verze pro tisk

Jak často doma cvičit?

6. říjen 2014

Patříte mezi lidi, kteří neradi cvičí mezi cizími lidmi a v posilovně nebo na hodině zumby se necítíte zrovna ve své kůži? Pak můžete v klidu a soukromí cvičit také doma. Možností domácího cvičení je spousta, stačí si jen vytvořit plán. A proto se možná ptáte, jak často doma cvičit?

Reklama

Podle čeho doma cvičit?

Možností jak doma cvičit je spousta. Můžete si vytvořit svůj vlastní cvičební plán pro cvičení s váhou vlastního těla a činkami, jezdit na rotopedu, podle instruktážního videa cvičit jógu, pilates, zumbu nebo zvolit jakýkoliv fitness program na DVD.

Výhody a nevýhody cvičení doma

Největší výhodou cvičení doma je úspora času a peněz. Nemusíte dojíždět nikam do tělocvičny a platit vstupné. Na cvičení máte své soukromí a sami si zvolíte čas, kdy budete cvičit. Vyžaduje to ale dostatek pevné vůle a odhodlání, abyste se ke cvičení donutili i když se vám nechce a neskončili jste, tak rychle jako jste začali.

Jak často doma cvičit?

A jak často tedy doma cvičit? To záleží na tom, proč vlastně cvičíte. Někdo cvičí pro radost z pohybu a někdo jen proto, aby shodil nějaké to kilo navíc. Správná intenzita cvičení je důležitá, abyste nepřetěžovali své klouby a svaly.

Když cvičíte, abyste zhubnuli

Pokud chcete cvičením zhubnout, je důležité zvolit správný druh pohybu a hlavně se mu věnovat pravidelně. Pro hubnutí je třeba cvičit 30-60 minut alespoň třikrát až čtyřikrát týdně. Většinou se doporučuje nějaký druh aerobního pohybu, jako je například jízda na rotopedu.

Když cvičíte pro radost

Pokud jste na pohybu závislí a cvičíte především pro radost, může se stát, že časem zjistíte, že cvičíte každý den. Je ale potřeba dopřát svému tělu také čas na regeneraci, proto si dávejte 1-2 dny v týdnu pauzu. To ale neznamená, že se v den volna nebudete hýbat vůbec, můžete vyrazit na delší procházku nebo se věnovat strečinku.

Ať už cvičíte třeba jen dvakrát týdně nebo každý den, nikdy se nezapomeňte na úvod cvičení zahřát a na závěr se pořádně protáhnout.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak často cvičit břicho?

Jak často cvičit břicho?

Jestli chcete mít vypracované a ploché břicho, nepůjde to bez pravidelného cvičení. Ale i posilování břicha má svá pravidla, která není dobré porušovat. Mezi lidmi také panují mylné představy o tom, jak často břicho cvičit. A jak je to tedy správně?

6 možností, jak posilovat doma

6 možností, jak posilovat doma

Blíží se začátek nového roku a spousta lidí si při té příležitosti dává různá předsevzetí - že přestanou kouřit, budou držet dietu nebo začnou cvičit. Ale předsevzetí si můžete dávat po celý rok a možná i vy jste se rozhodli, že začnete posilovat a nyní hledáte výmluvu, proč se do posilovny nedostan…


Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Každoročně mnoho z nás řeší, jak zhubnout do plavek. V zimě pár kilo navíc skryjeme pod oblečením, ale na jaře a v létě to moc nejde. A už vůbec ne, pokud se chystáte k vodě a chtě nechtě musíte do plavek. Pokud chcete hubnout, nemusíte kvůli tomu nutně chodit do fitka, ale můžete se pustit do cviče…

Jak vyrobit doma bublifuk?

Jak vyrobit doma bublifuk?

Barevné bubliny vznášející se do nebes, dokáží děti velice rozveselit a taky často rozhýbat. Obzvlášť velmi malé děti se snaží všechny bubliny pochytat a celá rodina u toho zažívá spoustu legrace. V zápalu hry se ale občas stane to, že obsah bublifuku malí uličníci vylijí. A co teď? I když se nejedn…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!