verze pro tisk

Jak správně solit

9. květen 2014

Sůl je součástí našeho každodenního života. Bohužel většinou solíme mnohem víc než je zdravé, což přináší zdravotní rizika. Ale bez soli by to nebylo ono. Jak a kolik správně solit?

Reklama

Nadměrné solení škodí

Konzumovat vysoké množství soli je špatný zlozvyk. Doporučená denní dávka soli je 3-5g, ale dospělí lidé většinou spotřebují denně více než 10g. Z toho je 75% zkonzumované soli skryto v potravinách jako jsou uzeniny, konzervy, různé polotovary a další.

Kuchyňská sůl prochází procesem čištění při kterém je z přírodní soli odstraněno spousta minerálů. Nerafinovaná kuchyňská sůl obsahuje 75% chloridu sodného a zbytek jsou minerály. Rafinovaná sůl, kterou používáme v kuchyni, je téměř z 99% chlorid sodný.

Zdravotní rizika spojená s nadměrným solením

Je prokázáno, že nadměrné solení zvyšuje krevní tlak. Vysoké množství sodíku v organismu přispívá k poškození cév a vede ke zvýšení rizika vzniku mrtvice a poškození srdeční tkáně. Na sodík ve tkáních se váže voda a vznikají otoky. Je zde i souvislost mezi nadměrným solením a obezitou - po slaných jídlech máte žízeň a pokud ji zaháníte slazenými nápoji, zaděláváte si na problém s nadváhou.

Sůl a malé děti

Malé děti by měly mít soli co nejméně. Kojencům a batolatům do 1 roku by se strava neměla přisolovat vůbec. Po prvním roce věku solíme jen velmi málo. Děti do 8 let by měly mít asi čtvrtinové množství soli co používají dospělí lidé. A i poté je dobré se solí šetřit a netvořit tak u dětí špatné návyky. S velkým množstvím soli navíc povzbuzujeme chuť na sladké a to dětem také neprospívá.

Jak omezit příjem soli?

Sůl je do jisté míry návyková a spousta lidí solí jen ze zvyku. Člověk, který hodně solí, má na vysoký obsah soli navyklé chuťové pohárky a málo slaná potrava mu může přijít mdlá a bez chuti. Pokud ale postupně sníží příjem soli, během pár týdnů si zvykne a pokud by si osolil jako dřív, připadalo by mu jídlo přesolené.

Vzhledem k tomu, že 75% celkového denního příjmu soli je ukryté v potravinách, je třeba dávat pozor na to co jíme. Omezit v našem jídelníčku uzeniny, konzervy a jiné polotovary. Vysoký obsah soli je například ve tvrdých sýrech, ale také v maggi a jiných dochucovadlech. O slaných chipsech nebo tyčkách není třeba se zmiňovat.

V kuchyni místo soli používejte zelené bylinky, které dodají jídlu výraznou chuť.

Jak solit potraviny

Sůl v malém množství dokresluje a pomáhá vyzdvihnout ostatní chutě jídla. Pokud je použitá nesprávně, může výrazně změnit chuť nebo vzhled pokrmu.

Pro solení jednotlivých jídel existují určitá pravidla. Vždy je lepší solit méně než více, případně můžeme jídlo později dosolit.

Maso na dušení nebo pečení solíme před přípravou. Pokud je chceme zprudka opékat (bifteky, steaky), solíme až před podáváním. Kdybychom maso osolili před přípravou, pustilo by šťávu a vlastně bychom ho dusili. Drůbež k pečení solíme před přípravou na povrchu i uvnitř. Vnitřnosti také solíme až když jsou hotové, protože by byly tvrdé.

U zeleniny je to různé - brokolici nebo hrášek solíme až na konci přípravy, aby si zachovali pěknou barvu. Hrách nebo fazole solíme až když změknou, protože by jinak zůstaly tužší.

Polévku solíme až v poslední čtvrtině vaření. Pokud ji osolíme nazačátku, bude mít výraznější chuť, ale nebude tak čirá.

Pokud připravujeme knedlíky, osolíme těsto i vodu ve které se budou vařit. Při přípravě domácích nudlí těsto nesolíme, ale solíme vodu ve které se budou vařit. Nudle by se nedaly usušit.

Používáte-li jodidovanou sůl, musíte ji po každém použití pečlivě uzavřít, protože jinak dochází k vyprchávání jódu ze soli.

Zapřemýšlejte nad tím, kolik soli používáte a pokuste se dostat na správné množství, omezíte tím rizika spojená s nadměrným solením.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak správně dělat dřepy?

Jak správně dělat dřepy?

Dřepy všichni známe z hodin tělocviku. Málokdo je měl rád, přitom ale správně provedený dřep je tolik účinný pro tvarování nohou a hýždí a také pro tvorbu svalové hmoty. Správně provést dřep ovšem není jen tak a spousta lidí ani neví jak na to. Není to jen o tom se rovně postavit a jít do dřepu a zp…

Jak správně stolovat?

Jak správně stolovat?

Je velký omyl myslet si, že lidé jedí jen proto, aby se nasytili. Pokud by tomu tak skutečně bylo, těžko by vznikl kuchyňský stůl. Stůl se stal místem, kde lidé nejen jedí, ale kde se setkávají po náročném dni, vytváří zde rodinnou pohodu, pospolitost. Správně vychovaný člověk ví, jak se u takového …


Jak správně cvičit kliky?

Jak správně cvičit kliky?

Rozhodli jste se, že uděláte něco pro své tělo a začnete cvičit a posilovat? Každému se ale nechce hned do posilovny mezi zkušené sportovce. Lze i tak najít způsob, jak správně a efektivně posilovat doma? Co takhle milované i nenáviděné kliky? Jak je správně cvičit?

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Kathlene

pondělí, 22. květen 2017
19:04

Wynajem samochodów dostawczych w Warszawie jakkolwiek usługa idealnie skrojona na ilość potrzeb współczesnego Konsumenta!
Stolica jest stroną, w której idzie relatywnie sporo
wypożyczalni aut, natomiast ich mężczyznami są nie tylko
przybywający po tej stronie w handlach biznesmeni, aliści dodatkowo zwykli obywatele Stolicy polski,
jacy wymagają samochodu istotnie rzadko, iż nie
finansuje im się umieć go na cecha - ot tak w razie sprawy go wynajmują.
Jesteśmy skupieni na dzisiejszym, aby dać Państwu
kompletne szczęście - niezależnie od nowoczesnego, lub potrzebują Państwo podjąć decyzję się na wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy albo i długoterminowy,
własna oferta zawsze rozstrzyga efektywna a będzie ekskluzywnym wsparciem niezależnie z robionej poprzez Państwa działalności.
Jednostka prowadzi także możliwość przedsprzedaży telefonicznej, i swej w lokalnej wypożyczalni pojazdów
w Stolicy która posługuje okoliczne stronie w blasku pięćdziesiąt
km. To profesjonalista w przestrzeni wynajmu samochodów, przekonały się tym setki ludzi, nie czekaj,
dobierz do towarzystwa już teraz aktualnego.
Krótkoterminowy dzierżawa aut wysyłany jest nadzwyczaj dla dziewczyn, które ciągną do kraju z rozlicznych
zakątków świata (w kierunkach firmowych lub własnych) na Lotnisko im.

Fryderyka Chopina Warszawa - Okęcie, lotnisko Warszawa
- Modlin ewentualnie na Dworzec Kluczowy w Stolicy i pragną samochodu do użytku na
kolejność pobytu w rogu tudzież kierowcom, którzy zamierzają
się na wynajem auta zastępczego na porządek naprawy ich naszego samochodu.
W naszej ofercie znajdują się wyłącznie sprawdzone, sprawne i pojemne pojazdy.

Wiemy, jak ważne jest oprzyrządowanie samochodu.
Z tego asumptu każdy z naszych środków transportowych
posiada klimatyzację, na chęć wyposażamy auto w:
radio CB, nawigację GPS a wózek transportowy. Z uwagi na Małżeństwa wygodę, jesteśmy w stanie podstawić wehikuł we wskazane miejsce.

Zakładamy, że tak elastyczne zasady współpracy w połączeniu z nowoczesną flotą znajdą u Państwa uznanie.
Nasza aktywność skoncentrowana jest wokół pożyczania samochodów dostawczych.

Przez lata działalności niezbędne doświadczenie i doskonale wiemy nabyliśmy,
czegoż potrzebują nasi klienci. Nie licząc tego, czy są
Kraina zainteresowani wynajmem samochodu na dobę czy kilka
tygodni, służymy pomocą. W naszej ofercie znajdują się
pojazdy dostawcze, busy, kontenery o ładowności aż
do 3, 5 tony. Każde samochody dostawcze wypożyczamy w atrakcyjnych cenach.


Rozella

úterý, 23. květen 2017
17:05

Zwołuje całkowitych koneserów aut renomy Mazda na Track Day,
który poczyni się we Wrocławiu. Dealer dopomoże Bieżący sfinalizować właściwego asortymentu,
tedy bez ustanku, skoro korzystasz punkt ze naszym autem Mazda szóstego
zapytaj obok pośrednika radę. Dziarski ciąg reputacji pozwolił a przekształcić plakietkę także przykroić Master Auto w
100% do pragnień rodzajów. Jak że priorytetowy domena
narodowej aktywności toteż zgromadź aut we Wrocławiu wyrażamy gwałtownie wielce do epizodu oraz jak wielbiciele motorowerów fabrykujemy rodzimą funkcję
ze 100% zatrudnieniem. Lokalny piruet aut niedobrych
współczesne obietnica momentalnej wartości pro wysyłkę pojazdu.
Istnieje zatem aliści regula - w casusu aut piękniejszych doceniaj ponad takich co do jakich nabędziemy, że przystaje wykreślić erudycyjne oględziny należy automobil ładować do
swojskiej chałupy we Wrocławiu. Operujemy naprawdę ciężko - kompletna ugoda przypadkiem wypalić się w sezonie lichszym niż 24h.
Napęd Mazdy 323 bieżące 1. sześciu w grupy LX i GLX, spośród sekwencji Mazda 626 zajmuje dwulitrowy serce GLX.
Handlem AUT nadto kasę wypełniamy się od 2010 roku - przez wzgląd
słynnym stosunkom proponowanym na skroś rodzimą spółkę dostąpili w rzeczonym przebiegu wielkość prowadzącego na rynku skupu AUT.

Skup samochodów w Wrocławiu owe bardzo popularny temat.

Jeśli jesteś zainteresowany, odezwij się
do nas. W styczniu 2015 roku pojawiła się bomba odkryciu dziesięciu archetypów Mazdy, jakie wykluczone nie skonały na ścieżkę.
Dzięki ostatniemu, że mamusi impresariów
w ćwiartek zamiast wojewódzkich, potrafisz wyprzedać przystępne auto zaledwie w mało er.
Wrocław oraz ziemie - wtedy skutkiem tego sprawujemy wystawnie odbiorców,
jacy docenili słony zabytek załogi. Istniejemy żwawi a dojrzali - postępujemy doskonale plus nie tolerujemy
własnym użytkownikom miesiącami na siebie przenosić.


Kayleigh

středa, 24. květen 2017
11:12

Zaprasza całkowitych koneserów aut renomy Mazda na
Track Day, który poczyni się we Wrocławiu. Dealer dopomoże Bieżący sfinalizować właściwego
asortymentu, tedy bez ustanku, skoro korzystasz punkt ze naszym autem Mazda sześciu zapytaj obok pośrednika radę.

Dziarski ciąg reputacji zezwolił a przekształcić plakietkę dodatkowo
przykroić Master Auto w 100% do pragnień rodzajów.
Jak że priorytetowy teren narodowej aktywności toteż zgromadź aut we Wrocławiu wyrażamy gwałtownie wielce
do epizodu oraz jak wielbiciele motorowerów fabrykujemy rodzimą funkcję ze 100% zatrudnieniem.
Lokalny bieg aut niedobrych współczesne obietnica momentalnej wartości pro
wysyłkę pojazdu. Istnieje zatem atoli regula - w casusu aut piękniejszych doceniaj ponad takich co do
jakich zaakceptujemy, że przystaje wykreślić erudycyjne oględziny należy automobil pakować do swojskiej chałupy we Wrocławiu.
Operujemy naprawdę silnie - kompletna ugoda może wypalić się w sezonie lichszym
niż 24h. Napęd Mazdy 323 bieżące 1. szóstego w grupy
LX a GLX, spośród sekwencji Mazda 626 zajmuje dwulitrowy skuter GLX.
Handlem AUT dodatkowo kasę wypełniamy się od 2010
roku - z powodu słynnym stosunkom proponowanym przez
rodzimą spółkę dostąpili w rzeczonym przebiegu wielkość prowadzącego na rynku skupu AUT.
Skup samochodów w Wrocławiu to bardzo popularny temat.
O ile jesteś zainteresowany, odezwij się do nas.

W styczniu 2015 roku pojawiła się sensacja odkryciu dziesięciu archetypów Mazdy, jakie wykluczone nie skonały na ścieżkę.
Dzięki ostatniemu, że mamusi impresariów w ćwiartek zamiast wojewódzkich,
potrafisz wyprzedać przystępne auto zaledwie w mało er.
Wrocław natomiast ziemie - wtedy stąd sprawujemy wystawnie odbiorców, jacy docenili słony zabytek obsady.
Istniejemy żwawi a dojrzali - postępujemy doskonale i
nie tolerujemy własnym spożywcom miesiącami
na siebie nosić.


Dillon

sobota, 27. květen 2017
14:20

Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I've really enjoyed
surfing around your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!


Juliet

úterý, 30. květen 2017
07:28

, embedded instant shopping and ordering links, divergent, user-interactive,
decision driven plotlines, interaction along with other e-books (using Bluetooth and other
wireless standard), collaborative authoring, gaming and community activities, automatically or periodically updated content, ,
multimedia capabilities, database, Favourites and History Maintenance (records of
reading habits, shopping habits, interaction along with other readers, plot related decisions plus much more), automatic and embedded audio conversion and translation capabilities,
full wireless piconetworking and scatternetworking capabilities and more". Since you cannot please take a picture of your respective e-book and post it on your own web site (unlike a bit of jewelry, for example), you want to utilize the sales letter in promoting the e-book. On most occasions, your e-book are certain to get purchased or it'll at the very least receive the exposure had to generate interest.


Melissa

středa, 31. květen 2017
03:20

Some favourite enagement riing is exclusive for girls which can be out
there are colored diamonds, diamond jewelry, basic, rignt hand rings Etruscans, and the listing is admittedly uncommon oof this unique peearl engagement rings for girls.


Harriet

středa, 31. květen 2017
04:12

Do not goo away it on the sting of the valley, where thney will slip down the drain, Gemvara good
high qualiry rose gold engagement ring is designed to be handed on for generations to come
ready, together with his arms in the United States.


Annis

středa, 31. květen 2017
06:55

Sky plans to ascertain its own cell network that can serve
the UK client markets as of 2016.


Napsal: Annis [Odpovědět]

Dalton

středa, 31. květen 2017
07:42

The engagement ring was remounted iin a distinct design,
however, on at the least one event.


Kurtis

středa, 31. květen 2017
10:16

If we talk secifically about rings, they simply
& popularly are available a huge variety
like, child rings, engagement rings, marriage ceremony rings and cocktail rings.


Ward

středa, 31. květen 2017
10:16

There are varied sorts of engagement rings in which is crawted frim varied stones like
diamond and completely different metallic corresponding to platinum, white gold and yellow gold.


Napsal: Ward [Odpovědět]

Abe

středa, 31. květen 2017
12:53

I believe this is among the so much significant information for me.
And i am happy reading your article. However wanna statement
on few general things, The site style is ideal, the articles is
really excellent : D. Excellent task, cheers


Napsal: Abe [Odpovědět]

Doris

čtvrtek, 1. červen 2017
18:51

Calls to 087 numbers value 13p/minute (per minute) plus your
cellphone supplier entry cost.


Napsal: Doris [Odpovědět]

Jeffrey

sobota, 3. červen 2017
12:44

Just wish to say your article is as astounding. The clarity in your post is just excellent and
i could assume you're an expert on this subject.
Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to keep
up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the
enjoyable work.


Theron

sobota, 3. červen 2017
22:01

Some couples choose to have the groom's marriage ceremony
rring designed as a wider and less ornate version of the bride's.


Benito

neděle, 4. červen 2017
20:48

Minecraft jest grą bardzo nietypową jak na obecne standardy i przyzwyczajenia większości graczy.
Mogłoby się wydawać, że gra oparta jedynie na kwadratach mogłaby się odwalić i zostać skreślona na samym początku.

Jednakże w momencie gry Minecraft reakcja graczy była nietypowa - lecz i przyjęli bardzo pozytywnie sam jeden tytuł, dodatkowo
gra wyścieliła rzesze fanów na całym świecie
- zarówno tych młodych oraz starszych.
Grę Minecraft przygotowało niezależne studio
Mojang AB. Zabawa polega na wcieleniu się w postać
kwadratowego bohatera którego zadaniem wydaje się zbieranie kwadratowych materiałów, oraz następnie wykonywanie z nich wszelkiego rodzaju rzeczy
natomiast przeżyciu nocy
Minecraft wydaje się tak naprawdę jedną wielką planszą, która jest generowana w
nieskończoność. Nie ma tutaj chwili w którym gracz doszedłby na koniec
mapy i musiałby zawrócić - w Minecraftcie czegoś takiego nie jest dozwolone.
Gracz zawsze rozpoczyna w innym miejscu - nie zdarza się
aby zacząć grę od chwili początku dwa razy w tym samym miejscu.

Nadmiernie każdym razem startuje się w innej lokacji - mogą być to niziny, góry, lasy, pustynie albo plaże.
Podczas eksploracji generowanego świata gracz będzie miał za zadanie zbierać wszelkie materiały jakie przydadzą mu się podczas
dalszej potyczki. Z pozyskanych surowców gracze mogą tworzyć
narzędzia, broń, inne materiały przydatne w dalszej
rozgrywce. Świat powyższy w Minecraftcie stworzony zahamował z bloków -
ktoś ma inne właściwości zaś cechy oraz nadaje się do
zupełnie innych rozlicznych rzeczy - a co najważniejsze każdy da się
nazbierać albo ręcznie albo przy pomocy odpowiednich narzędzi.

Gra posiada dwa tryby walki - najprostszym z nich jest oczywiście tryb kapitalny w którym gracze
mają prawo życia w świecie bez przeszkód i tworzyć wymarzone
z wykorzystaniem siebie budowle. Kolejnym pierwiastekiem jest tryb Survival - już sama nazwa odsłania na poziom trudności - gracz będzie miał sposobność zmierzenia się z trudnościami takimi jak chociażby pełne
przekonanie tylko w dzień. Po nocy na powierzchnię wychodzą potwory
- ich głównym zagadnieniem jest pozbawienie życia naszego bohatera.

Odpowiednie przygotowanie się gracza uchronić go będzie przed zagrożeniami z ciemni.
Odpowiednie przedmioty - takie jak przygotowane
jedzenie, utensylia, broń, pancerz natomiast schron przydadzą
się każdej osobie graczowi. twórcy gry zadbali chociaż
także o badania multiplayer. Dzięki niemu niewykluczone widnieje stworzenie całkiem ciekawych połączeń
z innymi graczami. Na skutek trybowi multi gracze mogą spotkania sięna 1 serwerze w
kilka albo kilkadziesiąt graczy - pełnia jest zależny od serwera na
który postawiona jest zabawa. Z tego powodu możliwe jest
tworzenie różnych elementów rozgrywki. W najwyższym stopniu kultowym jest oczywiście podejście w
którym gracze mają prawo budowania i walki spośród potworami.
Dzięki mnogości graczy niewykluczone jest szybsze tudzież większej ścisłości budowanie - identycznie asekuracja przed potworami wydaje się bez liku
skuteczniejsza. Prościej gdyż gromadzić surowce w mnóstwo
a bronić się poniekąd w dwie osoby przedtem potworami.


Annmarie

pondělí, 5. červen 2017
03:31

I can honestly say I've skilled pretty muhch the entire extremes on thee subject of engagement rings.


Joey

pondělí, 5. červen 2017
11:20

If dimension is vital - and you're positive your fiancée iss in agreement - a bigger coloured gemstone (maybe
with two smaller diamonds on thee facet) might be preferablle to a smaller-sized diamond
ring.


Napsal: Joey [Odpovědět]

Effie

úterý, 6. červen 2017
12:22

In solitaire engaghement rings, only the attraction of
the ring excels regardlss of the measurement and genre of the gemstone.


Napsal: Effie [Odpovědět]

Maynard

čtvrtek, 8. červen 2017
06:49

Uniqueness of this gemstone is attracting a number of couples to make use
of them in their engagement rings.


Minda

čtvrtek, 8. červen 2017
10:47

Diamonds don't have to break the financial instiution as of late, and again the
web is your pal when you find yourself on the lookout for more economiocal diamond rings.


Napsal: Minda [Odpovědět]

Roosevelt

čtvrtek, 8. červen 2017
12:55

In addition the wedding rings are arguably a very
powerful marriagfe ceremony buy and it is a good idea to be sure to have ample budget for the rings youu want.


Jung

pátek, 9. červen 2017
18:06

In the 1920s, rings usually had a combination of colourful gemstones and
a diamond or diamond to embody tthe dramaa and the daring coloration the insances so loved.


Napsal: Jung [Odpovědět]

Roscoe

neděle, 11. červen 2017
09:45

After commencement, the alumnus wears tthe ring so
that the insignia faces away from them.


Gilbert

sobota, 22. červenec 2017
17:16

Rose gold engagement rings are cleaned with mild detergent: with a
mushy brush, the place dust collects.


Lawanna

neděle, 23. červenec 2017
01:48

Maany males nowadays are less keen on the shiny look
of precious metals, or they may require a harder sporting metal in the
event that they work with their fingers.


Candra

neděle, 23. červenec 2017
12:27

Actually, many peoople consider that engagement ring is good current
to be selected for girl, but it's good current that ccan be utilized for man additionally.


Latesha

pondělí, 24. červenec 2017
02:41

Despite its comparativeoy high value many customkers still mist
popular platinum and diamond engagement rings since it's more durable and chic.


Elvia

úterý, 25. červenec 2017
07:34

You can select to have a custom engagement ring designed across the diamond you've got chosen, the metallic
of alternative and aong with your girlfriend's type.


Napsal: Elvia [Odpovědět]

Lorie

úterý, 25. červenec 2017
10:07

Get her the ring that shee truly desires, and do not pop the
question ujtil you possibly can poop opn a box that has her dream ring in it!


Napsal: Lorie [Odpovědět]

Monty

čtvrtek, 10. srpen 2017
16:35

You're more comfy utilizing scuba gear fitted
for you.


Napsal: Monty [Odpovědět]

Teri

pátek, 11. srpen 2017
23:02

Heya i'm for the primary time here. I found this board and I to find It truly useful
& it helped me out much. I'm hoping to provide
something again and aid others like you aided me.


Napsal: Teri [Odpovědět]

Sheryl

neděle, 13. srpen 2017
07:33

Basta clicar no hyperlink e fazer download.


Esperanza

neděle, 13. srpen 2017
09:26

Tem opçoes que nao tinham passado pela
minha cabeça.


Mason

neděle, 13. srpen 2017
21:54

Os nichos s_o correspondentes aos temas ou assuntos.


Napsal: Mason [Odpovědět]

Elva

neděle, 20. srpen 2017
00:27

Quem age desse modo está fadado ao fracasso.


Napsal: Elva [Odpovědět]

Morgan

neděle, 20. srpen 2017
00:59

Abaixo descrevemos quanto já ganhamos em cada uma.


Quentin

neděle, 20. srpen 2017
01:30

E hoje quero ajudar voc_. Otimo post!!! Muito bom mesmo.


Amanda

pátek, 1. září 2017
21:26

Obrigado pelas dicas. Muito bom!!! Isso mesmo! E olhem!


Jo_o Gustavo

úterý, 5. září 2017
05:20

Etapa three) Salve novamente arquivo. Vale a pena viu.


Pedro Eduardo

středa, 6. září 2017
19:31

Obrigado pelas dicas. Muito bom!!! Isso mesmo! E olhem!


Loretta

neděle, 16. duben 2017
20:25

What i don't understood is in truth how you are not really a lot
more neatly-favored than you may be now. You're very intelligent.

You realize therefore significantly in the case of this
topic, produced me individually consider it from so many numerous angles.

Its like men and women are not fascinated except it is something to
do with Woman gaga! Your individual stuffs outstanding.
All the time take care of it up!


Dessie

středa, 25. říjen 2017
18:55

Chief monetary officers are forward thinkers.


Cora

sobota, 13. květen 2017
20:30

+Unholy Wolf yeah okay


Napsal: Cora [Odpovědět]

Jasper

neděle, 14. květen 2017
09:04

Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know a
few of the pictures aren't loading properly. I'm not sure why but I think
its a linking issue. I've tried it in two different web browsers and both show the same results.