verze pro tisk

Jak funguje domovní čistírna odpadních vod a jaké přináší výhody?

12. červen 2015

I v dnešní době není samozřejmostí, že jsou všechny nemovitosti napojeny na veřejnou kanalizační síť. Zejména v menších obcích jako majitelé rodinného domu, chaty či chalupy musíte řešit problém, co s odpadní vodou a splašky. Řešením je instalace čističky odpadních vod.

Splašky není možné bez čištění odvádět mimo objekt

V žádném případě se nesmí stát, že splašky z domu jednoduše vypustíte do rybníka, potoka, případně někam na okolí pozemek. Pakliže tak učiníte, očekávejte v brzké době zásah úřadů a nemalý finanční postih.

Čistírna odpadních vod se vyplatí

Pro vyřešení problému se splašky přitom nemusíte činit žádné extra nákladné investice. Domovní čistírny odpadních vod se dají pořídit v cenách od cca 30.000 Kč. Zdá se vám to možná jako nákladná investice, zvláště třeba oproti cenám za klasické septiky. ČOV je ale kvalitním zařízením, které při činnosti vyžaduje jen minimum dalších nákladů.

Největší položkou je v podstatě vyvážení odpadu. Jenže to je právě jedna z výhod. Žumpu či septik musíte vyvážet i několikrát do měsíce, v případě čističky odpadních vod je intenzita mnohem nižší.

Princip čištění je jednoduchý

Domovní ČOV funguje tak, že v ní nejprve dojde k odstranění hrubých nečistot. Následuje biologická fáze čištění, kdy bakterie pomáhají rozložit škodlivé látky a voda se přirozeným způsobem čistí. Po usazení a oddělení kalu je možné vodu vypustit.

ČOV od GONAPu

Je samozřejmě na místě zdůraznit, že čistírna musí být v kvalitním provedení. V tomto ohledu patří ke špičce produkty společnosti GONAP. Jedná se o předního výrobce čističek odpadních vod, které dodává v nadzemním i podzemním provedení. Firma je certifikovaná dle systému kvality ISO 9001:2000.

Díky spolupráci s dalšími organizacemi své produkty neustále vyvíjí a inovuje, díky čemuž se zvyšuje jejich účinnost a zároveň se koncovým uživatelům snižují náklady na provoz. Kromě ČOV nabízí i septiky a jímky.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak funguje Facebook?

Jak funguje Facebook?

Facebook je největší sociální sítí na světě. Vznikl již v roce 2004 a za tuto dobu si získal více jak miliardu aktivních uživatelů. Máte chuť si také užívat všeho, co Facebook nabízí? A jak vlastně funguje?

Jak funguje krokoměr?

Jak funguje krokoměr?

Chůze je přirozený pohyb, který denně vykonává většina z nás. Podle odborníků bychom denně měli ujít alespoň 7 kilometrů, což odpovídá 10 tisícům kroků. Chůze je také dobrým pomocníkem při boji s obezitou a pokud chcete mít přehled o tom kolik kroků denně uděláte, pořiďte si krokoměr. A jak takový k…


Jak funguje americká hypotéka a jaký je rozdíl oproti běžnému hypotečnímu úvěru?

Jak funguje americká hypotéka a jaký je rozdíl oproti běžnému hypotečnímu úvěru?

Bankovní ústavy a některé soukromé nebankovní společnosti v České republice nabízejí možnost sjednání takzvané americké hypotéky. V čem spočívá rozdíl oproti běžné hypotéce a spotřebitelskému úvěu a jaké jsou její výhody, případně i nevýhody? Dozvíte se v tomto článku.

Jaké vybrat dětské povlečení?

Jaké vybrat dětské povlečení?

Zatímco při výběru povlečení pro dospělé si nemusíte příliš lámat hlavu, výběr dětských variant je přeci je složitější. Je třeba brát v potaz už jen takovou maličkost, zda jde o povlečení pro kluky či holky.
Vložit komentář

Komentáře

Jiřina Vávrová

sobota, 14. květen 2016
19:00

Z realizace ČOV mám velmi nepříjemné zkušenosti. Dodavatel technologie mě informoval o kvalitě a certifikaci čističky a o skutečnosti, že pro realizaci stačí pouhé oznámení a výpusť prakticky čisté odpadní vody do místního potoka bude z výše uvedených důvodů bez problémů. Již rok usilujeme na všech možných institucích o schválení a dosud jsme nedošli zdaleka k cíli. Investice související se schválením budou již téměř srovnatelné s pořizovací cenou a zatím nevíme, jaké poplatky nás ještě čekají. Roční poplatky za vypouštění do potoka, za užívání 2 m obecního pozemku, geodetický plán,.......atd. Rozhodně by roční vyvážení septiku vyšlo levněji. A to jsme měli představu, že děláme pro přírodu to nejlepší, co je možné.


Napsal: Jiřina Vávrová [Odpovědět]