verze pro tisk

Proč je důležité provádět povrchové úpravy kovů?

19. únor 2015

Veškeré kovové předměty jsou vystavovány vlhkosti a působení kyslíku. Dvojnásob to platí pro kovy, které jsou umístěny a používány ve venkovním prostředí. Abyste zabránili jejich rychlému opotřebení, ztrátě původního vzhledu či korozi, je zcela nezbytné provést jejich povrchovou úpravu. V tomto článku se zaměříme na možnost úprav povrchů kovů a také způsoby, jakým se dají v praxi provést.

Lakování

Klasickým způsobem je lakování kovů. Laků existuje celá řada. Jednou z možností, zejména při opracování většího množství předmětů, je takzvané práškové lakování. Zabraňuje jejich rychlému korodování. Oproti jiným druhům lakování je daleko rychlejší a preciznější, navíc je přijatelné i z hlediska životního prostředí, kdy dochází k jeho zcela minimálnímu zatěžování.

Tryskání

Metodu tryskání vám doporučuji zvolit v případě, že se na kovových předmětech již vytvořila koroze, případně jsou na nich nějaké špatně odstranitelné nečistoty a mastnoty. Jde o proces, který se také hodí použít před tím, než dochází k další úpravě kovů, například zmíněným lakováním či metalizací, o níž se zmiňuji dále.

V praxi tryskání provádí specializované firmy. Kovy jsou umístěny do tryskacího boxu, kde dochází k jejich pohybu mezi metacími koly a zároveň opracování vysoce stlačeným vzduchem. V současné době najdete ve většině firem automatizované přístroje.

Metalizace

Odborníci znají tuto metodu také pod názvem šopování. Jedná se o proces, který má za cíl prodloužit životnost kovů a lépe je ochránit před korozí a také negativních jevů, které jsou spojeny s působením kyslíku.

Metalizace se dá v praxi provést několika způsoby. Buď mluvíme o takzvané plynové metalizaci, kdy se používá propan, případně acetylen, dále pak jde o elektro-metalizaci, při níž jsou využity elektricky vodivé dráty. A v neposlední řadě je to použití žárových nástřiků plazmou či roztaveným kovem.

Výše uvedené způsoby povrchových úprav kovů jsou specifické a je potřeba mít při jejich vykonávání potřebné zkušenosti a materiály. Proto se raději obraťte na odborníky. Šopování a tryskání kovů vám ve vysoké kvalitě provede krom jiných firma HANAKOV s.r.o.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Proč je důležité mít svého trenéra a jak ho vybrat?

Proč je důležité mít svého trenéra a jak ho vybrat?

Chcete chodit do fitness centra, ale nevíte, jak začít, jaké cviky jsou pro vás vhodné a jak je provádět? Připadají vám cvičící stroje víc jako stroje mučící? Nebo již cvičit chodíte a nevíte, zda děláte vše správně? To jsou důvody, proč si zaplatit hodinu s osobním trenérem.

Proč je důležité snídat?

Proč je důležité snídat?

Snídaně by měla být ráno stejně samozřejmá jako ranní hygiena. Je důležitá pro správný start do nového dne. Pokud tvrdíte, že ráno nemáte čas, přečtěte si tento článek. Třeba vás přesvědčí k tomu, že ráno vstanete o 10 minut dřív a na snídani si čas uděláte. Nebo si můžete snídani připravit už večer…


Jak a proč začít cvičit s TRX?

Jak a proč začít cvičit s TRX?

Hledáte cvičení, které můžete dělat doma a je účinné a zábavné zároveň? Pak je tu pro vás cvičení s TRX závěsným systémem. Jde o cvičení, při kterém využíváte váhu vlastního těla a můžete ho provádět prakticky kdekoliv. Co vám cvičení s TRX přinese a jak začít?

Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Jak a proč pěstovat bazalku pravou?

Bazalka pravá je hojně pěstovanou rostlinou. Výhodou je, že ji můžete pěstovat nejen na zahrádce před domem, ale také v květináčích v bytě, který vám příjemně provoní.
Vložit komentář

Komentáře

Honza

středa, 6. leden 2016
14:01

Dobrý den,autor článku má naprostou pravdu. Tryskání a pískování perfektně zbaví díly nečistot. Ještě bych osobně doplnil balotinování - tryskání skleněnou balotinou.


Napsal: Honza [Odpovědět]