verze pro tisk

Jak vybrat sušičku prádla?

19. únor 2014

Když je člověk mladý, svobodný a bezdětný, často ani netuší, co obnáší péče o domácnost. Dokonce jsou tací, kteří věří, že jídlo se samo uvaří, naservíruje na stůl, nádobí samo umyje, prádlo samo vypere a složí do skříně… Samozřejmě jde o nadsázku, ale pravdou zůstává, že kolem domácnosti je spousta práce, což každá hospodyňka jistě potvrdí.

Reklama

Jelikož jde pokrok stále kupředu, je současný trh doslova zaplaven nejrůznějšími pomocníky do domácnosti. A my tuto skutečnost vnímáme s povděkem, protože kdo z nás by si nechtěl práci usnadnit. Dnes už snad není domácnost, která by nevlastnila pračku, myčku, rychlovarnou konvici, mikrovlnnou troubu…

Spotřebičem méně rozšířeným je sušička prádla. A přitom jde o věc velice užitečnou. Dodnes si z dětství pamatuji boje o místo v sušárně v našem domě. Tohle už v dnešní době naštěstí nehrozí. Pojďme se tedy zamyslet, proč by právě sušička neměla v naší domácnosti chybět.

Využití

Ačkoliv se nám může sušička prádla jevit jako zcela zbytečný výmysl moderní doby, není tomu tak. Všude tam, kde není mnoho prostoru pro sušení, je neocenitelným pomocníkem. Prádlo usuší za několik minut a nám odpadá pracné rozvěšování mokrého prádla po sušácích a topeních.

Umístění a kapacita

Před výběrem sušičky si musíme důkladně změřit prostor, kam chceme sušičku umístit. Standardní šíře sušiček jsou 40 nebo 60 cm.

Objem sušičky na prádlo vybíráme podle počtu členů naší domácnosti. Pro čtyřčlennou rodinu je vhodné volit sušičku s větším objemem. Na trhu jsou sušičky o objemu v rozmezí 3 – 5 kg, ale dají se sehnat i sušičky na jeden kilogram prádla.

Který typ vybrat?

Odpověď není jednoznačná. Pokud žijeme v rodinném domě s prádelnou a můžeme zajistit odvětrávání, zakoupíme sušičku odvětrávací.

Máme-li koupelnu bez oken, bude pro nás vhodná sušička kondenzační.

Sušičku s tepelným čerpadlem pořídíme v případě, že budeme sušit často. Nejrozšířenější možností při pořizování sušičky je pračka kombinovaná se sušičkou. Tu využijeme v bytech, kde na dva samostatně stojící spotřebiče zkrátka není místo.

Funkce a parametry

Před samotnou koupí je nutné si ujasnit, co od sušičky očekáváme, jaké programy by měla mít. Mezi základní patří: na vlnu, syntetiku, odložený start, snadné žehlení, ochrana proti pomačkání.

Některé modely disponují až dvaceti různými programy, takže záleží opravdu jen a jen na nás, které funkci dáme přednost.

Samozřejmostí je výběr co nejúspornější sušičky, tedy s označením A+++. Nejméně úsporná je ta s označením G.

Cena

Sušičky začínají na cenách od 6500Kč, ale jde obvykle o přístroje s malým objemem prádla a vysokou spotřebou. Pokud chceme koupit doopravdy úspornou sušickou – tedy kategorie A+++, musíme počítat s cenou okolo 12500Kč.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Iveta Zouharová

Autor: Iveta Zouharová

Autorka žije v Blansku, vystudovala Střední průmyslovou školu v Jedovnicich. Záliby - cestování, pěší turistika, sledování přírodopisných a cestopisných filmů, kultura. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vybrat sukni pro silnější postavu?

Jak vybrat sukni pro silnější postavu?

Vybrat si oblečení, které bude sedět, budeme se v něm cítit dobře a navíc nám bude slušet, je někdy celkem obtížné a obzvlášť tehdy, pokud nemáme ideální míry. To však nemění nic na tom, že i ženy s pár kily navíc se chtějí líbit a být šik. Jak tedy mají vybírat silnější ženy sukni a jiné oblečení?

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?


Jak vybrat velikost kola

Jak vybrat velikost kola

V předchozím článku jsme vám poradili, jak vybrat dětské kolo. Tento článek se bude věnovat tomu, jak vybrat správnou velikost kola pro dospělého. A tím myslíme velikost rámu kola. Tak se pojďte se podívat, jak na to.

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Pokud chcete jíst vyváženou stravu, měli byste do svého jídelníčku zařazovat i jogurty. V obchodech rozhodně máte z čeho vybírat. Ale jak vybrat ten opravdu kvalitní?
Vložit komentář

Komentáře

JohankaDlo

úterý, 29. duben 2014
11:59

Chybí mi tady nějaké konkrétní rady, protože před tím, než my koupili tuto sušičku - http://www.expert.cz/aeg-t-75470-ih1/ , tak byl problém se dozvědět nějaký přesný a kvalitní model. Jinak moc pěkný článek


Napsal: JohankaDlo [Odpovědět]

Karla J.

pátek, 13. duben 2018
10:43

Pěkný článek, i když trošku stručný. Pro člověka, který se sušičkou nemá absolutně žádné zkušenosti, je podle mě lepší, když si pročte nějaké recenze sušiček - u nás to aspoň pomohlo, protože jsme si udělali přehled o dostupných variantách a funkcích a ujasnili si, co vlastně chceme. Nakonec jsme koupili sušičku Beko a musím říct, že už si život bez ní nedokážu představit.


Napsal: Karla J. [Odpovědět]