verze pro tisk

Tipy na velikonoční výzdobu!

29. březen 2014

Jaro patří mezi nejoblíbenější část roku. Po studené zimě přichází doba, kdy vyjde teplé slunce, které nám vlévá do těla chuť žit. Abychom se i doma cítili dobře, je potřeba tomu naše prostředí přizpůsobit. Záleží jen a jen na vás, jestli dáte přednost klasice, nebo se pustíte do experimentů. Nejdůležitější je, aby vaše velikonoční dekorace působily optimisticky, mladě a svěže. Nebojte se barev a s vervou se pusťte do toho!

Reklama

Ozdobte si dveře!

Vyzdobte své dveře originální a veselou dekorací, která vám hned zlepší náladu. Zde máte několik tipů!

  • Vytvořte věnec z proutí či březových větviček. Stačí svazek smotat do požadovaného tvaru a potom dozdobit. Jak? To je jen na vaší fantazii. Používejte přírodní materiály, skořápky, pentle.Tavnou pistolí můžete dolepit i kuřátka či zajíce z plsti nebo papíru.
  • Udělejte věnec z vyfouknutých vajíček. Vejce můžete nabarvit nebo nechat ve své původní barvě. Navlékněte na pevný drátek, mezi vajíčka navažte mašle, popřípadě dále dozdobte.

Nechte svůj domov rozkvést!

  • Tulipány, narcisky, hyacinty a krokusy miluje snad každý. Nasaďte je do barevného truhlíku, ovažte mašlí pastelové barvy a uvidíte, jak vás domov tyto jarní květiny provoní!
  • Vysoká váza plná tulipánů vypadá úžasně. Řezané tulipány ale můžete naaranžovat i do nižších skleněných misek. Do vázy můžete nařezat větve keřů, či stromů, na ně navázat pestrobarevné mašle a zavěsit malovaná vajíčka.
  • Keramické široké mísy můžete oset obilím. Ozdobte je jarními zápichy ve tvaru kytičky nebo ze suché trávy vytvořte ptačí hnízdo a usaďte ho pěkně do osení. Malá kuřátka seženete určitě v každém dobrém obchodě s dekoracemi.
  • Kde je psáno, že se pečou perníčky jen na Vánoce? Upečte si perníčky s velikonoční tématikou, provoní vám domov a určitě pro ně najdete místo, kde udělají i parádu!

Nezapomeňte na velikonoční stůl!

Rozehrajte svůj velikonoční stůl pastelovými barvami. Právě ony k jaru neodmyslitelně patří.

  • Na veselý barevný ubrus naaranžujte beránka. Beránek je klasika, bez které by to nebylo ono. Je jen na vás, zda si beránka koupíte či upečete doma, jedno je ale jisté, měli byste mu připravit dobré ležení! Na světlý tác položte beránka a kolem dokola ozdobte podle svého vkusu! Pokud beránkovi uděláte vlnu z výborné bílkové polevy, děti se budou jen olizovat a navíc to bude i hezky vypadat!
  • Do většího širokého talíře zasejte řeřichu. Až udělá pěkný kobereček, svlékněte čokoládového zajíce nebo beránka ze staniolového obalu a usaďte je na řeřichu. Mašle kolem krku a je hotovo. Ovšem tady je malý háček. Pokud máte malé děti a mlsného manžela, hrozí, že jen se otočíte, budou čokoládové figurky fuč.

Užívejte jara!

Velikonoční výzdoba může být nádherná, hotová doslova za chvíli a s minimem peněz. Vyjděte s rodinou na procházku do přírody, uvidíte, kolik skrývá příroda krás a bohatství. Nadýchejte se čerstvého vzduchu a užívejte jara! Vždyť na jaře je přece tak krásně!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak na vánoční výzdobu domu nebo bytu?

Jak na vánoční výzdobu domu nebo bytu?

S příchodem adventu se z mnoha domácností stává místo, kde je cítit ta pravá předvánoční atmosféra. Světla svíček, vůně prvního cukroví a těšení se na Štědrý den. Čím a jak ale domov vyzdobit, aby dekorace působily příjemně, místo rozjasnily a přitom nebránily běžnému provozu domácnosti? Jak na váno…

Jak na nejchutnější velikonoční nádivku?

Jak na nejchutnější velikonoční nádivku?

Velikonoce se kvapem blíží a vy už přemýšlíte, jak a co upečete, uvaříte a připravíte. Z časopisů, internetu i televize se na vás valí nepřeberné množství receptů a nápadů. Vy máte ale v jednom jisto, na velikonočním stole nesmí chybět tradiční velikonoční nádivka!


Jak vyrobit velikonoční věnec?

Jak vyrobit velikonoční věnec?

Věnce na dveřích často vídáme v čase Vánoc. Je to totiž oblíbená dekorace, kterou si s trochou šikovnosti dokážete udělat doma sami. Využít ho můžete i jindy, než při svátcích vánočních. I k nadcházejícím Velikonocům věnec patří. Jak ho tedy doma vyrobit?

Jak upéct velikonoční mazanec? Recept na domácí kynutý bochánek.

Jak upéct velikonoční mazanec? Recept na domácí kynutý bochánek.

Nejtypičtější velikonočním pečivem je bezesporu beránek následován jidášky a samozřejmě mazancem. Posledně jmenovaný se peče tradičně na Bílou sobotu a určitě by na svátečním stole neměl chybět.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!