verze pro tisk

Jak vyrobit doma bublifuk?

24. květen 2014

Barevné bubliny vznášející se do nebes, dokáží děti velice rozveselit a taky často rozhýbat. Obzvlášť velmi malé děti se snaží všechny bubliny pochytat a celá rodina u toho zažívá spoustu legrace. V zápalu hry se ale občas stane to, že obsah bublifuku malí uličníci vylijí. A co teď? I když se nejedná zrovna o drahou zábavu, nelze přece  kupovat každý den nový bublifuk. Co se vrhnout na výrobu toho pravého domácího bublifuku?

Reklama

Co budete potřebovat?

Určitě vhodnou nádobu. Tou může být buď plastový váleček od kupovaného bublifuku, nebo jiná uzavíratelná nádoba. Záleží jen na vás, jak bude veliká. Chystáte se dělat obrovské  bubliny? Musíte mít velký fukar a tím pádem i větší nádobu.

Fukar lze použít kupovaný a nebo si můžete ze silného drátku vytvořit ten svůj. Zamotejte drátek do požadované velikosti a obvod omotejte obvazem. Ten pak lépe drží vodu a bubliny se snáze povedou.

Můžete ale použít i zbytky izolačních trubek nebo obyčejné brčko.

Hlavní složky bublifuku

K výrobě potřebujete vodu, nepoužívejte ale tu z kohoutku, vhodnější je voda destilovaná. Kohoutkovou můžete použít v tom případě, že máte vodu měkkou, tvrdá voda zapříčiní to, že budou bubliny praskat.

Další složkou směsi je saponát. Nejlepší je klasický obyčejný Jar. Bublinovou směs lze ale vytvořit i díky tekutému mýdlu, pěně do koupele nebo třeba tekutému pracímu prášku.

Poslední důležitou složkou je glycerin. V lékárně ho seženete jako Glycerol 85%.

Důležitý je správný poměr!

Určitě to znáte. Vaše dítě se od hlavy, až k patě zlije právě koupeným bublifukem. Celou cestu z obchodu hystericky pláče a dožaduje se nového. Hodiny za chvíli odbijí poledne, nemáte uvařeno, a tak rychle do nádobky od nového bublifuku nalijete studenou vodu, zakápnete jarem a doufáte, že své dítě plně uspokojíte. Opak je ale pravdou. Bubliny praskají a syn či dcera opravdu nevypadají na to nejšťastnější batole. Co se stalo? Na vině je špatný poměr.

Jak tedy správně namíchat?

Pomocí odměrky je třeba přesně odměřit:

  • 10 dílů destilované vody
  • 3 díly Jaru
  • 1 díl glycerinu

 

Směs smíchejte a zahřejte na 80 stupňů, tak docílíte toho, že se jednotlivé složky dobře promíchají. Směs nalijte do nádoby s víkem a nechte vychladnout. Používat lze až po 24 hodinách. Pokud si s připraveným množstvím směsi děti neporadí, v pohodě lze skladovat v ledničce přiklopené víkem.

Co když není jar?

Není to žádná tragédie. Místo jaru lze použít třeba dětský šampon.

Budete potřebovat:

  • 1, 5 litru destilované vody
  • 150 ml dětského šamponu ( nebo tekutého mýdla, pěny do koupele, tekutého pracího prášku.
  • 200 ml glycerinu

Promíchejte a jestli se vám směs zdá málo pěnivá, přidejte šampon nebo glycerin.

A na závěr jeden skvělý zlepšovák! Překvapte své děti duhovými bublinami a přimíchejte jim do směsi lžičku potravinářského barviva! Svět bude zase o něco veselejší, nemyslíte?

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak často doma cvičit?

Jak často doma cvičit?

Patříte mezi lidi, kteří neradi cvičí mezi cizími lidmi a v posilovně nebo na hodině zumby se necítíte zrovna ve své kůži? Pak můžete v klidu a soukromí cvičit také doma. Možností domácího cvičení je spousta, stačí si jen vytvořit plán. A proto se možná ptáte, jak často doma cvičit?

6 možností, jak posilovat doma

6 možností, jak posilovat doma

Blíží se začátek nového roku a spousta lidí si při té příležitosti dává různá předsevzetí - že přestanou kouřit, budou držet dietu nebo začnou cvičit. Ale předsevzetí si můžete dávat po celý rok a možná i vy jste se rozhodli, že začnete posilovat a nyní hledáte výmluvu, proč se do posilovny nedostan…


Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Hubneme do plavek - 8 tipů na cvičení doma

Každoročně mnoho z nás řeší, jak zhubnout do plavek. V zimě pár kilo navíc skryjeme pod oblečením, ale na jaře a v létě to moc nejde. A už vůbec ne, pokud se chystáte k vodě a chtě nechtě musíte do plavek. Pokud chcete hubnout, nemusíte kvůli tomu nutně chodit do fitka, ale můžete se pustit do cviče…

Jak vyrobit kostým čarodějnice

Jak vyrobit kostým čarodějnice

Pomalu, ale jistě, se blíží 30. dubna a s ním čarodějnice. A k tomu neodmyslitelně patří lampionové průvody a pálení ohňů. Hlavně pro děti jsou tu pak různé soutěže a průvody v maskách čarodějnic a vy možná přemýšlíte, jaký kostým pořídit, aby vaše dítko bylo originální. Nejlepší je vyrobit si kostý…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!