verze pro tisk

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

8. červen 2014

Když na procházce lesem narazíte na mraveniště, jste schopni tyto malé pracovité tvory pozorovat třeba celou hodinu. Fascinuje vás, jakou mají sílu, jak se rychle pohybují, jací jsou houževnatí a vytrvalí. Pokud vám ale přejdou přes práh vašeho bytu a usadí se zde, už z nich tolik nadšení nejste! Neustále někde nacházíte mravenčí cesty, i když se mravence snažíte už nějaký čas vyhubit? Jak se tedy dokonale zbavit mravenců v domácnosti?

Reklama

Kdo z koho?

Usadili se u vás mravenci? Tak to máte veliký problém, který je třeba co nejdříve řešit, než si z vašeho bytu udělají velké mraveniště. Mravenec je velice chytrý tvor a sní prakticky všechno, co najde. Když se u vás doma objeví a vy jste zděšeni jejich množstvím, věřte, že za rohem jich je ještě mnohem víc a pokud nezačnete jednat, nemáte žádnou šanci se jich trvale zbavit!

Nepodceňte prevenci!

Tam, kde není co jíst, nemá cenu se stahovat a to mravenci dobře vědí. Správně tedy skladujte potraviny, které by mohly být cílem mravenců. Jedná se například o mouku, cukr, těstoviny, přendejte je proto do dobře uzavíratelných skleněných nádob. Mravenec se totiž v pohodě dokáže prokousat papírovým pytlíkem, ale sklo ho zaručeně zastaví.

Každý drobek na zemi, vysypaný cukr pod stolem, či rozlitá šťáva, může mravence neodolatelně přitahovat! Zkrátka - uklízet, uklízet, uklízet!

Zastavte mravence již u vchodu!

Jako prevenci proti mravencům můžete u všech vstupů do domu nasypat koření hřebíček, majoránku, kerblík. Tyto aromatické vůně ho při troše štěstí odradí!

Už se doma zabydleli?

Na trhu je velké množství postřiků proti mravencům, různé prášky či granule, ale většinou se díky tomu zahubí jen malá část mravenců. Navíc chemické přípravky není vhodné používat v domácnosti, kterou obývají malé děti či domácí zvířata. Je tedy lepší nejdřív použít různé jednoduché a pro člověka neškodné prostředky, které znali třeba už naši prarodiče.

 

  • V ½ litru vody rozpusťte 1 lžíci cukru a 2 lžíce droždí. Tekutou směs pak naplňte do plochých nádob a rozmístěte po bytě.
  • Hromadí se vám mravenci na jednom místě? Nastražte na místo celer posypaný skořicí, mravenci by se měli stěhovat jinam.
  • Mravenci utečou , když ucítí vůni listů rajčat!
  • Připravte sladkou past na mravence. Na čistou mycí houbu nasypte cukr. Během krátké doby se na ní usídlí mravenci. Houbu pak namočte do vařící vody.
  • Nadrobte na mravence suchou kávovou sedlinu nebo prášek do pečiva.

První bitvu jste prohráli? Přitvrďte!

  • Najděte díry, kterými do vašeho bytu lezou a injekční stříkačkou jim stříkněte do cestiček obyčejné Savo, díru pak zaslepte, třeba silikonem.
  • Stejným způsobem lze použít i horkou slanou vodu, nebo směs zažívací sody a cukru.
  • Vstříkněte do chodbiček acetonové ředidlo.
  • Smíchejte dva díly chlorovaného vápna a 1 díl vepřového sádla. Touto směsí potřete mezery a díry, kudy lezou. Zaručeně přestanou. Tuto směs nesnáší.

Nebyli jste úspěšní ani ve druhém kole hubení mravenců? Pozvěte specializovanou firmu, která ví, jak na to a doufejte, že podruhé už si k vám cestu nenajdou!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se dá využít nanotechnologie v domácnosti?

Jak se dá využít nanotechnologie v domácnosti?

Pojem nanotechnologie zní pro mnohé z vás cize a netušíte, k čemu je vlastně dobrá. O tom, že se využívá v průmyslu, možná máte ponětí. Víte ale, že se dá v mnoha oblastech využít také v běžném životě? Přípravky, které využívají nanotechnologii, se dnes dají aplikovat v domácnosti.

Jak ušetřit za chod domácnosti? Pomoci může E.ON Rádce

Jak ušetřit za chod domácnosti? Pomoci může E.ON Rádce

Každý zodpovědný majitel domácnosti se snaží mít co nejnižší provozní náklady. Platby za energie a další poplatky jsou pro mnohé z nás relativně nákladnou složkou. Je proto vhodné neustále hledat nové možnosti, jak ušetřit. Nedávno vznikla nová služba společnosti E.ON, která vám může výrazně pomoci …


Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?

Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!