verze pro tisk

Jak založit firemní profil na Facebooku?

6. říjen 2014

Firmy, které se chtějí udržet na trhu, musí jít s dobou.  Jednou z možností, jak svou firmu zviditelnit, je profil na Facebooku. Ten používá většina mladých lidí, studentů, ale i lidí v produktivním věku. Využijte proto Facebook i pro vaše podnikání, rozhodně nebudete litovat! Ale jak na to?

Reklama

Snadněji už to nejde!

Vytvoření  firemního profilu a přihlášení je opravdu snadné a zvládne ho i ten, kdo si s počítačem moc ,,nerozumí“. Osobní profil na Facebooku pro podnikání používat nemůžete, je nutné založit si firemní Facebook Page. Na stránce www.facebook.com/page si nejprve zvolíte typ stránky. Vyberte správný typ podle vašeho zaměření. Stránka nemusí nést název vaší firmy, vhodnější může být  vytvoření  stránky k vašemu produktu.

Vyplňte požadované údaje a  kliknutím na Začněte odsouhlasíte podmínky pro  používání Facebook stránek.

Název stránky je klíčový!

Příliš obecné názvy jsou zakázané a navíc nezajímavé ( např.: kočárky, bylinky). Vaší strategií by mělo být odlišit se a zaujmout! Vynechejte raději přívěsky a.s, s.r. o. a tak dále. Název by měl být jednoduchý, přitom zajímavý, neměl by obsahovat mnoho velkých písmen, symbolů a znamének. Dobře vše rozmyslete, název nelze změnit!

Vhodný profilový obrázek

Na firemním profilu by obrázek či fotka neměla rozhodně chybět. Zobrazí se v záhlaví vašeho profilu a navíc i jako čtvercová zmenšenina u každé zprávy, kterou napíšete.  Nemusíte vkládat logo vaší společnosti, jen vyberte takovou fotku, aby i v miniatuře bylo poznat, co na obrázku je.

Vypilujte stránky k vaší spokojenosti!

A teď už jen zbývá, pohrát si s vaším profilem tak, aby vypadal dobře a byl často navštěvován. Jak toho dosáhnout? Především vložte maximum údajů a vaší firmě. Přes tlačítko Upravit stránku se dostanete na Základní informace. Tím, že vyplníte všechny dostupné informace, zvýšíte šance na zobrazení  ve vyhledávačích. Nebojte se použít bohatý popis plný klíčových slov – zajistíte si tím dobrou návštěvnost.

Teď už jen zbývá vytvořit pěknou URL adresu – uživatelské jméno.  Jednou nastavenou adresu již nelze změnit ani přenést na jinou stránku. Myslete také  na to, že nesmíte porušit práva ostatních k ochranným známkám. Jestliže adresu získáte za účelem jeho prodeje, bude vám odebrána a to i v případě jiného neoprávněného použití.

Jak zajistit, aby se o profilu vědělo?

  • Adresu vaší Facebook stránky použijte všude tak, kde je to možné. Natiskněte na vizitky, propagační materiály, používejte v emailu a nezapomeňte ani na pracovní web.
  • Pozvěte své přátelé, kolegy, aby se stali fanoušky stránky. Teprve, až bude váš profil zaběhnutý a bude mít nějakou historii, dejte vědět svým obchodním partnerům.
  • Vložte do stránek jisté úsilí. Stránky navštěvujte denně, aby jste byli v obraze. Komunikujte s fanoušky, můžete nabízet výhodné nabídky, vyhlašovat soutěže, přidávat fotky..je to jen na vás, jak bude váš firemní profil vypadat!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak změnit jméno na Facebooku?

Jak změnit jméno na Facebooku?

Již nějaký čas máte svůj profil na Facebooku. Používáte ho každý den a díky němu jste ve spojení i s přáteli, se kterými jste se roky neviděli. Nyní ale potřebujete změnit své jméno. Jde to vůbec? A jak v takovém případě postupovat?

Jak změnit heslo na Facebooku?

Jak změnit heslo na Facebooku?

Jestliže vlastníte profil na Facebooku, musíte mít zřízené nejen přihlašovací jméno, ale samozřejmě také heslo, kterým potvrdíte, že se jedná skutečně o vás. Heslo brání před zneužitím osobních údajů. Aby se zvýšila bezpečnost, je dobré heslo čas od času změnit. Víte ale jak na to? Jak změnit heslo…


Jak založit s.r.o.?

Jak založit s.r.o.?

Rozhoupat se a založit svoji firmu chce notnou dávku odhodlání, chuť do práce a také pevné nervy. Rozhodli jste se pro společnost s ručením omezeným a ještě tak trochu tápete, kde vlastně začít, který úřad oběhnout jako první, a kdy bude vše vyřízeno? Jak tedy založit s.r.o.?

Jak zrušit účet na Facebooku?

Jak zrušit účet na Facebooku?

Zjistili jste, že Facebook pro vás není to pravé ořechové, nebaví vás, bojíte se zneužití informací nebo potřebujete odstranit profil zemřelého člena rodiny? Ať už je váš důvod pro stornování profilu jakýkoliv, není to tak úplně jednoduché. Jak tedy zrušit účet na Facebooku?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!