verze pro tisk

Internetbanking Poštovní spořitelny – jak se přihlásit?

13. leden 2014

Mnoho lidí si zakládá bankovní účet u Poštovní spořitelny, a zároveň žádají i o zřízení internetového bankovnictví, aby mohli se svými financemi nakládat z pohodlí domova. Proto již při zřizováním bankovního účtu obdrží i dokument s přihlašovacími údaji. Jedná se o identifikační číslo a PIN.

Reklama

Kde a jak se poprvé přihlásit

Doma je potřeba navštívit internetové stránky www.erasvet.cz, jež provozuje právě Poštovní spořitelna. V pravém horním roku naleznete žluté políčko s červeným nápisem PŘIHLÁŠENÍ.

Jakmile na tento nadpis kliknete myší, je nutno vyplnit přihlašovací formulář za pomoci 8místného ID a PINu, jež jste obdrželi na pobočce při založení účtu. Následně vyberte volbu přihlásit.

Změna přihlašovacích údajů

Díky zlepšování funkcí internetového bankovnictví se nabízí již po tomto prvním přihlášení možnost změnit si přihlašovací údaje. Objeví se nabídka s označením - chci nové funkce, kde je potřeba vyplnit váš e-mail, vámi zvolené uživatelské jméno, které budete používat při svých dalších přihlášeních na tomto severu.

Poté je nutné, abyste si zvolili vhodné, pro vás snadno zapamatovatelné, a pro ostatní těžko zjistitelné, heslo. Až si heslo zvolíte, zapište ho do formuláře a znovu opište do spodní kolonky. Heslo bude tedy ve formuláři dvakrát. Hned, jak doplníte hesla, musíte vybrat položku odeslat kód na váš e-mail.

Doručení kód z e-mailu zapište do kolonky - opiš kód a dáte odeslat. Tím se úspěšně změní vaše přihlašovací údaje k vašemu internetbankingu. Tyto údaje si pak následně můžete kdykoli znovu změnit po přihlášení do internetového bankovnictví, v podzáložce Moje Era.

Záložky v internetbankingu

Po úspěšném přihlášení na internetbanking poštovní spořitelny naleznete několik záložek, které usnadní správu vašeho účtu a financí, aniž byste museli osobně navštívit nějakou z poboček Poštovní spořitelny, jak tomu bývalo v minulosti.

  • Moje ERA slouží hlavně pro změnu přihlašovacích údajů
  • Platby a přehledy
  • Era osobní finance
  • Produkty a služby

Je tu také možnost, pokud vám modernější verze webové stránky nevyhovuje, přepnout na původní internetové bankovnictví, tzv.: IB

Vychytávky

V případě, že plánujete odesílat nějakou platbu opakovaně i do budoucnosti, lze využít služby adresář, kde si uložíte veškeré údaje o příjemci, symboly platby. Částku a datum splatnosti si vždy jen pozměníte. Když chcete následně platbu realizovat, jen vyberete z adresáře správného příjemce a zvolíte tlačítko zaslat SMS klíč. Ten bude odeslán na vaše mobilní telefonní číslo, jež jste uvedli ve smlouvě, tento klíč pak následně opíšete do formuláře platby a dáte potvrdit a odeslat.

Platby si také lze nechat připomínat u těchto opakovaných úhrad, nebo si je roztřídit do různých kategorií, jež vám usnadní vyhledávání. Například kategorie dle výdajů. Stačí zvolit tlačítko zařadit a přejít do aplikace.

Návod přímo na stránkách Era

Webová stránka naštěstí také poskytuje podrobný návod na všechny tyto kroky a je zpracován velmi zdařile a srozumitelně, takže mu porozumí i ti, kteří jsou méně zdatní v používání počítače či internetu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Webmaster

Autor: Webmaster


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se přihlásit na facebook?

Jak se přihlásit na facebook?

Sociální sítě jsou ve světě velmi oblíbené. Obzvlášť mladými lidmi je facebook hojně využíván, ale profil zde má velké množství lidí v produktivním věku a najdete i seniory. Zakládají si zde profily firmy, muzea, hrady a další instituce, které chtějí být ,,na očích“ a zajistit tak firemní propagaci.…

Jak se mohou žáci přihlásit na studijní obor Multimediální tvorba?

Jak se mohou žáci přihlásit na studijní obor Multimediální tvorba?

Žáci 9. tříd mají možnost kromě státních škol pokračovat ve studiu také na soukromých středních školách. Zajímavý studijní obor Multimediální tvorba nabízí Soukromá střední škola cestovního ruchu ARCUS. V tomto článku se dozvíte, jakým způsobem se přihlásit a proč studovat právě tento obor.


Rádce, jak vyplnit složenku typu A

Rádce, jak vyplnit složenku typu A

Jestli nemáte účet v bance a chcete někomu zaslat peníze na jeho účet, můžete využít služeb České pošty a zaslat peníze složenkou. Existuje několik typů složenek a každá slouží k jinému účelu. Pojďme se podívat na to, jak a kdy použít složenku typu A.

Jak a kdy se hlásit na úřad práce?

Jak a kdy se hlásit na úřad práce?

Přijít o zaměstnání může každý. Když už k něčemu takovému dojde je třeba vyřešit vše potřebné a vydat se hledat novou práci. Může pomoci i úřad práce. Není sice povinný, může vám ale v ledasčem usnadnit život. Jak se tedy hlásit na úřad práce?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!