verze pro tisk

Půjčku dnes můžete vyřídit bleskově přes internet

15. prosinec 2015

Vzít si úvěr, to bylo kdysi dost složité a zdlouhavé. Na pobočce banky jste si museli domluvit osobní schůzku a dorazit na ni. Potřebovali jste potvrzení o příjmu, dva doklady totožnosti, další doklad k ověření vaší osoby. Pak jste museli poskytnout bankéři celou řadu dalších osobních informací o své platební morálce a minulosti, samozřejmě nechyběla ani kontrola vaší osoby přes registr dlužníků.

Strávili jste hodně času přípravou a setkáním s bankéřem. Navíc výsledek, zda úvěr opravdu dostanete, byl značně nejistý. Dnes už je naštěstí tento proces minulostí. Se vstupem nebankovních subjektů do světa půjček se mnohé změnilo.

Všechno zvládnete z pohodlí domova

Dnes už nemusíte běhat nikam na pobočku. Pokud chcete malý úvěr v řádu pouze několika stovek či tisíců korun – a takový v bance ani nedostanete, nepotřebujete si kvůli tomu sjednávat osobní schůzky a složitě hledat volný termín v diáři. Velkou výhodou současnosti je skutečnost, že rychlá půjčka online se dá sjednat přes internet doslova během několika minut. Prostě a jednoduše vyplníte formulář na webové stránce a jedním kliknutím myši ho odešlete. Potom už jenom čekáte, až se vám ozve operátor firmy a budete si s ním moci domluvit na úvěru. Obratem se dozvíte, zda vám byla půjčka schválena a společně projednáte další podrobnosti. Jakmile je vše schváleno a dojednáno, poskytovatel už většinou posílá peníze na váš účet. Můžete je tak mít na kontě i během několika minut. Jak je to možné?

Peníze putují v rámci jedné banky

Poskytovatelé nebankovních úvěrů většinou mají účty ve všech velkých bankách, které působí na českém trhu. Díky tomu jde o převody peněz v rámci jedné banky, které trvají pouhých několik minut. Nemusíte na své peníze čekat hodiny nebo dokonce dny, jak se tomu v mnoha případech stávalo v minulosti. Máte jistotu, že peníze, o které jste žádali, dostanete velmi rychle. Proto můžete půjčky využít třeba v situaci, kdy potřebujete nutně zaplatit nějaký neočekávaný výdaj, s nímž jste s rozpočtu nepočítali.

Stručná charakteristika nebankovních půjček

  • Pokrývá různé potřeby svých klientů, od malých půjček na několik tisíc až po vyšší obnosy. U vyšších obnosů je ale proces schvalování samozřejmě složitější.

  • Je to obvykle půjčka bez registru a bez zástavy, nemusíte se tedy obávat, že bude někdo v registru dlužníků zkoumat vaši platební morálku v minulosti a podle toho hodnotit, zda dnes úvěr dostanete nebo nikoli. Podobně po vás také nikdo nebude vyžadovat zástavu nemovitosti za půjčený finanční obnos.

  • Proces získání úvěru je velmi jednoduchý. V případě mikropůjček všechno vyřídíte přes internet. Obejdete se bez zbytečného papírování.

  • Peníze dostanete velice rychle na svůj účet.

  • Půjčky jsou otevřeny každému, nejsou jenom pro vyvolené osoby. Nezáleží na tom, jestli jste zaměstnanec, podnikatel, žena na mateřské dovolené, důchodce, student nebo třeba nezaměstnaný.

Stačí vám pouze mobilní telefon

Pravděpodobně jste se již setkali s termínem SMS půjčky. Jde o půjčky na malé obnosy peněz v řádu několika tisíc korun s velmi krátkým termínem splatnosti, který se obvykle pohybuje v rozmezí do 30 dnů. Je ale možné většinou splatnost po zaplacení poplatku prodloužit.

Poté, co online vyplníte a odešlete žádost, většinou dostanete na mobilní telefon, který jste uvedli v žádosti, SMS zprávu s kódem, kterým vše potvrdíte. Na základě tohoto postupu získaly půjčky svůj název. Když už jste u dané nebankovní společnosti zaregistrovaní a má o vás potřebné údaje, je někdy možné už žádat o půjčku přímo SMS zprávou. Máte-li dobrou platební morálku, bude vám půjčka znovu udělena.

-bak-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Návod, jak zrychlit internet

Návod, jak zrychlit internet

Zdá se vám, že rychlost vašeho internetu není taková, jaká by měla být? Koho by také bavilo stále čekat, než se mu načte požadovaná stránka. Chyba ale nemusí být jen na straně internetového připojení. Pojďte se podívat, jak je možné zrychlit internet.

Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

Jak poslat peníze do zahraničí přes Western Union? Hlavní zásady bezpečnosti

Máte v cizině děti, které studují a čas od času jim potřebujete zaslat nějaké finanční prostředky? Pakliže nechcete, případně nemůžete využít bezhotovostní převod z jednoho bankovního účtu na druhý a zároveň nehodláte riskovat zasílání peněz poštou přes klasické či doporučené psaní v obálce, nabízí …


Jak na přihlášení do GE Money Bank?

Jak na přihlášení do GE Money Bank?

GE Money je jednou z nejvýznamnějších bank u nás, osobní účty u ní mají zřízené desítky tisíc lidí. Pokud k patříte také vy, můžete svůj běžný účet, ale i další typy účtů spravovat velmi jednoduše přes internet.

Jak si půjčit do výplaty bez rizika?

Jak si půjčit do výplaty bez rizika?

Zbývá vám ještě několik dnů do výplaty a jste bez peněz? Problém vyřeší rychlá půjčka. Bez rizika podvodu a přemrštěných poplatků ji nabízí společnost Perfect Money.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!