verze pro tisk

5 tipů, jak levně nakoupit letenky

3. březen 2015

Létat letadlem může v podstatě každý. Na internetu často vidíte reklamu na levné lety, takže ani cena letenek nemusí být problém. Protože někdy letenky z reklamy ale nejsou tak levné, jak se může na první pohled zdát, je třeba vědět, jak a kde levné letenky koupit a pak můžete vyrazit. Pojďte se podívat na 5 tipů, jak nakoupit letenky opravdu levně.

Reklama

1. Hledejte s předstihem

Abyste koupili opravdu levné letenky, je třeba nakupovat s dostatečným předstihem. Platí, čím dál letíte, tím dříve je třeba letenky koupit. Pro cesty přes oceán to může být až o půl roku dopředu.

Můžete nakupovat i letenky na poslední chvíli, tzv. last minute, které bývají také cenově výhodné. Ale v tomto případě nikdy nemáte jistotu, zda se uvolní nějaký let do požadované destinace.

2. Hledejte aktivně

Chcete-li ty nejlevnější letenky, musíte aktivně hledat. Vždy, když máte chvilku, projděte weby, které nabízí levné letenky a podívejte se na nové nabídky. Zaujme-li vás některá nabídka, ihned ji zarezervujte. Budete mít pár dní, než rezervace vyprší, abyste se rozhodli, zda letenku zaplatíte či ne. Třeba mezitím narazíte na výhodnější nabídku.

Weby nabízející levné letenky

Mezi nejpoužívanější weby, které nabízí levné letenky, patří:

 • akcniletenky.cz
 • pelikan.cz
 • akcnilety.cz
 • jaknaletenky.cz
 • azletenky.cz
 • letenkomat.eu
 • cestujlevne.com
 • letenky.cz
 • dovolena.cz
 • letuska.cz
 • radicestujeme.eu

a další.

3. Počítejte s ostatními poplatky

Každou nabídku, která se zdá výhodná, si řádně prostudujte. Cena letenky může být uvedena bez letištních poplatků, které mohou být pár stovek až tisíc korun. Konečná cena by po přičtení všech ostatních poplatků nemusela být zdaleka tak nízká, jak se na první pohled zdá.

4. Nelétejte o víkendu, v pátek nebo v pondělí

Cena letenky se odvíjí nejen od destinace, ale také od období, ve kterém letíte. Nejdražší bývají letenky na víkend, v pátek nebo v pondělí. Proto zvolte raději let uprostřed týdne. Výhodnější bývají také letenky v nočních hodinách a ty startující brzy ráno. Ceny stoupají také v období letních dovolených.

5. Nebojte se letět odjinud než z Prahy

Zkuste se podívat také na nabídky letů z letišť v okolních zemích. Někdy můžete natrefit na velmi výhodnou nabídku například z Mnichova, Berlína nebo i Varšavy. A cena může být natolik příznivá, že i po přičtení ceny za cestu na letiště, bude levnější než letenky z Prahy.

Tak jestli hledáte levné letenky, buďte trpěliví, hledejte opravdu aktivně a jistě brzy narazíte na nabídku, která vám bude vyhovovat po všech stránkách.

A pokud letíte na dovolenou například k moři, mohl by vás také zajímat článek Jak se přichystat na letní dovolenou nebo ten o tom, jak na dovolenou ušetřit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak na výběr sjezdových lyží? I levné lyže se vyplatí, pokud mají správné parametry

Jak na výběr sjezdových lyží? I levné lyže se vyplatí, pokud mají správné parametry

Je nejvyšší čas, abyste se začali poohlížet po nákupu nových či použitých sjezdových lyží, zimní sezona už totiž pomalu klepe na dveře. Obchody nyní nabízejí nejširší nabídku produktů, neboť očekávají velký zájem ze strany zákazníků. Před tím, než si ale půjdete vybrat konkrétní značku lyží, přečtět…

Jak zakoupit kvalitní a levné auto díly

Jak zakoupit kvalitní a levné auto díly

Při opravě vašeho automobilu objednává náhradní díly automechanik, popřípadě majitel dílny. Typické jsou hlavně zcela běžné součásti vozů, které se rychle opotřebí, jako brzdové destičky, vzduchové či palivové filtry a další komponenty. Mnohdy se může stát, že se do vašeho auta dostanou nekvalitní n…


7 tipů, jak posílit imunitu

7 tipů, jak posílit imunitu

Jste pořád nastydlí, chytíte každou virozu, stačí vám projít kolem někoho s rýmou a hned smrkáte také? Pak máte oslabenou imunitu a potřebujete ji posílit. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.

5 tipů, jak na domácí perník!

5 tipů, jak na domácí perník!

Honí vás mlsná a vy nemáte napečeno? Jestli vaše spíž ukrývá základní potraviny, určitě dokážete za malou chvilku vykouzlit úžasný a jednoduchý moučník. Řeč je samozřejmě o domácím perníku. Jak ho připravit, upéct a třeba i vylepšit?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!