verze pro tisk

Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

16. květen 2014

Každoročně mnoho z nás řeší, jak zhubnout do plavek. V zimě pár kilo navíc skryjeme pod oblečením, ale na jaře a v létě to moc nejde. A už vůbec ne, pokud se chystáte k vodě a chtě nechtě musíte do plavek. Pokud chcete hubnout, nemusíte kvůli tomu nutně chodit do fitka, ale můžete se pustit do cvičení i doma. A i doma lze hubnout s rychlými a dlouhodobými výsledky, ale bez úpravy jídelníčku a cvičení se to neobejde!

Reklama

Jaké výhody má cvičení doma?

Největší výhodou cvičení doma je, že šetříte svůj čas. Nemusíte se zdlouhavě přesouvat do fitka a můžete cvičit kdykoliv si najdete volnou chvíli. Chce to ale pevnou vůli, protože přinutit se cvičit doma může být pro někoho problém.

Cvičením doma ušetříte, protože nemusíte platit žádné vstupné.

8 tipů na cvičení na doma

Pokud cvičíte, abyste zhubnuli, je důležitá pravidelnost a dostatečně dlouhá doba cvičení. Pokud se chystáte hubnout pomocí jízdy na rotopedu nebo cvičením například na stepperu, je třeba vydržet cvičit alespoň 45-60 minut, protože jde o aerobní aktivitu, kde spalujete tuky až po 25-30 minutách.

Jde ale o monotónní cvičení a brzy vás přestane bavit, proto doporučuji vybrat si nějaký fitness program na DVD. Ty bývají navíc doplněny o doporučený jídelníček. Z vlastní zkušenosti vím, že takovéto cvičení vás chytne. I když budete někdy nadávat a nechápat jak tohle může někdo v pohodě odcvičit, tak věřte, že když vytrváte a odcvičíte některý z programů až do konce, budete výsledky příjemně překvapeni.

Pro většinu cvičení budete potřebovat činky, které můžete prozačátek nahradit například půllitrovými PET lahvemi, které naplníte vodou.

1.

Jillian Michaels - 30 Day shred

Je program pro tvarování postavy od trenérky Jillian Michaels a je sestaven na 30 dní. Je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé, protože ukazuje dvě verze cviků a vy si vyberete tu pokročilost, kterou zvládnete. Výhodou tohoto cvičení je, že vám zabere jen necelých 30 minut denně a to včetně úvodního zahřátí i závěrečného protažení.

Tento program obsahuje 3 úrovně, kdy postupně zvyšujete náročnost cviků a každou úroveň cvičíte 10 dní. Cvičení je založeno na principu rychlého nastartování těla, kdy posilujete co nejvíce částí těla najednou. Vždy budete 3 minuty posilovat, 2 minuty cvičit kardio a 1 minutu posilovat břicho, to vyvolá v těle zmatek a budete spalovat tuky ještě dlouho po cvičení.

2.

Jillian Michaels - Ripped in 30

Je 30 denní program od Jillian Michaels a je hodně podobný programu 30 Day shred. Narozdíl od 30 Day shred ale obsahuje 4 úrovně, kdy každou cvičíte 6 dní a sedmý den máte pauzu. Každá úroveň má 30 minut a je také založena na principu 3-2-1 (posilování-kardio-břicho).

3.

Jillian Michaels - Body revolution

Tento program je trošičku jiný než předchozí dva. Je to program od Jillian a je určen na 90 dní. Je rozdělen na 3 fáze podle obtížnosti a necvičí se každý den to samé - střídají se dny zaměřené na posilování a dny kardia. Vždy po šesti dnech cvičení je den volna. Cvičí se kolem 30 minut denně.

4.

Jillian Michaels - Killer ABS

Pokud chcete vypracovat hlavně bříško, je pro vás program Killer ABS také od Jillian. Jak je u této trenérky zvykem, cvičení trvá kolem půl hodiny i se zahřátím a protažením. Program má tři úrovně a není nijak striktně dáno kdy přejít z jedné na druhou. Doporučuje se cvičit 5-6x týdně.

5.

Bob Harper - Beginner´s Weight Loss Transformation

Spoustu DVD programů vydal také trenér Bob Harper. Za zmínku stojí DVD Beginner´s Weight Loss Transformation, což je program určený začátečníkům a slibuje snížení váhy a vypracování těla během opravdu účinného tréninku. Cvičení trvá 45 minut a je k němu připojeno bonusové 12ti minutové video zaměřené na posilování bříška.

6.

Zuzka Light

Výhodou cvičení se Zuzkou Light je časová nenáročnost. Její cvičení můžete najít online na internetu a většina nezabere více jak 15-20 minut. Věnuje se tvarování těla a najdete videa zaměřená na jednotlivé partie i celé tělo. Stačí si tedy jen vybrat.

7.

Shaun T - Focus T25

Focus T25 je dvouměsíční fitness program od Shauna T a je koncipován tak, že cvičíte 5 dní v týdnu, šestý den máte volno a sedmý den je zařazeno protahování. Během týdne se zaměříte na nohy, ruce, břicho i kardio. Jedno cvičení trvá 25 minut, takže i zde šetříte svým časem a věřte, že nakonci cvičení z vás poteče pot proudem.

8.

Cvičení s Hankou Kynychovou - hejbejse tv

Protože předchozí programy jsou v angličtině (což pro cvičení vůbec nevadí), je tu pro ty co dávají přednost češtině například cvičení s Hankou Kynychovou. Na jejich stránkách najdete hned několik videí zaměřených na cvičení jednotlivých partií, ale i trénink celého těla.

Teď už je jen na vás, abyste si vybrali cvičení, které vám bude sedět, vytvali a pokud budete poctivě cvičit, budete z výsledků mile překvapeni.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak často doma cvičit?

Jak často doma cvičit?

Patříte mezi lidi, kteří neradi cvičí mezi cizími lidmi a v posilovně nebo na hodině zumby se necítíte zrovna ve své kůži? Pak můžete v klidu a soukromí cvičit také doma. Možností domácího cvičení je spousta, stačí si jen vytvořit plán. A proto se možná ptáte, jak často doma cvičit?

Jak rychle zhubnout do plavek?

Jak rychle zhubnout do plavek?

Chystáte se na dovolenou k moři nebo vás čeká veliká událost a vy se chcete blýsknout s dokonalým tělem? Pokud jste čtrnáct dní dopředu zjistili, že potřebujete zhubnout ještě 10 kilo, není ještě vše ztraceno. I za takto krátkou dobu lze s velkou dávkou sebezapření výrazně shodit. Není to sice zrovn…


6 možností, jak posilovat doma

6 možností, jak posilovat doma

Blíží se začátek nového roku a spousta lidí si při té příležitosti dává různá předsevzetí - že přestanou kouřit, budou držet dietu nebo začnou cvičit. Ale předsevzetí si můžete dávat po celý rok a možná i vy jste se rozhodli, že začnete posilovat a nyní hledáte výmluvu, proč se do posilovny nedostan…

Jak vyrobit doma bublifuk?

Jak vyrobit doma bublifuk?

Barevné bubliny vznášející se do nebes, dokáží děti velice rozveselit a taky často rozhýbat. Obzvlášť velmi malé děti se snaží všechny bubliny pochytat a celá rodina u toho zažívá spoustu legrace. V zápalu hry se ale občas stane to, že obsah bublifuku malí uličníci vylijí. A co teď? I když se nejedn…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!