verze pro tisk

6 možností, jak posilovat doma

16. prosinec 2014

Blíží se začátek nového roku a spousta lidí si při té příležitosti dává různá předsevzetí - že přestanou kouřit, budou držet dietu nebo začnou cvičit. Ale předsevzetí si můžete dávat po celý rok a možná i vy jste se rozhodli, že začnete posilovat a nyní hledáte výmluvu, proč se do posilovny nedostanete. Ale posilovat můžete i doma. Pojďte se podívat na 6 možností jak na to.

Reklama

Posilování s váhou vlastního těla

Abyste mohli posilovat, nepotřebujete k tomu žádné vybavení, úplně si vystačíte s vlastním tělem. Můžete dělat kliky, dřepy, zkracovačky a další. Stačí si vytvořit cvičební plán podle vašich potřeb a toho se držet. Jedná se o velmi účinný způsob cvičení, který nabízí spoustu možností. Podívejte se například jaké cviky se hodí k posílení břišních svalů.

Posilování s činkami

Činky patří k základnímu vybavení k domácímu posilování. Můžete s nimi posilovat bicepsy, tricepsy, ramena, atd. Pořiďte si jednoruční činky o různých hmotnostech, činku obouruční. Činky můžete nahradit také pružinovým posilovačem nebo pružnou gumou na posilování.

Cvičení na hrazdě

Pro posílení rukou se hodí také hrazda, která se vzepře mezi dveře. Na ní se pak můžete různými způsoby přitahovat. Podle stylu úchopu posilujete jiné části paže.

Cvičení s TRX

Jestli jste někdy vyzkoušeli lekci cvičení s TRX a líbilo se vám to, pořiďte si tento systém domů. Výhodou je, že pro cvičení nepotřebujete spoustu místa a zátěž cvičení si upravujete podle svých schopností jen náklonem těla. Více o TRX si můžete přečíst zde.

Posilovací stroje

Myslíte-li to s posilováním vážně, pořiďte si domů vlastní posilovací stroj a zařiďte si svou domácí posilovnu. V obchodech se sportovními potřebami je velká nabídka posilovacích strojů a cvičících lavic, takže si stačí vybrat.

Powerball

K posilování rukou se hodí také powerball, se kterým můžete posilovat zábavnou formou.

Doplňky pro cvičení

Pro cvičení s činkami si pořiďte fitness rukavice, aby se vám netvořily mozoly. Hodit se může i sporttester. Ke cvičení využijete i gymnastický míč nebo overball.

Dávejte pozor na techniku cviků

Aby bylo cvičení účinné a riziko zranění co nejmenší, je třeba dbát na správnou techniku provedení cviku. Pokud si nejste s nějakým cvikem jistí, navštivte nejprve posilovnu a využijte služeb profesionálního trenéra, který vám poradí jak správně cvičit a pomůže vám i sestavit cvičební plán. Když si budete se cviky jisti, můžete se pustit do cvičení doma.

Ať už cvičíte doma nebo v posilovně, nikdy se nezapomeňte před cvičením správně rozcvičit a pozornost věnujte i závěrečnému protažení.

Tak nehledejte výmluvy a s chutí se pusťte do posilování doma.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Kam po maturitě – 5 možností, co dělat!

Kam po maturitě – 5 možností, co dělat!

Poslední rok na střední škole je velice náročný. Od studenta se očekává, že skvěle zvládne maturitu a vydá se na vysokou školu. Někdo takové ambice opravdu má a jiný chce svoji životní cestu nasměrovat úplně někam jinam. Jaké jsou možnosti? Co můžete dělat po zvládnutí maturitní zkoušky?

Jak často doma cvičit?

Jak často doma cvičit?

Patříte mezi lidi, kteří neradi cvičí mezi cizími lidmi a v posilovně nebo na hodině zumby se necítíte zrovna ve své kůži? Pak můžete v klidu a soukromí cvičit také doma. Možností domácího cvičení je spousta, stačí si jen vytvořit plán. A proto se možná ptáte, jak často doma cvičit?


Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Každoročně mnoho z nás řeší, jak zhubnout do plavek. V zimě pár kilo navíc skryjeme pod oblečením, ale na jaře a v létě to moc nejde. A už vůbec ne, pokud se chystáte k vodě a chtě nechtě musíte do plavek. Pokud chcete hubnout, nemusíte kvůli tomu nutně chodit do fitka, ale můžete se pustit do cviče…

Jak vyrobit doma bublifuk?

Jak vyrobit doma bublifuk?

Barevné bubliny vznášející se do nebes, dokáží děti velice rozveselit a taky často rozhýbat. Obzvlášť velmi malé děti se snaží všechny bubliny pochytat a celá rodina u toho zažívá spoustu legrace. V zápalu hry se ale občas stane to, že obsah bublifuku malí uličníci vylijí. A co teď? I když se nejedn…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!