verze pro tisk

Strollering - co to je a jak začít?

6. červen 2014

Máte malé miminko, které vyžaduje spoustu vaší pozornosti, ale zároveň byste ráda začala s nějakým sportem, abyste se vrátila do kondice jako před těhotenstvím? Pak máte možnost sehnat si hlídání a začít chodit cvičit třeba do fitka nebo vyzkoušejte strollering. A o co se jedná?

Reklama

Co je strollering

Strollering by se volně dalo přeložit jako kočárkování. Jde o speciální fitness program vytvořený pro maminky, které chtějí začít dělat něco pro sebe a zároveň nechtějí ošidit péči o miminko. Je to cvičení, které probíhá kdekoliv venku v přírodě, například v parku, kdy pod vedením vyškolené lektorky sportujete i s kočárky. Jde převážně o sportovní chůzi doplněnou o cvičení na podložkách, u laviček, u stromů nebo o cvičení s dětmi v náručí. Nabízí se i strollering na kolečkových bruslích, taneční strollering nebo strollering s angličtinou. Největší výhodou je, že lekce probíhají na čerstvém vzduchu i s vašimi dětmi a tudíž nemusíte zajišťovat žádné hlídání.

Lekce obvykle trvají hodinu, základem je sportovní chůze s kočárky, proložená zastávkami na protažení a posilování svalů. Jde o kardio cvičení zaměřené na spalování tuků a zpevnění problematických partií těla. Nejmenší děti většinou cvičení prospí jako každou jinou procházku, ty větší se dívají na maminky jak cvičí a mohou se i zapojit.

Proč s ním začít?

Fyzická aktivita je zdraví prospěšná, navíc působí kladně i na psychiku, což je důležité zejména v mateřství. Díky strolleringu se zlepší vaše fyzická kondice, zpevníte své tělo a pomůže vám i při schazování přebytečných kilogramů. Při hodinách se dbá na správnou techniku sportovní chůze, držení těla a správné dýchání. Při cvičení se využívají prvky Pilates a jógy. Tím, že dítě zapojíte do cvičení, se oživujete váš vzájemný vztah a vytváří se kladný vztah dítěte ke sportu. Díky strolleringu můžete navázat nová přátelství a po lekci si s ostatními maminkami třeba popovídat.

Jak a kdy s ním začít?

Začít se strolleringem můžete kdykoliv po skončení šestinedělí. Pokud jste rodila císařským řezem, je vhodné začít o něco později a nejprve se poradit s lékařem.

Lekce strolleringu se pořádají po celé republice v každém větším městě, proto si na internetu najděte nejbližší místo konání lekce a přihlaste se. Cena lekce se pohybuje kolem 50 Kč. Pokud je opravdu špatné počasí, bývá lekce zrušena.

Ke cvičení nepotřebujete žádný speciální kočárek, můžete vyrazit i bez něho třeba s dítětem na odrážedle, tak aby stačilo tempu. Na lekci potřebujete hlavně pohodlné boty a oblečení, dostatek vody na pití, případně podložku nebo karimatku. Pro své dítě vezměte věci jako na každou jinou procházku, přibalit můžete i nějakou hračku pro zabavení.

Pak už vám stačí jen dobrá nálada a odhodlání vyzkoušet něco nového.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak a proč začít s poledance?

Jak a proč začít s poledance?

Přemýšlíte o tom, že zkusíte nějaký nový druh pohybu a narazili jste na kurzy poledance? Nemůžete se rozhodnout, jestli to bude to pravé právě pro vás? Co od kurzů očekávat a proč vlastně začít?

Jak začít s korálkováním?

Jak začít s korálkováním?

Líbí se vám šperky z drobných korálků? Jestli jste alespoň trošičku zruční, můžete si takový šperk zkusit vyrobit sami. Pro začátek budete potřebovat především trpělivost a pevné nervy. A pokud přijdete korálkování na chuť, pak budete časem schopni si vyrobit i složitější šperky. A jak s korálkování…


Jak začít s příkrmy?

Jak začít s příkrmy?

Prvních několik měsíců života je pro vaše miminko jediným zdrojem potravy mléko. Ale jednou přijde doba, kdy už mu nebude stačit a pak přichází na řadu příkrmy. Kdy a jak s nimi začít?

Jak začít s běháním?

Jak začít s běháním?

Běh je pro člověka hned po chůzi nejpřirozenějším pohybem. Je to skvělý prostředek pro udržování fyzické kondice i pro hubnutí. Navíc jde o docela levný sport, který můžete vykonávat kdekoliv a kdykoliv. Stačí jen začít. A jak na to?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!