verze pro tisk

Postup krok za krokem, jak vyrobit vánoční svícen

2. prosinec 2014

K adventu patří i vánoční výzdoba a příjemnou předvánoční atmosféru dokreslí i rozsvícený vánoční svícen. Můžete si ho samozřejmě koupit, ale vlastnoručně vyrobený vám bude dělat větší radost. Vyrobit ho není nic složitého a s trochou snahy to zvládne každý. Jak vánoční svícen vyrobit?

Reklama

Co budete k výrobě potřebovat?

Pro výrobu svícnu budete potřebovat následující:

  • misku pod květináč - keramickou, ale může být i plastová
  • aranžovací hmotu
  • zelené větvičky - jedli, smrk, túji, zimostráz, atd.
  • svíčku - může být silná i tenká, ale měla by být vysoká
  • stuhu
  • materiál na ozdobení věnce dle vašeho vkusu - šišky, malé skleněné ozdobičky, kvězdičky z březové kůry, sušený pomeranč, skořici, atd

Přichystejte si také nůžky, nůž, zahradnické nůžky a tavnou pistoli.

Pracovní postup

Máte-li nachystaný materiál, můžete se pustit do práce.

1. krok

Aranžovací hmotu upravte nožem podle tvaru mističky od květináče tak, aby v mističce pěkně seděla. Měla by být alespoň 2-3 cm nad horní okraj mističky. Poté ji k misce připevněte pomocí tavné pistole nebo ji pevně přilepte lepící páskou. Aranžovací hmota nebude nakonec vidět.

2. krok

Do středu aranžovací hmoty zapíchněte svíčku. Ta by měla být tak hluboko, aby byl svícen dostatečně stabilní.

3. krok

Zahradnickými nůžkami upravte větvičky na požadovanou délku a začněte je postupně zapichovat kolem svíčky do aranžovací hmoty. Začněte delšími větvičkami a zapichujte je také z boku do hmoty, aby byly vodorovně nebo jen mírně zešikma. Postupně přidávejte kratší větvičky a zaplňte jimi volná místa. Můžete použít jen jeden druh větviček nebo je různě kombinovat. Až budete s tvarem svícnu spokojeni a nebude nikde vidět aranžovací hmota, můžete se pustit do zdobení svícnu.

4. krok

Kolem spodní části svíčky upevněte stuhu. Ze stuhy si také můžete dopředu přichystat mašli a tu pomocí tavné pistole připevnit k patě svíčky.

5. krok

Pomocí tavné pistole připevněte ke svícnu ostatní ozdoby dle vašeho výběru - šišky, skleněné ozdoby a jiné. Jak bude svícen vypadat záleží na vašem vkusu a na tom jaké ozdoby použijete. Někdo má raději decentní zdobení, někdo ráději bohatě ozdobený svícen.

Fantazii se meze nekladou

Dejte prostor své fantazii a s výsledkem budete určitě spokojeni. Svícen může mít libovolný tvar i velikost, vše záleží na použitém materiálu a na tom jak ho vytvarujete pomocí větviček.

Až budete svícen rozsvěcet, dejte pozor, aby od plamínku nechytily větvičky nebo ozdoby na svícnu. Nikdy nenechávejte svícen hořet bez dozoru a vždy ho sfoukněte dřív, než se plamen dostane příliš nízko.

Tak si užívejte předvánoční čas a jestli patříte k těm, kteří si v této době rádi zdobí své příbytky, podívejte se na článek Jak na vánoční výzdobu domu nebo bytu od Stanislavy Štěpánové a nechejte se inspirovat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vyrobit vánoční ozdoby?

Jak vyrobit vánoční ozdoby?

Patříte k těm, kteří mají jednu sadu vánočních ozdob a ty používáte každý rok stále dokola nebo rádi výzdobu obměňujete? Jestli i vy rádi zdobíte svůj dům nebo byt, zkuste si sami vyrobit originální vánoční ozdoby. Jak na to? Možností je mnoho.

Jednoduchý postup, jak snadno otevřít kokos!

Jednoduchý postup, jak snadno otevřít kokos!

Vůně i chuť kokosu je nezaměnitelná a pro většinu z nás velice příjemná. Nejčastěji kokos konzumujeme v podobě kokosové moučky, nebo jako kokos strouhaný. Čas od času ale není špatné koupit celý plod a využít z něj maximum. Všichni ale víme, jak tvrdou má kokos skořápku. Jak ji nejlépe a nejsnadněji…


Snadný postup, jak vycentrovat kolo

Snadný postup, jak vycentrovat kolo

Každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole, ví, jak lehce jde udělat z kola tzv. osma. Stačí najet na větší terénní nerovnost a je hotovo. V tom případě je nutné kolo vycentrovat. Zde vám popíšeme postup jak na to.

Jak na vánoční výzdobu domu nebo bytu?

Jak na vánoční výzdobu domu nebo bytu?

S příchodem adventu se z mnoha domácností stává místo, kde je cítit ta pravá předvánoční atmosféra. Světla svíček, vůně prvního cukroví a těšení se na Štědrý den. Čím a jak ale domov vyzdobit, aby dekorace působily příjemně, místo rozjasnily a přitom nebránily běžnému provozu domácnosti? Jak na váno…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!