verze pro tisk

Jak změnit heslo na Facebooku?

18. prosinec 2014

Jestliže vlastníte profil na Facebooku, musíte mít zřízené nejen přihlašovací jméno, ale samozřejmě také heslo, kterým potvrdíte, že se jedná skutečně o vás.  Heslo brání před zneužitím osobních údajů. Aby se zvýšila bezpečnost, je dobré heslo čas od času změnit. Víte ale jak na to? Jak změnit heslo na Facebooku?

Reklama

Dobré heslo – dobrá ochrana!

Vaše heslo je řada písmen, číslic a symbolů, které používáte k přihlášení ke svému účtu. Je dobré udělat své heslo silné, tzn. takové, které bude pro ostatní těžko odhadnutelné. Může se jednat o kombinaci čísel, velkých a malých písmen. Přitom ale pamatujte na to, že by pro vás mělo být zároveň snadno zapamatovatelné.

Má-li vaše firma též profil na Facebooku, myslete i na její ochranu a zvolte dostatečně silné heslo. Pokud svoji firmu na této sociální síti ještě nepropagujete, přečtěte si článek Jak založit firemní profil a uvidíte, že účet na Facebooku  přinese firmě samá pozitiva.

Jak nové heslo vytvořit?

Když tedy uvažujete nad nových heslem, pokuste se vymyslet takové, aby obsahovalo minimálně 6 znaků. Je možné, že se vám zobrazí zpráva o tom, že vaše heslo není dostatečně silné. Potom stačí přidat několik dalších písmen či číslic.

Používáte jedno a totéž heslojiným účtům (email, internetové bankovnictví)? Výrazně tím ohrožujete zabezpečení, proto je na čase své heslo změnit!

A víte, jak lze změnit jméno na Facebooku? Článek vám dále poradí, jak na dobře zvolené jméno!

Jak postupovat při změně hesla?

  • Po přihlášení na váš profil klikněte na šipku, která se nachází v pravém horním rohu stránky. Jestliže používáte Facebook teprve krátce a moc se v něm nevyznáte, podívejte, jak Facebook vlastně funguje.
  • Vyberte zde možnost Nastavení a klikněte
  • Dostanete se na stránku s nadpisem Obecná nastavení účtu, kde čtvrtá položka bude právě Heslo!
  • Klikněte na odkaz Upravit, který se nachází na pravé straně a můžete začít se změnou hesla
  • Budete vyzváni, abyste napsali heslo Aktuální, Nové a do kolonky Znovu zadejte nové, vypíšete zvolené heslo ještě jednou.
  • Pak už jen zbývá kliknout na Uložit změny a nové heslo je na světě.

Pokud se cítíte jako absolutní počítačový laik, nemusíte mít strach! Svět Facebooku není nikterak složitý, tak se do něj s klidem ponořte!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak změnit jméno na Facebooku?

Jak změnit jméno na Facebooku?

Již nějaký čas máte svůj profil na Facebooku. Používáte ho každý den a díky němu jste ve spojení i s přáteli, se kterými jste se roky neviděli. Nyní ale potřebujete změnit své jméno. Jde to vůbec? A jak v takovém případě postupovat?

Jak založit firemní profil na Facebooku?

Jak založit firemní profil na Facebooku?

Firmy, které se chtějí udržet na trhu, musí jít s dobou. Jednou z možností, jak svou firmu zviditelnit, je profil na Facebooku. Ten používá většina mladých lidí, studentů, ale i lidí v produktivním věku. Využijte proto Facebook i pro vaše podnikání, rozhodně nebudete litovat! Ale jak na to?


Jak zrušit účet na Facebooku?

Jak zrušit účet na Facebooku?

Zjistili jste, že Facebook pro vás není to pravé ořechové, nebaví vás, bojíte se zneužití informací nebo potřebujete odstranit profil zemřelého člena rodiny? Ať už je váš důvod pro stornování profilu jakýkoliv, není to tak úplně jednoduché. Jak tedy zrušit účet na Facebooku?

Jak změnit trvalé bydliště?

Jak změnit trvalé bydliště?

Každý občas České republiky musí mít místo trvalého pobytu. Někdo zůstává celý život na jednom místě v rodném kraji. Jiní se stěhují za prací do jiného města, vdají se nebo ožení mimo rodnou obec a v tom případě musí změnit trvalé bydliště. Jak ale postupovat?
Vložit komentář

Komentáře

petr

čtvrtek, 14. prosinec 2017
20:31

kec. nikde jsem nenalezl nabídku ke změně hesla. jsou tam žnějaké žvásty o nastavení reklami, což mě nejen nezajímá ale navíc irituje.


Napsal: petr [Odpovědět]