verze pro tisk

Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

30. březen 2016

Máte v cizině děti, které studují a čas od času jim potřebujete zaslat nějaké finanční prostředky? Pakliže nechcete, případně nemůžete využít bezhotovostní převod z jednoho bankovního účtu na druhý a zároveň nehodláte riskovat zasílání peněz poštou přes klasické či doporučené psaní v obálce, nabízí se možnost využít služeb Western Union. Tato společnost zajišťuje spolehlivé převody peněz do mnoha zemí po celém světě. Postup je přitom velmi jednoduchý.

Reklama

Co je Western Union?

Western Union je americkou společností, která v současné době patří k nejvýznamnějším v oblasti mezinárodních hotovostních převodů. Působí už takřka ve všech zemích světa, včetně České republiky, kde má několik obchodních partnerů a zástupců. Jejich seznam lze najít přímo na webu společnosti.

Postup převodu peněz do zahraničí

U Western Union převod peněz z ČR do zahraničí funguje velmi rychle a jednoduše.

Nejprve si najdete konkrétní pobočku ve vašem okolí. Na ni zajdete a vyplníte příslušný formulář pro zasílání peněz.

Ve formuláři uvedete své osobní údaje i údaje příjemce a částku, kterou hodláte zaslat. Následně jej předložíte pracovníkovi dané pobočky. K úspěšnému odeslání u sebe musíte mít kromě daného finančního obnosu (včetně poplatku, který se liší dle země doručení a výše odesílané částky) také platný občanský průkaz, případně cestovní pas.

Pracovník pobočky zadá údaje z formuláře do systému a provede transakci. Vy od něho pak obdržíte potvrzení o této transakci a také kontrolní číslo převodu. To je velmi důležité si ponechat a zapamatovat.

Poté kontaktujete příjemce peněz a sdělíte mu ono kontrolní číslo a další informace ohledně provedené transakce. Příjemce si pak za pár minut může peníze jít vyzvednout na nejbližší pobočku v místě, kde se nachází. Bude opět potřebovat platný doklad totožnosti. Vyplní formulář, kde uvede ono kontrolní číslo a předá jej pracovníkovi dané pobočky. Ten mu pak následně vyplatí zaslanou sumu peněz.

Co je potřeba

  • Platný doklad totožnosti – OP, cestovní pas
  • Hotovost, kterou hodláte zaslat + peníze na poplatek
  • Vyplněný formulář o zasílání peněz

Jak dlouho to potrvá?

Velkou výhodou tohoto převodu peněz je rychlost. Peníze si příjemce může vyzvednout už během 10 – 15 minut od potvrzení transakce. Musí však mít potřebné kontrolní číslo, bez něj peníze nevyzvedne.

Jaké budou náklady?

Se zasíláním peněz u Western Union je spojený poplatek. Konkrétní výši si můžete zjistit přímo na kalkulačce, kterou najdete na webu společnosti, případně u jejích lokálních partnerů.

Z České republiky jde tímto způsobem do zahraničních zemí zasílat české koruny a americké dolary.

Zásady bezpečnosti

Hlavní zásadou pro bezpečný převod peněz je v tomto případě chránění kontrolního čísla. Svěřte jej výhradně příjemci, nikomu jinému. Je vhodné si u sebe nechat potvrzení o zaslání peněz až do doby, kdy vám příjemce potvrdí, že si peníze vyzvedl a vše je v pořádku.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.1 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

7 tipů, jak vtipně darovat peníze

7 tipů, jak vtipně darovat peníze

Nemůžete vybrat vhodný dárek k Vánocům, narozeninám nebo ke svatbě a rozhodli jste se darovat peníze? Nechcete je dát jen tak do obyčejné obálky, ale chcete je darovat nějakým vtipným způsobem? Pak se pojďte podívat na následující tipy.

Proč jet studovat do zahraničí?

Táhne vás to za hranice? Těšíte se, že poznáte nový kraj a zdokonalíte se v cizím jazyce? Zároveň máte ale tak trochu strach. Neznámé prostředí, jazyk, který se teprve učíte, cesta letadlem nebo dlouhá cesta autobusem, vyřizování a papírování. Podívejte se, co vám studium v zahraničí může přinést, o…


Půjčku dnes můžete vyřídit bleskově přes internet

Půjčku dnes můžete vyřídit bleskově přes internet

Vzít si úvěr, to bylo kdysi dost složité a zdlouhavé. Na pobočce banky jste si museli domluvit osobní schůzku a dorazit na ni. Potřebovali jste potvrzení o příjmu, dva doklady totožnosti, další doklad k ověření vaší osoby. Pak jste museli poskytnout bankéři celou řadu dalších osobních informací o sv…

Zásady zdravé výživy

Zásady zdravé výživy

O tom, že bychom měli dodržovat zásady zdravé výživy se mluví v souvislosti se zdravým životním stylem, ve spojitosti s posilováním imunitního systému, udržování tělesné hmotnosti atd. Jaké jsou tedy zásady zdravé výživy? Přináším vám přehled nejdůležitějších bodů, podle kterých se řídit.
Vložit komentář

Komentáře

Duchek lukas

středa, 14. březen 2018
18:17

Dobrý den, ještě nikdy jsem neposílal peníze do zahraničí a tak bych chtěl vědět jak se to dá udělat u vás? Děkuji za odpověď. Duchek


Napsal: Duchek lukas [Odpovědět]