jak se celkově po porodu regenerujete.

Již v šestinedělí ale můžete začít s cviky k posílení pánevního dna.

Hubněte kojením

Pokud můžete, kojte. Kojení prospívá vašemu miminku, ale je to i velký energetický výdej. Kojením denně spálíte 2000 - 3000 kJ.

Jídelníček

Jako vždy, když chcete hubnout, je i po porodu důležité dodržovat pravidla vyváženého a pestrého jídelníčku. Jezte v 5-6 denních dávkách, nemlsejte. Dbejte na dodržování pitného režimu a vypijte alespoň 2,5l tekutin denně.

I když občas máte pocit, že nic nestíháte a na jídlo nemáte ani pomyšlení, nehladovte. Hladověním byste zpomalila svůj metabolismus a návrat k původní váze by byl obtížnější.

Pokud již máte děti, nedojídejte po nich. Ani si to neuvědomíte, ale dáte si lžičku k lžičce a máte tu celou porci navíc.

Při kojení nezačínejte s žádnými dietami. Při rychlém odbourávání tuků dochází ke vzniku škodlivin a ty se dostávají do mléka a dostalo by je tak i vaše miminko.

Cvičení po porodu

Až bude váš režim pravidelnější a vy budete mít chuť sportovat, pusťte se do toho. Při kojení opatrně, protože při velké námaze se uvolňuje ze svalů kyselina mléčná a miminko by mohlo odmítat mléko, které změní svou chuť.

Aerobní aktivity

Vhodné jsou aerobní aktivity jako je chůze, jogging, jízda na kole nebo kolečkových bruslích. Toto vše můžete dělat společně i s miminkem v kočárku nebo vozíku za kolo. Delší a svižnější procházka prospěje nejen vám, ale i miminko ocení pobyt na čerstvém vzduchu.

Cvičení doma podle DVD

Jestli máte čas a partnera či babičky, které miminko pohlídají, vyražte do fitka. Pokud vám to přijde příliš časově náročné, kupte si nějaké cvičební DVD a zacvičte si doma. Ušetříte čas na přesuny a možná budete i klidnější, když uvidíte, že je o miminko v době vašeho cvičení dobře postaráno. Výběr DVD je veliký a tak stačí najít cvičební program, který vám bude vyhovovat.

Důležité je se kvůli hubnutí po porodu nestresovat. Se zdravým životním stylem jistě budete brzy se svou postavou opět spokojená.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak rychle zhubnout do plavek?

Jak rychle zhubnout do plavek?

Chystáte se na dovolenou k moři nebo vás čeká veliká událost a vy se chcete blýsknout s dokonalým tělem? Pokud jste čtrnáct dní dopředu zjistili, že potřebujete zhubnout ještě 10 kilo, není ještě vše ztraceno. I za takto krátkou dobu lze s velkou dávkou sebezapření výrazně shodit. Není to sice zrovn…

Jak poznat poporodní depresi?

Jak poznat poporodní depresi?

Jste krátce po porodu. V náručí držíte své vytoužené a milované dítě. A přesto jste podrážděná, cítíte se smutná a neschopná? Je vaše kamarádka po porodu jak vyměněná? Dříve veselá povaha je dnes plná beznaděje a nechuti starat se nejen o sebe, ale i o novorozeně? Příčinou může být poporodní deprese…


Jak se stravovat při kojení?

Jak se stravovat při kojení?

Pokud může maminka kojit své miminko, dává mu tím to nejlepší pro start do života. Kojením dítě dostává důležité živiny a až do konce 6. měsíce mu stačí pouze mateřské mléko od maminky. Složení a chuť mateřského mléka je ovlivněno stravou matky. Jak se má kojící maminka stravovat a na co si dát pozo…

Tejpovací pásky: jak je používat a proč?

Tejpovací pásky: jak je používat a proč?

Určitě jste si všimli sportovců oblepených barevnými náplastmi a říkali si, na co to vlastně mají. Jde o tejpovací pásky, které se používají v medicíně, a při rehabilitacích namožených svalů a kloubů. Je to jen záležitostí sportovců nebo můžete pásky využít i vy?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!