verze pro tisk

Pořiďte si nádrž na dešťovou vodu Vyplatí se to

26. listopad 2019

Udělejte si zásoby z přírodních zdrojů a ušetřete díky nádrži na dešťovou vodu. Ta je totiž využitelná zejména v domácnosti k úklidu, splachování či na praní menšího množství prádla. Je proto naprosto zbytečné plýtvat vodu pitnou. Kromě ekologických výhod však přináší i značnou úlevu pro vaši peněženku. Navíc si můžete vybrat z mnoha druhů plastových nádrží na vodu tak, aby se nejlépe přizpůsobila typu vašeho pozemku.

Reklama

 

Podzemní nádrže na dešťovou vodu

Hlavní a výhodou podzemních nádrží na dešťovou vodu proti nadzemním nádržím je v tom, že skladovaná dešťová voda vydrží mnohem déle a bude mnohem lépe chráněná před slunečním svitem. Pokud si podzemní nádrž na vodu chcete pořídit, měli byste se zejména zaměřit na samonosné nádrže. Dalším důvodem k pořízení podzemní plastové nádrže je estetičnost. Zmiňovaná podzemní nádrž není nápadná a nenarušuje celkový vzhled pozemku. Podzemní samonosnou nádrž na vodu byste měli zvolit i v případě, že se ve vaší půdě nenachází příliš jílu a spodních vod. Do náročnějších podmínek je následně vhodné umístění podzemní nádrže k obetonování, která se s nepřízní okolí vyrovná mnohem lépe a ušetří i vaši peněženku. Vhodné jsou například variabilní nádrže VarioTank, u kterých stačí mělký výkop.

 

Nadzemní plastové nádrže na vodu

Umístění nadzemní plastové nádrže na vodu je levnější variantou k pořízení nádrže podzemní. Většina z nás také uvítá její snadné umístění na pozemek bez nutnosti výkopu. V případě, že budete chtít rozšířit kapacitu shromažďované vody, oceníte její možnost napojení na další nadzemní nádrže a tím i velice snadné zvětšení objemu. S nadzemní nádrží však vodu neochráníte před slunečním zářením, které může ve vodě snadno způsobit rozvoj bakterií. Pokud o koupi nadzemní plastové nádrže na vodu uvažujete, doporučujeme nádrže Kvatro v nadčasovém provedení.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak si zajistit stálý příjem pramenité vody? Stačí si pořídit automat na vodu

Jak si zajistit stálý příjem pramenité vody? Stačí si pořídit automat na vodu

Mnozí z vás jsou jistě zvyklí pít čistou vodu rovnou z kohoutku. To se dá pohodlně dělat doma v soukromí. Hůře to jde ale v okamžiku, kdy jste třeba v kanceláři, kde přeci jen mezi kolegy musíte dodržovat určité zásady chování. Voda z kohoutku navíc nemusí být vždy tak kvalitní. Co tedy dělat, abyst…

Proč se vyplatí vyzkoušet startovací sadu na gelové nehty?

Proč se vyplatí vyzkoušet startovací sadu na gelové nehty?

Držíte se při modeláži nehtů tradičních postupů, kdy využíváte výhradně klasické laky? Proč nezkusit něco trochu jiného, inovativního? Velmi atraktivně vypadají například gelové nehty. Ve chvíli, kdy s nimi nemáte žádné zkušenosti, je dobré si pořídit startovací sadu.


Jak na výběr sjezdových lyží? I levné lyže se vyplatí, pokud mají správné parametry

Jak na výběr sjezdových lyží? I levné lyže se vyplatí, pokud mají správné parametry

Je nejvyšší čas, abyste se začali poohlížet po nákupu nových či použitých sjezdových lyží, zimní sezona už totiž pomalu klepe na dveře. Obchody nyní nabízejí nejširší nabídku produktů, neboť očekávají velký zájem ze strany zákazníků. Před tím, než si ale půjdete vybrat konkrétní značku lyží, přečtět…

Jak na rekonstrukci střechy? Vyplatí se pozvat si profesionály, kteří dělají střechy na klíč

Jak na rekonstrukci střechy? Vyplatí se pozvat si profesionály, kteří dělají střechy na klíč

Potřebuje střecha vašeho domu novou střechu, neboť ta stávající už nevyhovuje a výrazně snižuje komfort bydlení? Rekonstrukce střechy vás bude stát nejméně starostí, pokud si na práci pozvete profesionály. Ideální je, pokud jsou schopni zajistit opravu střechy na klíč.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!