verze pro tisk

Jak se přihlásit na facebook?

28. srpen 2014

Sociální sítě jsou ve světě velmi oblíbené. Obzvlášť mladými lidmi je facebook hojně využíván, ale profil zde má velké množství lidí v produktivním věku a najdete i seniory. Zakládají si zde profily firmy, muzea, hrady a další instituce, které chtějí být ,,na očích“ a zajistit tak firemní propagaci. Toužíte také po svém účtu a nevíte jak na to? Jak se na facebook přihlásit?

Reklama

Proč se na faceboook zaregistrovat?

Stále ještě váháte, zda se na faceboook opravdu přihlásit?

Zvažte dobře pro a proti, svůj účet ale můžete jak snadno zaregistrovat, tak i zrušit.

Proč se registrovat?

  • Lze lehce najít staré známé a přátelé, na které jste ztratili kontakt
  • Šetří čas a dává vám přehled, co důležitého se děje v okruhu vašich známých
  • Komunikace s přáteli, chat, komentování statusů, sdílení velkého množství fotografií
  • Možnost hraní počítačových her
  • Sdružení do zájmových skupin, komunikace s lidmi se stejným koníčkem
  • Zapojení do různých diskusí, bazarových prodejů apod.
  • Firemní propagace

Jak se zaregistrovat?

Registrace je velice snadná a přehledná a dovede vás, až do zdárného založení facebookového účtu. K tomu potřebujete vlastně jen fungující e-mail.

Jak tedy na to?

  1. Nejprve si do internetového prohlížeče zadejte adresu www.facebook.com, dostanete se na úvodní stránku facebooku, kde vám bude nabídnuta možnost přihlášení a registrace.
  2. Registrační tabulka je přehledná a stačí vepsat jméno, příjmení, dvakrát emailovou adresu pro kontrolu. Dále pak pohlaví, datum narození a samozřejmě heslo. Bez toho byste se na profil nedostali. Vyberte takové, které si budete pamatovat, ale nebude úplně jednoduché. Kombinací slova a číslic zvýšíte bezpečnost hesla.
  3. Pak už stačí jen kliknout na tlačítko REGISTRACE a váš účet je hotov!

Upravte svůj profil!

Ve chvíli, kdy vlastníte svůj účet na facebooku, se můžete pustit do úpravy profilu. Můžete zde doplnit některé osobní údaje, jako je telefonní číslo, rodinný stav, místo narození a samozřejmě profilovou fotku. Jedná se o fotku, na které bychom měli mít svoji vlastní fotografii, ale není to nutností.

Součástí profilu Timeline je i tzv. úvodní  - velká fotka v záhlaví profilu, která by vás měla nějakým způsobem charakterizovat. Je však jen na vás, jakou fotku k tomuto účelu použijete.

Pozor na soukromí!

Facebook je velmi osobní, a proto má také několik možností nastavení soukromí. V oddílu nastavení a nástroje pro soukromí můžete zvolit, kdo uvidí obsah vašeho profilu, kdo vás může kontaktovat s žádostí a o přátelství nebo kdo vás může vyhledat. Určitě stojí za to, se nad nastavením zamyslet.

O přátelství vás musí ostatní požádat, vy musíte přátelství odsouhlasit. Počet přátel závisí na tom, jak jste společenští, ale i tak zvažte, kdo stojí za to být vaším ,,přítelem“ a s kým tak sdílet informace z vašeho života.

Přihlášení je tak snadné!

Přihlášení už není nic složitého. Stačí na webu www.facebook.com zadat e-mailovou adresu a heslo, co jste použili při registraci a jste tam!

Na svém počítači se můžete přihlásit trvale. To ale nedělejte na místech, kde se jen dočasně přihlásíte, jako třeba v práci, v kavárně nebo škole. Mohlo by dojít ke zneužití vašeho profilu.

Na konci práce s facebookem ještě klikněte na ozubené kolečko v rohu nahoře a odhlašte se!

Facebook je skvělý, jen nezapomínejte, že je lepší se s kamarádkou setkat nad sklenkou vína, než s ní do noci chatovat na faceboku!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak funguje Facebook?

Jak funguje Facebook?

Facebook je největší sociální sítí na světě. Vznikl již v roce 2004 a za tuto dobu si získal více jak miliardu aktivních uživatelů. Máte chuť si také užívat všeho, co Facebook nabízí? A jak vlastně funguje?

Internetbanking Poštovní spořitelny – jak se přihlásit?

Internetbanking Poštovní spořitelny – jak se přihlásit?

Mnoho lidí si zakládá bankovní účet u Poštovní spořitelny, a zároveň žádají i o zřízení internetového bankovnictví, aby mohli se svými financemi nakládat z pohodlí domova. Proto již při zřizováním bankovního účtu obdrží i dokument s přihlašovacími údaji. Jedná se o identifikační číslo a PIN.


Jak se mohou žáci přihlásit na studijní obor Multimediální tvorba?

Jak se mohou žáci přihlásit na studijní obor Multimediální tvorba?

Žáci 9. tříd mají možnost kromě státních škol pokračovat ve studiu také na soukromých středních školách. Zajímavý studijní obor Multimediální tvorba nabízí Soukromá střední škola cestovního ruchu ARCUS. V tomto článku se dozvíte, jakým způsobem se přihlásit a proč studovat právě tento obor.

Jak zrušit účet na Facebooku?

Jak zrušit účet na Facebooku?

Zjistili jste, že Facebook pro vás není to pravé ořechové, nebaví vás, bojíte se zneužití informací nebo potřebujete odstranit profil zemřelého člena rodiny? Ať už je váš důvod pro stornování profilu jakýkoliv, není to tak úplně jednoduché. Jak tedy zrušit účet na Facebooku?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!