verze pro tisk

Návod, jak zrychlit internet

19. duben 2015

Zdá se vám, že rychlost vašeho internetu není taková, jaká by měla být? Koho by také bavilo stále čekat, než se mu načte požadovaná stránka. Chyba ale nemusí být jen na straně internetového připojení. Pojďte se podívat, jak je možné zrychlit internet.

Reklama

Odvirujte počítač

Jedna z prvních věcí, kterou byste měli udělat vždy, když máte pochybnosti o rychlosti vašeho internetu nebo počítače, je zkontrolovat a případně odvirovat počítač.

Ať chcete nebo ne, při prohlížení webových stránek, je tu vždy riziko, že si do počítače nevědomky stáhnete nějaký vir či spyware, který bude váš počítač zpomalovat. Proto by měl každý mít na svém počítači nainstalovaný antivirový program, který bude používat.

Antivirový program

Je nutné ale pravidelná aktualizace antiviru, protože viry probíhají neustálým zlepšováním a s novými viry si zastaralý antivir nemusí umět poradit.

Na výběr máte z velkého množství antivirů a to i těch zcela bezplatných.

Změňte prohlížeč

Spousta lidí stále používá k prohlížení internetu Internet Explorer, který ale nepatří mezi nejrychlejší internetové prohlížeče. Vyzkoušejte jiný prohlížeč a ten optimalizujte. Naučte se používat například Google Chrome nebo Mozilla Firefox.

Tyto prohlížeče nabízí také doplňky pro rychlejší prohlížení (Fastest Chrome a Opera Turbo).

Používejte prohlížeč efektivně

Při práci s prohlížečem vypínejte záložky, které již neprohlížíte. Některé otevřené stránky mohou zpomalovat rychlost načítání nových stránek, i když se na ně nedíváte. Většinou jsou to stránky sociálních sítí, apod.

V nastavení prohlížeče také vypněte doplňky, které nevyužíváte a nepotřebujete. I to umožní rychlejší načítání stránek.

Udělejte pořádek ve svém počítači

Protože práce s internetem vyžaduje volné místo na pevném disku, které slouží jako virtuální paměť, zkontrolujte, zda máte v počítači dostatek volného místa.

Při prohlížení internetu se také do počítače ukládají dočasné soubory, které v paměti zůstávají uložené. Čas od času vyčistěte počítač od zbytečných a nepoužívaných dat. K tomu slouží například program CCleaner.

K rychlejšímu načítání internetu může pomoci i defragmentace disku, kdy dojde k utřídění souborů na pevném disku.

Umístěte modem na viditelném místě

Na rychlost připojení má také vliv umístění modemu. Ujistěte se, že mezi modemem a počítačem nejsou žádné překážky, které by rušily signál. Nejlepší je, když je modem umístěn v přímém dosahu počítače.

Kontaktujte poskytovatele připojení

Jestli vám i nadále připadá, že je váš internet pomalý, kontaktujte vašeho poskytovatele připojení. Někdy se může stát, že anténa nebo jiné zařízení nepracuje tak jak má a stačí ho vyměnit a internet znovu půjde správnou rychlostí.

Změňte tarif připojení

Pokud je i u poskytovatele vše v pořádku a podle testu rychlosti internetu dostáváte připojení podle smlouvy a vy stále chcete rychlejší internet, nezbývá nic jiného, než si připlatit a koupit si rychlejší tarif připojení.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Půjčku dnes můžete vyřídit bleskově přes internet

Půjčku dnes můžete vyřídit bleskově přes internet

Vzít si úvěr, to bylo kdysi dost složité a zdlouhavé. Na pobočce banky jste si museli domluvit osobní schůzku a dorazit na ni. Potřebovali jste potvrzení o příjmu, dva doklady totožnosti, další doklad k ověření vaší osoby. Pak jste museli poskytnout bankéři celou řadu dalších osobních informací o sv…

Návod, jak zjistit rychlost internetu

Návod, jak zjistit rychlost internetu

Každý, kdo pracuje s internetem, někdy zažil chvíle, že musí čekat, než se mu načte požadovaná stránka nebo se spuštěné video stále zasekává. V takových chvílích začnete pochybovat o rychlosti internetu. Pojďte se podívat, jak zjistit rychlost vašeho připojení.


Návod na vázání kravaty

Návod na vázání kravaty

Kravata je módním doplňkem, který patří do každého obleku. Někteří muži ji nosí skoro každý den, protože to vyžaduje jejich zaměstnání, jiní si berou kravatu jen při vyjímečné příležitosti, např. na svatbu nebo ples. Způsobů jak kravatu uvázat je mnoho. V tomto článku najdete návod na uvázání dvou n…

Jednoduchý návod, jak vyrobit lampion

Jednoduchý návod, jak vyrobit lampion

Jak se na podzim začne brzy stmívat, konají se v některých městech lampionové průvody pro děti. Takový lampion si můžete koupit za pár korun, ale větší radost vám udělá, když si ho sami vyrobíte. Není na tom nic složitého a do práce můžete zapojit i svoje děti. I ty nejmenší zvládnou vyzdobit a poma…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!