verze pro tisk

Jak funguje Facebook?

24. září 2014

Facebook je největší sociální sítí na světě. Vznikl již v roce 2004 a za tuto dobu si získal více jak miliardu aktivních uživatelů. Máte chuť si také užívat všeho, co Facebook nabízí? A jak vlastně funguje?

Reklama

Založte si svůj účet na Facebooku!

K tomu, aby jste mohli facebook využívat, potřebujete mít zřízený svůj účet. Registrace není nijak složitá. Na stránkách www.facebook.com naleznete odkaz k registraci, kde vyplníte jméno, příjmení, e-mail, heslo, datum narození a pohlaví. Pak už stačí jen kliknout na tlačítko Registrace a váš účet je hotov!

Jak tedy Facebook funguje?

Každý uživatel má svoji stránku. Uživatelem může být jak soukromá osoba, tak i firma. Na svém profilu můžete mít svoji fotku, logo, základní osobní údaje a další zajímavé informace.

Na své stránce máte také mnoho prostoru pro sdělení všeho druhu. Ať už jsou to fotografie, videa, nebo oznámení toho, co právě děláte a prožíváte. Sdílíte tak novinky ze svého života, popřípadě ze života vaší firmy, s okolním světem, především se svými přáteli a fanoušky.

Jak najít přátelé?

Majitel profilu na Facebooku si sám vytváří skupinu přátel, se kterými lze komunikovat a navštěvovat jejich stránky. Přátelé můžete najít jednoduše zadáním jejich jmen nebo e-mailových adres do vyhledávácího panelu. Pak už stačí jen přidat vaše známé do přátel a počkat, zda vás potvrdí jako přítele.

Chraňte si své soukromí!

Na Facebooku velká spousta uživatelů oznamuje každý svůj pohyb, ukládá fotky své i svých dětí, prosazuje názor, řeší soukromé záležitosti! Proto je nutné svůj profil chránit a nastavit ochranu soukromí.

Stačí, když kliknete na malý zámek na horní liště. Objeví se Nastavení a nástroje soukromí. Zde zvolíte, kdo uvidí obsah vašeho profilu nebo kdo vás může kontaktovat.

Jaké má Facebook využití pro vaši firmu?

Facebook se rychle stal dobrým marketingovým nástrojem pro získávání nových zákazníků, ale i udržení těch stálých. Díky snadné komunikaci se zákazníky získává firma zpětnou vazbu, která je pro další růst velice důležitá. Firma se díky propagaci na Facebooku zviditelní.

Tím, že kliknete na tlačítko ,,To se mi líbí“, získáte přístup na většinu firemních stránek, navíc to, že jste dali tzv. ,,Like“ stránce firmy, se objeví na vašem profilu. Tak snadno a rychle může firma oslovit i všechny vaše přátelé.

Facebook ano nebo ne?

Facebook má své výhody, ale i nevýhody. Je důležité přemýšlet nad tím, co na svém profilu publikujete a co je třeba si říct z očí do očí. Jedině tak vás virtuální svět nepohltí!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se přihlásit na facebook?

Jak se přihlásit na facebook?

Sociální sítě jsou ve světě velmi oblíbené. Obzvlášť mladými lidmi je facebook hojně využíván, ale profil zde má velké množství lidí v produktivním věku a najdete i seniory. Zakládají si zde profily firmy, muzea, hrady a další instituce, které chtějí být ,,na očích“ a zajistit tak firemní propagaci.…

Jak funguje krokoměr?

Jak funguje krokoměr?

Chůze je přirozený pohyb, který denně vykonává většina z nás. Podle odborníků bychom denně měli ujít alespoň 7 kilometrů, což odpovídá 10 tisícům kroků. Chůze je také dobrým pomocníkem při boji s obezitou a pokud chcete mít přehled o tom kolik kroků denně uděláte, pořiďte si krokoměr. A jak takový k…


Jak funguje domovní čistírna odpadních vod a jaké přináší výhody?

Jak funguje domovní čistírna odpadních vod a jaké přináší výhody?

I v dnešní době není samozřejmostí, že jsou všechny nemovitosti napojeny na veřejnou kanalizační síť. Zejména v menších obcích jako majitelé rodinného domu, chaty či chalupy musíte řešit problém, co s odpadní vodou a splašky. Řešením je instalace čistírny odpadních vod.

Jak funguje americká hypotéka a jaký je rozdíl oproti běžnému hypotečnímu úvěru?

Jak funguje americká hypotéka a jaký je rozdíl oproti běžnému hypotečnímu úvěru?

Bankovní ústavy a některé soukromé nebankovní společnosti v České republice nabízejí možnost sjednání takzvané americké hypotéky. V čem spočívá rozdíl oproti běžné hypotéce a spotřebitelskému úvěu a jaké jsou její výhody, případně i nevýhody? Dozvíte se v tomto článku.
Vložit komentář

Komentáře

aga

pátek, 26. únor 2016
19:03

tivader fanuzak na tvaz agi sex stebou.


Napsal: aga [Odpovědět]