verze pro tisk

Jak zrušit účet na Facebooku?

6. leden 2015

Zjistili jste, že Facebook pro vás není to pravé ořechové, nebaví vás, bojíte se zneužití informací  nebo potřebujete odstranit profil zemřelého člena rodiny?  Ať už je váš důvod pro stornování profilu jakýkoliv, není to tak úplně jednoduché. Jak tedy zrušit účet na Facebooku?

Reklama

Deaktivace účtu

Jste rozhodnuti svůj účet smazat trvale? Jestliže váháte a úplně nezavrhujete to, že byste časem účet opět aktivovali, je pro vás tato cesta vhodná.  Deaktivací zajistíte, že bude váš účet zamrazen, ale všechna data budou stále na Facebooku uložena.

Jak postupovat při deaktivaci?

1. Přihlaste se ke svému profilu na Facebooku a na horní liště klikněte na šipku – zvolte Nastavení

2. Objeví se stránka Obecná nastavení účtu. Na straně najdete nadpis Zabezpečení

3. Po rozkliknutí se dostáváte na Nastavení zabezpečení, dole pod nabídkou je modrý odkaz Deaktivujte svůj účet.

4. Potvrdíte-li odkaz, Facebook se vás zeptá, zda chcete opravdu deaktivovat účet, a jaké jsou důvody pro váš odchod. Mimo to se vás pokusí Facebook ještě jednou přemluvit k tomu, abyste přece jen neodcházeli. Použije k tomu velké fotky vašich přátel s tvrzením, že vás budou velice postrádat! Nenechte se citově vydírat a nezapomeňte na odhlášení emailů!

5. Facebook samozřejmě nabídne ještě automatickou reaktivizaci. Pamatujte, že přihlášením svůj účet opět aktivujete.

Pak už jen zbývá vše potvrdit a je to!

Chcete svůj účet trvale zrušit?

Pak musíte přejít na tento odkaz.

Jak na to?

Dostanete se k tabulce nabízející odstranění účtu. Pokud potvrdíte kliknutím na Odstranit, Facebook vás ještě vyzve k vyplnění hesla a číselného kódu. Po této bezpečnostní kontrole by váš účet měl být natrvalo odstraněn během 14 dní. Pokud se ale v tuto dobu budete chtít přihlásit, můžete svoji žádost zrušit.

Jste si opravdu jistí, že chcete účet trvale odstranit? Pamatujte si, že účet již nikdy nebudete moci znovu aktivovat.  Pokud máte zájem, můžete si stáhnout kopii svých informací.

Facebook má však právo, díky podepsání smluvních podmínek při registraci, si některé vaše aktivity a příspěvky ponechat. Proto je dobré při každé registraci smluvní podmínky dobře prostudovat a příště si přihlášení pořádně promyslet!!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zrušit Twoo?

Jak zrušit Twoo?

Znáte internetovou seznamku Twoo? Někteří z vás ji možná využíváte a jste s jejími službami spokojeni. Ale jsou i tací, kteří by svůj účet nejraději smazali, ale neví jak na to. Pro to, abyste na Twoo přestali fungovat se totiž nestačí jen odhlásit, ale je třeba svůj profil úplně vymazat.

Jak změnit heslo na Facebooku?

Jak změnit heslo na Facebooku?

Jestliže vlastníte profil na Facebooku, musíte mít zřízené nejen přihlašovací jméno, ale samozřejmě také heslo, kterým potvrdíte, že se jedná skutečně o vás. Heslo brání před zneužitím osobních údajů. Aby se zvýšila bezpečnost, je dobré heslo čas od času změnit. Víte ale jak na to? Jak změnit heslo…


Jak změnit jméno na Facebooku?

Jak změnit jméno na Facebooku?

Již nějaký čas máte svůj profil na Facebooku. Používáte ho každý den a díky němu jste ve spojení i s přáteli, se kterými jste se roky neviděli. Nyní ale potřebujete změnit své jméno. Jde to vůbec? A jak v takovém případě postupovat?

Jak založit firemní profil na Facebooku?

Jak založit firemní profil na Facebooku?

Firmy, které se chtějí udržet na trhu, musí jít s dobou. Jednou z možností, jak svou firmu zviditelnit, je profil na Facebooku. Ten používá většina mladých lidí, studentů, ale i lidí v produktivním věku. Využijte proto Facebook i pro vaše podnikání, rozhodně nebudete litovat! Ale jak na to?
Vložit komentář

Komentáře

kchop vaclav

středa, 6. prosinec 2017
08:25

ŽÁDAM O ODHLÁŠENÍ Z FACEBOKU DĚKMUJI KCHOP


Napsal: kchop vaclav [Odpovědět]