verze pro tisk

Jak na výběr sjezdových lyží? I levné lyže se vyplatí, pokud mají správné parametry

22. říjen 2015

Je nejvyšší čas, abyste se začali poohlížet po nákupu nových či použitých sjezdových lyží, zimní sezona už totiž pomalu klepe na dveře. Obchody nyní nabízejí nejširší nabídku produktů, neboť očekávají velký zájem ze strany zákazníků. Před tím, než si ale půjdete vybrat konkrétní značku lyží, přečtěte si, jak je vlastně vybrat.

Výběr podle stylu jízdy

Každý z vás má jiný styl jízdy, je jinak zkušený. I podle těchto kritérií je nutné se při výběru orientovat. Ať už si pořídíte levné lyže z bazaru či zcela nové ze značkového obchodu, zamyslete se nad tím, jaký styl jízdy upřednostňujete.

Na českých horách, kde nejsou tak prudké svahy, se nejvíce hodí klasické carvingové lyže. Jde o kratší typ lyží, které mají menší rádius. Jsou ideální i pro méně zkušené lyžaře, velmi snadno se s nimi dají dělat oblouky.

Pro rekreační styl jízdy jsou vhodné běžné slalomky s větším vykrojením. Jezdí se na nich velmi pohodlně bez větší námahy. Pokud naopak upřednostňujete adrenalinový a rychlý styl jízdy na prudkých svazích, je lepší zvolit takzvané obřačky, které jsou delší.

Délka lyží

S výběrem typu lyží úzce souvisí i jejich délka. Zatímco u slalomek je ideální, pokud jsou zhruba o 10 centimetrů kratší nežli je výška vaší postavy, v případě obřaček je lepší zvolit delší variantu, a to až o 5 centimetrů více, než kolik měříte.

Značka lyží

Na značce záleží, to vám řekne každý odborník. Mezi špičku se dlouhodobě řadí například lyže Head, Atomic či Salomon. Tyto značky pořídíte výhodně v eshopu p-sport.cz, který nabízí třeba i použité lyže Head. Vyjdou vás levně a přitom určitě dobře poslouží několik následujících sezon.

Eshop nabízí krom lyží také zimní boty a další doplňky, které se vám budou hodit během zimní dovolené na horách.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?

5 tipů, jak levně nakoupit letenky

5 tipů, jak levně nakoupit letenky

Létat letadlem může v podstatě každý. Na internetu často vidíte reklamu na levné lety, takže ani cena letenek nemusí být problém. Protože někdy letenky z reklamy ale nejsou tak levné, jak se může na první pohled zdát, je třeba vědět, jak a kde levné letenky koupit a pak můžete vyrazit. Pojďte se pod…


Jak zakoupit kvalitní a levné auto díly

Jak zakoupit kvalitní a levné auto díly

Při opravě vašeho automobilu objednává náhradní díly automechanik, popřípadě majitel dílny. Typické jsou hlavně zcela běžné součásti vozů, které se rychle opotřebí, jako brzdové destičky, vzduchové či palivové filtry a další komponenty. Mnohdy se může stát, že se do vašeho auta dostanou nekvalitní n…

Pořiďte si nádrž na dešťovou vodu Vyplatí se to

Pořiďte si nádrž na dešťovou vodu Vyplatí se to

Udělejte si zásoby z přírodních zdrojů a ušetřete díky nádrži na dešťovou vodu. Ta je totiž využitelná zejména v domácnosti k úklidu, splachování či na praní menšího množství prádla. Je proto naprosto zbytečné plýtvat vodu pitnou. Kromě ekologických výhod však přináší i značnou úlevu pro vaši peněže…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!