verze pro tisk

Jak změnit jméno na Facebooku?

20. listopad 2014

Již nějaký čas máte svůj profil na Facebooku. Používáte ho každý den a díky němu jste ve spojení i s přáteli, se kterými jste se roky neviděli. Nyní ale potřebujete změnit své jméno. Jde to vůbec? A jak v takovém případě postupovat?

Reklama

Profil na Facebooku!

Při zakládání profilu na Facebooku musíte zadat svoje jméno -  přezdívku. Je nutné si rozmyslet, pod jakým jménem se přihlásíte. Vhodnější rozhodně je, když zvolíte klasické jméno a příjmení, než nějaké zdrobněliny jména a přezdívky, které se vám později nebudou líbit.

Podle pravidel Facebooku máte právo na změnu jména jednou za 60 dní. Víte, co všechno Facebook nabízí? Jak vlastně funguje?

Dobře zvolené jméno!

 • Použité jméno by mělo odpovídat tomu, jak se opravdu jmenujete – jak je uvedeno v dokladech nebo jak vám říkají přátelé a rodina
 • Jestliže máte přezdívku a je obměnou vašeho skutečného jména, lze ji použít. Buď jako své křestní nebo jako druhé jméno
 • U svého profilu můžete také uvést další jméno, třeba to za svobodna, pseudonym atd.
 • Jméno by nemělo obsahovat čísla, symboly, opakované znaky a mnoho velkých písmen
 • Zapomeňte na tituly!
 • Urážlivá, sprostá a vyzývavá slova by se ve jméně opravdu vyskytovat neměla
 • Slova nebo přezdívky by neměly nahrazovat druhé křestní jméno
 • Používejte znaky pouze jednoho z jazyků

Jak tedy změnit jméno?

Změna jména na Facebooku není nic složitého, takže pokud chcete svoje jméno upravit, postupujte takto:

 1. Nejprve si jméno dobře promyslete, na další změnu si počkáte!
 2. Přihlaste se na Facebook a klikněte vpravo nahoře na šipku a vyberte Nastavení
 3. Klikněte na Jméno
 4. Vložte svoje jméno a klikněte na  Zkontrolovat změnu
 5. Pak už zbývá jen zadat heslo a kliknout na Uložit změny

Změna se nepodařila?

V některých případech se změna nepovede. Kdy k tomu dochází?

 • Vaše jméno nesplňuje zásady pro tvorbu jmen na Facebooku
 • Jméno jste měnili již jednou během posledních 60 dní
 • V minulosti jste byli vyzváni k ověření jména na Facebooku

Facebook může nabízet mnoho, jak vám, tak i vaši firmě. Zde například najdete návod, jak založit firemní profil na Facebooku. Proto je dobré znát všechny jeho možnosti. Změnu jména teď zvládnete bez velkých problémů!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.12 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak změnit heslo na Facebooku?

Jak změnit heslo na Facebooku?

Jestliže vlastníte profil na Facebooku, musíte mít zřízené nejen přihlašovací jméno, ale samozřejmě také heslo, kterým potvrdíte, že se jedná skutečně o vás. Heslo brání před zneužitím osobních údajů. Aby se zvýšila bezpečnost, je dobré heslo čas od času změnit. Víte ale jak na to? Jak změnit heslo…

Jak založit firemní profil na Facebooku?

Jak založit firemní profil na Facebooku?

Firmy, které se chtějí udržet na trhu, musí jít s dobou. Jednou z možností, jak svou firmu zviditelnit, je profil na Facebooku. Ten používá většina mladých lidí, studentů, ale i lidí v produktivním věku. Využijte proto Facebook i pro vaše podnikání, rozhodně nebudete litovat! Ale jak na to?


Jak zrušit účet na Facebooku?

Jak zrušit účet na Facebooku?

Zjistili jste, že Facebook pro vás není to pravé ořechové, nebaví vás, bojíte se zneužití informací nebo potřebujete odstranit profil zemřelého člena rodiny? Ať už je váš důvod pro stornování profilu jakýkoliv, není to tak úplně jednoduché. Jak tedy zrušit účet na Facebooku?

Jak změnit trvalé bydliště?

Jak změnit trvalé bydliště?

Každý občas České republiky musí mít místo trvalého pobytu. Někdo zůstává celý život na jednom místě v rodném kraji. Jiní se stěhují za prací do jiného města, vdají se nebo ožení mimo rodnou obec a v tom případě musí změnit trvalé bydliště. Jak ale postupovat?
Vložit komentář

Komentáře

Milan Švec

pátek, 3. únor 2017
16:55

Dobrý večer mám takový problém byl mi deaktivovan účet na facebooku a chtěl bych se zeptat jde s tím něco udělat nebo udělat nový email k přihlašování na facebooku předem děkuji za odpovědi


Napsal: Milan Švec [Odpovědět]