verze pro tisk

5 cviků pro pevné břicho

15. březen 2014

Ploché a vyrýsované bříško je snem spousty žen, ale i mužů. Ukážu vám několik cviků, díky kterým nemusí zůstat jen u snu, ale budete se moci pyšnit pevným bříškem. Následující cviky vám pomohou posílit spodní a horní část bříška, i šikmé břišní svaly. Nebudete potřebovat žádné pomůcky, jen svoje tělo a odhodlání. Můžete cvičit na zemi nebo použít podložku.

Reklama

Zkracovačky

Lehněte si na záda, ruce dejte v týl, nohy pokrčte a opřete se celými chodidly o podložku. S výdechem zvedejte horní část trupu dokud se lopatky neodlepí od podložky a s nádechem se vracejte zpět. Nepokládejte bradu na prsa, očima stále sledujte strop. Cvik provádějte pomalu a tahem, zapojujete horní část břicha. Rukama se za hlavou jen lehce dotýkejte, abyste se nevytahovali nahoru za pomoci rukou, ale zapojovali co nejvíce břicho. Opakujte 15x.

Jízda na kole

Lehněte si na záda, ruce dejte v týl. Zdvihněte horní část těla a odlepte od podložky lopatky, nadzvedněte natažené nohy. Nyní se nacházíte ve výchozí pozici. S výdechem pokrčte pravou nohu v koleni a natočte trup tak, že loket levé ruky přiblížíte k pravému koleni. S nádechem se vraťte zpět a souvisle proveďte cvik na druhou stranu. Dívejte se stále na strop, hlavu nepokládejte na prsa. Cvik opakujte celkem 20x.

Nůžky

Lehněte si na záda, ruce položte podél těla dlaněmi dolů. Natažené nohy nadzvedněte kousek nad podložku a stříhejte nohama jako nůžkama ve vodorovném směru. Nezapoměňte pravidelně dýchat. Cvik opakujte 20x.

Zvedání pánve

Lehněte si na záda, ruce podél těla s dlaněmi dolů. Mírně pokrčené nohy zvedněte kolmo k tělu. S výdechem zvedejte nohy vzhůru až odlepíte pánev od podložky. S nádechem se vraťte do původní polohy. Zvedejte pánev tahem, nikoliv švihem. Zapojujete především spodní část břicha.Cvik opakujte 15x.

Kroužky nohama

Lehněte si na záda, ruce rozpažte a položte na zem dlaněmi dolů. Natažené nohy odlepte od podložky a začněte špičkami nohou opisovat ve vzduchu veliké kroužky, nejprve 10 kroužků jednu stranu, poté 10 na druhou stranu. Neprohýbejte se v zádech a nechte je přilepená k zemi. Pokud vám tento cvik připadá příliš těžký, můžete mírně pokrčit nohy v kolenou.

 

Doporučuji cvičit alespoň 4x týdně, vždy 3-4 opakování pro jednotlivé cviky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak často cvičit břicho?

Jak často cvičit břicho?

Jestli chcete mít vypracované a ploché břicho, nepůjde to bez pravidelného cvičení. Ale i posilování břicha má svá pravidla, která není dobré porušovat. Mezi lidmi také panují mylné představy o tom, jak často břicho cvičit. A jak je to tedy správně?

6 top cviků, jak zpevnit zadek

6 top cviků, jak zpevnit zadek

Snažíte se cvičit, ale stále nejste spokojeni se svým zadečkem? Tak se pojďte podívat na 6 nejlepších cviků, díky kterým zpevníte a vytvarujete svůj zadek k dokonalosti.


Jak na bolest krční páteře – 5 efektivních cviků

Jak na bolest krční páteře – 5 efektivních cviků

Pracujete často u počítače a bolí vás z toho krční páteř? Pak byste si měli i při práci najít chvilku a ztuhlé svaly protáhnout a procvičit. Nezabere vám to víc jak 5 minut, ale pomůže vám to ulevit od bolesti. A jaké cviky vám pomohou?

6 možností, jak posilovat doma

6 možností, jak posilovat doma

Blíží se začátek nového roku a spousta lidí si při té příležitosti dává různá předsevzetí - že přestanou kouřit, budou držet dietu nebo začnou cvičit. Ale předsevzetí si můžete dávat po celý rok a možná i vy jste se rozhodli, že začnete posilovat a nyní hledáte výmluvu, proč se do posilovny nedostan…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!