verze pro tisk

Jak najít práci?

26. duben 2014

Přijít o práci  není nic příjemného. Nezaměstnanost je poměrně vysoká a najít dobré zaměstnání není vůbec jednoduché. Navíc v dnešní době se často musíme přizpůsobit tomu, co nám trh přináší, bez ohledu na naše vzdělání, či praxi. Jak tedy najít práci?

Reklama

Rozjeďte to ve velkém!

Přestaňte přemýšlet nad tím, proč jste skončili v původním zaměstnání a začněte jednat! Nejprve se zaregistrujte na úřadu práce. Pravděpodobně vám práci nesežene, ale zajistí zdravotní pojištění a popřípadě i podporu v nezaměstnanosti.

Zkombinujte všechny možné i nemožné způsoby, jak práci najít. Hledejte na internetu, v novinách, zkuste personální agentury nebo se zeptejte přátel! Aktivně se podílejte na hledání práce, sedět na gauči a čekat, že vám někdo přinese z ničeho nic pracovní smlouvu, je nesmysl!

Životopis je vaší vizitkou!

Sepište si svůj životopis. Pište ho v 1. osobě. Musí obsahovat veškeré důležité informace z vašeho profesního života.  Nebojte se do něj napsat vaše úspěchy a kladné stránky.

Životopis by neměl být příliš stručný, ale ani moc dlouhý. Dejte si záležet a vše důkladně zformulujte a dávejte pozor, aby se vám v textu nevyskytla nějaká hrubá chyba.

Hlavně pravdivě!

Pokud do životopisu napíšete, že skvěle ovládáte 4 světové jazyky, opravdu to tak musí být. Jestli totiž skvěle umíte anglicky a německy, ale rusky a francouzsky se teprve učíte, mohli byste tvrdě narazit.

Taktéž to platí u práce na počítači. Není nic jednoduššího, než si vás vyzkoušet přímo u pohovoru. Až nad jednoduchým zadáním pro začátečníky budete kroutit hlavou, zaděláte si na velký trapas. Ve své autobiografii proto nikdy nelžete a to ani trochu.

Práce vašich snů!

Vypracujte si seznam firem, pro které byste chtěli pracovat a zaměřte se na ně. Na internetu zjistíte větší množství informací nejen o firmě, ale i o možném pracovním místě. Některé podniky ale nezveřejňují nové pracovní pozice, ale vybírají si třeba podle životopisů na personálním oddělení. Tak neváhejte a nabídněte jim svůj životopis.

Zeptejte se známých!

Obvolejte známé, přátelé, bývalé spolužáky a  širší rodinu. Někdo může o nějakém vhodném místě pro vás vědět. A třeba vás doporučit šéfovi.

Pohovor? Dejte se do gala!

Pokud to vyjde a jste pozváni na pohovor, nejásejte předčasně. Společně s vámi může přijít na rozhovor s personalistou dalších 30 lidí, ale neházejte flintu do žita.

Na pohovor přijďte především včas, formálně oblečeni a s úsměvem na tváři. I ten se počítá.

A nezapomeňte přidat pevný stisk ruky. Mluvte klidně, srozumitelně  a nevystupujte arogantně.

Vzít to, co se namane?

Je lepší, když žena s titulem bakaláře pracuje u kasy v hypermarketu? Nebo má dotyčná čekat, až se najde místo v oboru? I když bude čekat třeba další půl roku? Rok? Záleží na vás, jak se rozmyslíte, každopádně pracovat na nějakou dobu mimo obor není žádná ostuda. A co vy víte, třeba vám nová práce rozšíří obzory a bude vás bavit!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zapojit děti do domácích prací?

Jak zapojit děti do domácích prací?

Nejedna matka si často povzdechne, že nedělá nic jiného, než vaří, uklízí, pere a žehlí. Má kolem sebe děti a manžela, ale na chod domácnosti je úplně sama. Není na čase to změnit a zapojit do domácích prací i děti? Ale jak?

Jak najít přátele?

Jak najít přátele?

Máte kolem sebe spoustu lidí, ale žádný z nich není opravdový přítel? Přátelství hraje v životě člověka veliký význam. Přátelé nás mohou podržet, můžeme se s nimi zasmát, nebo se jim vyplakat na rameni. Jak ale najít opravdu skutečné přátelé?


Jak si najít informace o bydlení a zahradě

Jak si najít informace o bydlení a zahradě

Pohodové bydlení a krásně upravená zahrada jsou bezesporu velkým lákadlem pro všechny. Mnohým z nás se ale o všem pouze zdá, jelikož nemáte jednak dostatek finančních prostředků na vlastní bydlení a jednak také dostatečné množství invence k tomu, abychom si vše udělali podle svých představ.

Jak najít registr dlužníků k nahlédnutí zdarma?

Jak najít registr dlužníků k nahlédnutí zdarma?

Potřebujete vědět, zda nejste evidováni jako dlužníci, případně totéž chcete znát o někom jiném? Pak za informace nemusíte platit, na internetu se dají najít i různé volně dostupné registry dlužníků.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!