verze pro tisk

Jak začít s korálkováním?

10. červen 2014

Líbí se vám šperky z drobných korálků? Jestli jste alespoň trošičku zruční, můžete si takový šperk zkusit vyrobit sami. Pro začátek budete potřebovat především trpělivost a pevné nervy. A pokud přijdete korálkování na chuť, pak budete časem schopni si vyrobit i složitější šperky. A jak s korálkováním začít?

Reklama

Co je korálkování?

Korálkování je metoda pro tvorbu šperků, kabelek a dalších typů výrobků. Existuje veliké množství technik, kterými můžete korálky k sobě spojovat. Každá z nich nabízí spoustu dalších variací, takže můžete vyrobit v podstatě cokoliv - náušnice, náramky, náhrdelníky, prstýnky, brože, sponky do vlasů, ale i různé podložky, kabelky nebo třeba zvířátka z korálků.

V současné době můžete vybírat z velkého množství tvarů, barev a velikostí korálků a dalšího potřebného materiálu. Pak stačí jen znát základní postupy, mít dostatek nápadů, pevné nervy a chuť tvořit.

Nejjednodušší výrobky budete mít hotové za pár minut, ale složitější výrobky mohou trvat i týdny.

Kde se naučit korálkování?

Máte několik možností jak s korálkováním začít.

Nejjednodušší je vyhledat si ve svém okolí nějaký kurz korálkování a přihlásit se. Na těchto kurzech většinou vyrobíte pod dohledem lektorky nějaký šperk. K dispozici máte všechen potřebný materiál i nářadí, takže si můžete korálkování nejprve vyzkoušet a poté se rozhodnout jestli budete investovat peníze do vlastního vybavení. Pokud vám při práci nebude něco jasné, lektorka vám poradí co a jak.

Další možností je koupit si knížku o korálkování a pracovat podle ní. Knížky popisují potřebný materiál a pracovní postupy, které jsou doplněny podrobným popisem a obrázky.

Velké množství návodů a pracovních postupů najdete na internetu. Můžete si pustit i videa s instrukcemi.

Začínejte s jednoduššími technikami a když si je osvojíte, můžete se pustit do složitějších. Stačí mít jen dobré nápady a trpělivost. Jakmile si práci s korálky osvojíte, začnete tvořit podle své fantazie a budete si upravovat různé návody podle svého.

Co k tomu potřebuji?

Na kurzech korálkování budete mít materiál k dispozici, ale pokud chcete začít sami doma, je třeba si koupit alespoň základní vybavení. Budete potřebovat korálky a ostatní komponenty, návlekový materiál a pomůcky pro výrobu.

Korálky

V obchodech i na internetu se nabízí veliké množství korálků, takže si stačí jen vybrat. Korálky jsou z různých materiálů, mají různé barvy a tvary, takže záleží jen na vašem vkusu.

Další komponenty

Aby vše drželo pohromadě a korálky se nesypaly, budete potřebovat další komponenty - spojovací kroužky, zapínání, kaloty, rokajl, afroháčky pro výrobu náušnic. Až více proniknete do tajů korálkování, zjistíte že potřebujete další a další komponenty. Vše záleží na tom, co chcete z korálků vyrábět.

Návlekový materiál

Pro začátek vám bude stačit vlasec nebo nylonové lanko. Časem můžete přikoupit různé drátky, ocelová lanka, paměťové drátky, pryžové šňůry, stuhy a další.

Nářadí

Ke korálkování budete potřebovat ketlovací kleště (kleště s kulatými hroty), ploché a štípací kleště. Budete-li chtít vyrábět technikou tkaní, budete potřebovat tkalcovský stav pro korálkování.

Až budete mít všechen materiál, chuť a čas, můžete se směle pustit do práce.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Strollering - co to je a jak začít?

Strollering - co to je a jak začít?

Máte malé miminko, které vyžaduje spoustu vaší pozornosti, ale zároveň byste ráda začala s nějakým sportem, abyste se vrátila do kondice jako před těhotenstvím? Pak máte možnost sehnat si hlídání a začít chodit cvičit třeba do fitka nebo vyzkoušejte strollering. A o co se jedná?

Jak a proč začít s poledance?

Jak a proč začít s poledance?

Přemýšlíte o tom, že zkusíte nějaký nový druh pohybu a narazili jste na kurzy poledance? Nemůžete se rozhodnout, jestli to bude to pravé právě pro vás? Co od kurzů očekávat a proč vlastně začít?


Jak začít s příkrmy?

Jak začít s příkrmy?

Prvních několik měsíců života je pro vaše miminko jediným zdrojem potravy mléko. Ale jednou přijde doba, kdy už mu nebude stačit a pak přichází na řadu příkrmy. Kdy a jak s nimi začít?

Jak začít s běháním?

Jak začít s běháním?

Běh je pro člověka hned po chůzi nejpřirozenějším pohybem. Je to skvělý prostředek pro udržování fyzické kondice i pro hubnutí. Navíc jde o docela levný sport, který můžete vykonávat kdekoliv a kdykoliv. Stačí jen začít. A jak na to?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!