verze pro tisk

Jak na vánoční výzdobu domu nebo bytu?

26. listopad 2015

S příchodem adventu se z mnoha domácností stává místo, kde je cítit ta pravá předvánoční atmosféra. Světla svíček, vůně prvního cukroví a těšení se na Štědrý den. Čím a jak ale domov vyzdobit, aby dekorace působily příjemně, místo rozjasnily a přitom nebránily běžnému provozu domácnosti? Jak na vánoční výzdobu?

Reklama

Barva a styl vašich letošních Vánoc!

Každým rokem před Vánoci se objeví informace o tom, jaká barva bude vévodit letošním Vánocům.  Designéři se přou o to, v jakém stylu ladit vánoční dekorace a co pořídit nového, lepšího, krásnějšího. Bohužel držet se nejposlednějších trendů je dost finančně náročné. Co tedy s tím?

Nejlepším řešením je vybírat takovou výzdobu, která může dobře posloužit i další rok.  Sázkou na jistotu budou dekorace v bílé, stříbrné a zlaté barvě, ty se zkrátka neokoukají a můžete je kombinovat s dalšími prvky.

A to platí i pro ozdoby na stromeček. Můžete mít každý rok stejný základ, třeba ve stříbrné barvě a před Vánoci dokoupit takovou barvu ozdob, na kterou budete mít právě chuť, nebo která bude podle odborníků zrovna  ,,letět“. Ale pamatujte, méně je někdy více.

Adventní věnec

Adventní věnec se poprvé rozsvítí na první neděli adventní a ohlašuje, že jsou zhruba 4 týdny do Vánoc. Tento věnec by měl být okrasou vašeho stolu po celý advent a není těžké si ho doma vyrobit. Na klasický adventní věnec postačí slaměný korpus, do kterého naaranžujete různé jehličnany, ozdobíte podle vlastní fantazie a přidáte čtyři svíčky.

Adventní věnec ovšem může mít mnoho podob a proto záleží jen a jen na vaší kreativitě! Laďte ale i tuto dekoraci k ostatním v domě či bytě.

Výzdoba oken

Někdy až zrak přehází nad světelnou show, která se odehrává v oknech některých bytů. A co to takhle jednou zkusit bez světýlek v okně?

Umíte háčkovat? Nevadí, sežeňte staré háčkované dečky pod vázu po babičce, naškrobte je a zavěste do oken jako sněhové vločky. Stejnou parádu vám udělají i vločky z obyčejného kancelářského papíru, a když ještě přidáte girlandu z chvojí, bude výsledek perfektní! Další dekorace domácí výroby najdete tady!

I pokojové květiny mohou mít styl!

Vánoční hvězda patří neodmyslitelně k vánočním svátkům a lze ji sehnat hned v několika různých barvách. Ostatní pokojové rostliny můžete svátečně ozdobit přidáním mechu,  na který nasypte drobné konfety hvězdiček.

 

Venkovní výzdoba

Jestliže máte na zahradě jehličnatý stromek, keř, nebo třeba ovocný strom ozdobte ho!  Můžete použít přírodní materiály a navěsit na něj třeba šišky. Zkuste vyrobit řetěz z popcornu a stromeček bude perfektní. Jednoduše navléknete popcorn na vlasec, nebo pevnou nit a je to!

Ale co když bydlíte v bytě a nemáte možnost ozdobit si zahradu ani okolí domu? Co takhle zkrášlit alespoň váš balkon? Do truhlíku či jiné nádoby můžete vsadit menší smrček nebo borovičku a ozdobit jej podle své fantazie.

A co takhle lucerničky vyrobené z obyčejných zavařovacích sklenic? Polepte je drobnými papírovými motivy městečka, andělů, zvonků nebo čímkoliv vás napadne. Potom stačí zapálit čajová svíčka a ta pravá atmosféra je na světě!

Ozdobte si vchod!

Samozřejmě nesmíte zapomenout na vchodové dveře! Uvítejte každého návštěvníka vkusnou dekorací. Oblíbené jsou věnce jak z chvojí, tisu a buxusu, tak i z březových větví a dalších materiálů. V dobrém zahradnictví určitě najdete mnoho drobností, které  věnec na dveře dovedou k dokonalosti.  Záleží opravdu na vás, vybírejte ale takové doplňky, které i z větší vzdálenosti budou rozpoznatelné.

Postavte betlém a Vánoce jsou za dveřmi!

I v rodinách, které nevěří v Boha, má své čestné místo betlém. Často se může jednat o skutečný unikát, který se dědí v rodině z generace na generaci a potom samotné stavění betlému je zážitek.

Ať už stavíte betlém vzácný nebo jen ten obyčejný z papírnictví za 40 korun, podstata Vánoc je jinde. Není třeba mít dům či byt ověšený dekoracemi podle posledních trendů za tisíce korun, důležité je, abyste vedle sebe měli lidi, které máte rádi a užili si sváteční dny v klidu a pohodě.

Tak ať se vám to podaří!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Tipy na velikonoční výzdobu!

Tipy na velikonoční výzdobu!

Jaro patří mezi nejoblíbenější část roku. Po studené zimě přichází doba, kdy vyjde teplé slunce, které nám vlévá do těla chuť žit. Abychom se i doma cítili dobře, je potřeba tomu naše prostředí přizpůsobit. Záleží jen a jen na vás, jestli dáte přednost klasice, nebo se pustíte do experimentů. Nejdůl…

Postup krok za krokem, jak vyrobit vánoční svícen

Postup krok za krokem, jak vyrobit vánoční svícen

K adventu patří i vánoční výzdoba a příjemnou předvánoční atmosféru dokreslí i rozsvícený vánoční svícen. Můžete si ho samozřejmě koupit, ale vlastnoručně vyrobený vám bude dělat větší radost. Vyrobit ho není nic složitého a s trochou snahy to zvládne každý. Jak vánoční svícen vyrobit?


Jak připravit pokoj před tím, než si domů přinesete křečka?

Jak připravit pokoj před tím, než si domů přinesete křečka?

PR. Domácí mazlíčci jsou příjemným zpestřením do každé domácnosti. Před tím, než si je pořídíte, je ale nutné jim náležitě připravit zázemí tak, aby se cítili pohodlně a v bytě vám nenadělali zbytečný nepořádek. Dnes se podíváme na to, co je třeba pořídit před tím, než si domů přinesete křečka, nejo…

Jak vyrobit vánoční ozdoby?

Jak vyrobit vánoční ozdoby?

Patříte k těm, kteří mají jednu sadu vánočních ozdob a ty používáte každý rok stále dokola nebo rádi výzdobu obměňujete? Jestli i vy rádi zdobíte svůj dům nebo byt, zkuste si sami vyrobit originální vánoční ozdoby. Jak na to? Možností je mnoho.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!