verze pro tisk

Jak najít registr dlužníků k nahlédnutí zdarma?

20. duben 2016

Potřebujete vědět, zda nejste evidováni jako dlužníci, případně totéž chcete znát o někom jiném? Pak za informace nemusíte platit, na internetu se dají najít i různé volně dostupné registry dlužníků.

Reklama

K čemu slouží registr dlužníků?

Registr dlužníků eviduje osoby a firmy, které mají vůči jiným subjektům (fyzickým i právnickým osobám) nějaké nesplacené finanční závazky. Cílem každého z registrů je dát přehled lidem a firmám, které by případně chtěli někomu půjčovat peníze. Pokud zjistí, že jsou již u jiných subjektů dlužníky, budou se mít více na pozoru.

Registrů existuje hned několik. Volně dostupné a bez poplatků jsou pouze ty, které nemají kompletní informace. Nikdy si tak u nich nemůžete být jisti, že vámi hledaná osoba nemá žádné nesplacené závazky, pokud ji v daném registru dlužníků nenajdete. K tomu je zapotřebí se podívat do placeného registru. Přesto však i registry zdarma mohou být do značné míry užitečné. Jeden z nich najdete na webu www.centralniregistrdluzniku.cz.

Jak postupovat při hledání dlužníka v registru?

Nejprve je třeba si najít konkrétní registr. Už v úvodu každého z nich snadno poznáte, zda je bezplatný či nikoliv. Jako příklad toho, který je zdarma, jsem vybral centralniregistrdluzniku.cz. Jde o web, který po vás pro hledání dlužníků nechce poplatky, ale musíte se nejprve zaregistrovat.

Průběh registrace pro fyzické osoby

V rámci registrace vyplníte formulář přímo na webových stránkách. Stačí zvolit příslušnou sekci, zda jste fyzická osoba, firma či státní orgán. Jako fyzická osoba do formuláře zadáte osobní a kontaktní údaje. Dále si zvolíte přihlašovací jméno a heslo. V registraci uvádíte i rodné číslo. Tento údaj není povinný, jeho neuvedení vám však může zamezit v hledání určitých informací.

Jakmile registraci dokončíte a bude vám potvrzená, můžete se již pustit do samotného hledání dlužníka v podobě fyzické osoby či firmy.

Registrace firem

Jako fyzická osoba můžete v tomto systému žádat o výpis vaší bezdlužnosti a získáte právě základní přístup do databáze ostatních dlužníků na území České republiky.

Pokud hledáte dlužníky jako firma či podnikatel, opět vyplníte základní formulář, v němž uvedete identifikační údaje vaší firmy, sídlo společnosti a její sídlo, respektive fakturační údaje. Přidáte kontaktní údaje, zvolíte si heslo a přihlašovací jméno.

Po registraci máte možnost využívat řadu služeb bezplatně. Krom jiného jde o přístup do databáze národní i mezinárodní evidence dlužníků, možnost požádat si o vlastní výpis o bezdlužnosti atd.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.11 hvězdiček / Hodnoceno: 28x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak najít práci?

Jak najít práci?

Přijít o práci není nic příjemného. Nezaměstnanost je poměrně vysoká a najít dobré zaměstnání není vůbec jednoduché. Navíc v dnešní době se často musíme přizpůsobit tomu, co nám trh přináší, bez ohledu na naše vzdělání, či praxi. Jak tedy najít práci?

Jak najít přátele?

Jak najít přátele?

Máte kolem sebe spoustu lidí, ale žádný z nich není opravdový přítel? Přátelství hraje v životě člověka veliký význam. Přátelé nás mohou podržet, můžeme se s nimi zasmát, nebo se jim vyplakat na rameni. Jak ale najít opravdu skutečné přátelé?


Jak si najít informace o bydlení a zahradě

Jak si najít informace o bydlení a zahradě

Pohodové bydlení a krásně upravená zahrada jsou bezesporu velkým lákadlem pro všechny. Mnohým z nás se ale o všem pouze zdá, jelikož nemáte jednak dostatek finančních prostředků na vlastní bydlení a jednak také dostatečné množství invence k tomu, abychom si vše udělali podle svých představ.

Půjčku dnes můžete vyřídit bleskově přes internet

Půjčku dnes můžete vyřídit bleskově přes internet

Vzít si úvěr, to bylo kdysi dost složité a zdlouhavé. Na pobočce banky jste si museli domluvit osobní schůzku a dorazit na ni. Potřebovali jste potvrzení o příjmu, dva doklady totožnosti, další doklad k ověření vaší osoby. Pak jste museli poskytnout bankéři celou řadu dalších osobních informací o sv…




Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!