verze pro tisk

Jaké plavky pro silnější postavu?

6. červenec 2014

K prázdninám a létu patří koupání a pobyt u vody. Pro ženy, které nemají zrovna ideální postavu, může být jen představa, že se budou někde pohybovat v plavkách, velmi nepříjemná. Přitom dobře zvolený střih plavek dokáže divy a i žena s několika kily navíc může vypadat dobře. Jak tedy vybrat plavky pro silnější postavu?

Reklama

Pravidla pro výběr vhodných plavek

Při výběru plavek musíte přihlédnout ke své postavě a nevybírat jen podle toho jak se vám dané plavky líbí. Záleží na tom, které partie chcete zakrýt a které naopak ukázat.

Obecně platí - v místech, která chcete zdůraznit, volte odvážnější barvy i střihy a naopak na místech, od kterých chcete odpoutat pozornost, volte nenápadné barvy. Plavky vybírejte tak, aby vás nikde nešrtily a netlačily. Správně vybírejte i velikost plavek. Je důležité, abyste se v nich cítila dobře. Raději volte tmavší barvy - jak známo černá barva dělá hubenější. Vybírat můžete různé geometrické vzory nebo například pruhy ve tvaru písmene V, které vás opticky zúží.

Široké boky, silná stehna a velký zadek

Pro postavu typu hruška, tedy s oblejšími boky a silnými stehny, se nejlépe hodí plavky s jednoduchým spodním dílem v nevýrazné barvě. Zvolte vykrojenější kalhotky, které opticky prodlouží a zeštíhlí nohy. Dobře vypadají také kalhotky s vyšším pasem.

Snažte se pozornost upoutat na horní polovinu těla, proto si kupte podprsenku s výrazným vzorem a zajímavým střihem. Moc pěkně vypadá podprsenka zavázaná za krkem.

Pokud máte silnou celulitidu, pak si ale raději kupte plavky se sukýnkou nebo můžete k plavkám nosit šátek uvázaný v pase. V tomto případě je lepší volbou celulitidu zamaskovat, než vykrojenými kalhotkami opticky prodlužovat nohy.

Velké břicho

Jestli máte výraznější břicho, hodí se pro vás tankini nebo monokiny. Tankini jsou dvoudílné plavky, jejich horní díl vypadá jako tílko a bříško tak pěkně zakryje. Monikiny jsou jednodílné plavky, které bříško schovají, ale zezadu vypadají jako klasické bikiny. Také plavky s kalhotkami se zvýšeným pasem mohou vypadat hezky.

Velká prsa

Ženy s velkými prsy by si měly dát pozor při výběru horního dílu plavek. Je třeba volit takový, aby poskytl prsům dostatečnou oporu. Vhodná jsou širší ramínka a vyztužená podprsenka s kosticemi. Výhodou je, že většinou můžete koupit podprsenku a spodní díl plavek zvlášť, takže můžete dobře vybírat a jednotlivé díly spolu kombinovat tak, aby vám dobře seděly.

Celkově silnější postava

Pro ženy se silnější postavou jsou nejvhodnější jednodílné plavky. Můžou být různého střihu, nejlépe jednobarevné nebo s jednoduchým vzorem. Určitě se vyhněte křiklavým barvám a vzorům, kterými na sebe akorát upoutáte pozornost. Plavky by měly mít kostice, aby prsa měla dostatečnou oporu. Plavky jsou v tomto případě spíše doplňkem, který nemusí zdůrazňovat žádnou část těla. Vyhněte se plavkám s nohavičkou, která opticky zkracují nohy.

Ať už máte silnější boky, větší zadeček nebo jste celkově silnější, vybírejte plavky pečlivě, protože když se v nich budete cítit dobře, přestane být koupací sezóna hororem.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vybrat sukni pro silnější postavu?

Jak vybrat sukni pro silnější postavu?

Vybrat si oblečení, které bude sedět, budeme se v něm cítit dobře a navíc nám bude slušet, je někdy celkem obtížné a obzvlášť tehdy, pokud nemáme ideální míry. To však nemění nic na tom, že i ženy s pár kily navíc se chtějí líbit a být šik. Jak tedy mají vybírat silnější ženy sukni a jiné oblečení?

Jaké vybrat dětské povlečení?

Jaké vybrat dětské povlečení?

Zatímco při výběru povlečení pro dospělé si nemusíte příliš lámat hlavu, výběr dětských variant je přeci je složitější. Je třeba brát v potaz už jen takovou maličkost, zda jde o povlečení pro kluky či holky.


Jaké LED osvětlení je nejvýhodnější

Jaké LED osvětlení je nejvýhodnější

Při realizaci osvětlení v interiéru i ve venkovních prostorách se vyplatí vsadit na LED světla. Právě tato technologie se totiž vyznačuje hned několika velmi důležitými přednostmi, mezi nimiž vynikají hlavně minimální náklady na svícení a naopak maximální bezpečnost daná tím, že se LED svítidla nepř…

Jaké potraviny jsou zdrojem vitamínu B

Jaké potraviny jsou zdrojem vitamínu B

Víte, že když se řekne vitamín B, tak nejde jen o jeden vitamín, ale že jich existuje celá řada? Pojďme se podívat k čemu jsou nám tyto vitamíny prospěšné a v jakých potravinách je najdeme.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!